Cotton&Co. radzi jak efektywnie wypoczywać w sypialni

Cotton&Co. radzi jak efektywnie wypoczywać w sypialni

Sypialnia to miejsce wyjątkowe, urządzając to pomieszczenie kierujemy się nieco innymi zasadami niż projektując np. kuchnię albo salon. Sypialnia to w miejsce w którym powinniśmy przede wszystkim wypoczywać, łatwo się mówi… a jak faktycznie to zrobić? Marka Cotton&Co. ma dla nas kilka wskazówek.

Wybierz spokojną i neutralną kolorystykę

Badania wskazują, iż neutralne i spokojne barwy pozwalają na wprowadzenie relaksującej atmosfery w sypialni. Natomiast wszelakie nasycone i bardzo żywe kolory nie pozwalają naszym oczom odpocząć i powodują nadmierne pobudzenie. Trzymajmy się jasnych i neutralnych palet takich jak ciepłe zielenie, lawendy czy pastele.

Usuń rozgardiasz z sypialni 

W pomieszczeniu, w którym panuje rozgardiasz nigdy nie będziemy się czuć zrelaksowani. Zbyt dużo rzeczy w sypialni spowoduje, że nie będziemy mogli w pełni wypocząć. Dlatego też bardzo istotne jest to, aby usunąć niepotrzebne element z pokoju, w którym śpimy. Możemy to zrobić korzystając z różnych systemów przechowywania takich jak: szuflady w podstawie łóżka, zamykane szafki lub schludne pudła.

Zainwestuj w materac oraz w pościel

Wygodne łóżko jest absolutnie konieczne do tego, aby wypocząć w ciągu nocy i obudzić się zrelaksowanym. Wybierz dobrej jakości materac kieszeniowy z dużą ilością wypełnień, tak aby zapewnił on odpowiednie wsparcie twojemu organizmowi. Pościel jest również bardzo ważna. Kupuj wyłącznie produkty z bawełny, które będą utrzymywały właściwą temperaturę twojego ciała i pozwalały skórze oddychać.

Śpij w zaciemnionym pokoju

Nasz organizm jest tak zaprogramowany aby spać w nocy kiedy jest ciemno. Niestety w mieście ciężko o absolutną ciemność ze względu na światła latarni czy te z okolicznych budynków. Zasłony lub rolety z ‘black-out’em pozwolą nam zaciemnić pokój i uspokoić nasze zmysły. Nie korzystaj z urządzeń elektronicznych w sypialni. Dają one nienaturalnie mocne światło, a dodatkowo niepotrzebnie stymulują nasz umysł przed snem.

Uspokój zmysły

Staraj się wyciszyć swoje zmysły przed pójściem spać. Usiądź w ciszy, oddychaj spokojnie, medytuj lub poczytaj relaksującą książkę. Istotna jest też dobra wentylacja pokoju. Nawet zimą przewietrz pokój i najlepiej śpij z wyłączonym kaloryferem. Możesz skorzystać z uspakajających olejków z lawendy, jaśminu lub wanilii.

 

Udostępnij ten artykuł
Wpisz szukane słowo i kliknij enter