Creativ Hair – salon fryzjerski w industrialnym klimacie

Co odgrywa kluczową rolę w projekcie salonu fryzjerskiego? Oczywiście światło. Jak inaczej wykonać idealne strzyżenie, jeśli nie przy odpowiednio zaprojektowanym i dobranym oświetleniu! Pracownia architektoniczna LOFFT stanęła przed nie lada wyzwaniem zaprojektowania damskiego salonu fryzjerskiego Creativ Hair oraz męskiego Barber Shopu. Architekci pokazali jak można połączyć funkcjonalność miejsca z jego nowoczesnym wystrojem.

Salon fryzjerski Creativ Hair projektu LOFFT

Centrum miasta Bytów, park przy trakcie wzdłuż rzeki – to lokalizacja salonu fryzjerskiego Creativ Hair o powierzchni 120m², którego zaprojektowania podjęła się pracownia LOFFT Architektura Wnętrz. Przeszklona przestrzeń umożliwia przenikanie zieleni do środka wnętrza, a tym samym nasuwa założenia projektu – same naturalne materiały i dużo roślin!

Creativ Hair - salon fryzjerski w Bytowie - industrialny klimat - projekt LOFFT - Małgorzata Hendrych-Lubińska

„W projekcie uwzględniliśmy kilka opraw oświetleniowych, zależało nam przede wszystkim na zastosowaniu takich rozwiązań, które będą pomagać w pracy. Stąd postawiliśmy m.in. na szynoprzewody i oprawy ROLL marki AQForm, które jest na całej długości – szyny sięgają 11 i 12 m. Zastosowano akurat ten rodzaj, aby mieć możliwość dopinania większej ilości lub zmniejszani  punktów reflektorowych w razie potrzeby” mówi Małgorzata Hendrych-Lubińska, właścicielka LOFFT architektura.

Odpowiednia wysokość jest dodatkowym, ważnym aspektem, o którym należy pamiętać. W przypadku salonu fryzjerskiego światło musi równomiernie oświetlać wszystkie stanowiska pracy.

Creativ Hair - salon fryzjerski w Bytowie - industrialny klimat - projekt LOFFT - Małgorzata Hendrych-Lubińska

Drewno, zieleń, beton – niezwykły mikroklimat

W projekcie salonu Creativ Hair uwzględniono obecność roślin i drewnianych akcentów, które także należało odpowiednio oświetlić. Nie zabrakło niestandardowych rozwiązań w postaci metalowych konstrukcji, czyli zbrojenia przeplatanego delikatnymi motylkami, unoszącymi się nad głowami klientów. We wnętrzu pozostawiono surowy sufit oraz betonowe ściany. Ukłon w stronę natury za pośrednictwem naturalnych materiałów sprawił, że surowe, industrialne wnętrze, zamieniło się w ciepły i klimatyczny obiekt.

Creativ Hair - salon fryzjerski w Bytowie - industrialny klimat - projekt LOFFT - Małgorzata Hendrych-Lubińska

Każdy projekt stanowi różnorodne spojrzenie oraz indywidualne podejście architekta. Salon fryzjerski jest realizacją wymagającą pod względem doboru światła czy kolorów we wnętrzu. Ważne, by w kwestii oświetlenia skonsultować się ze specjalistami, którzy dobiorą odpowiednie oprawy i sprawią, że codzienna praca będzie przebiegała w przyjemnych i jasnych warunkach.

Biuro projektowe LOFFT

Biuro projektowe LOFFT architektura wnętrz istnieje na rynku od 2005 roku w Koszalinie. Od 2011 roku z siedzibą w Bytowie. Świadczy usługi w zakresie architektury wnętrz i krajobrazu. Oferuje także wykonawstwo budowlane i wykończenie projektowanej przestrzeni. Współpracuje z doświadczonymi branżystami, zapewniając kompleksową realizację projektu.

Creativ Hair - salon fryzjerski w Bytowie - industrialny klimat - projekt LOFFT - Małgorzata Hendrych-Lubińska Creativ Hair - salon fryzjerski w Bytowie - industrialny klimat - projekt LOFFT - Małgorzata Hendrych-Lubińska Creativ Hair - salon fryzjerski w Bytowie - industrialny klimat - projekt LOFFT - Małgorzata Hendrych-Lubińska

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter