Creative Mikser: Circular Cultures – kultura i gospodarka w nowych czasach

British Council i miasto stołeczne Warszawa zapraszają na 21. spotkanie sektora kreatywnego Creative Mikser, które odbędzie się 14 października 2020 r. o godzinie 18:00, tym razem w formule online.

Creative Mikser

Tegoroczny Mikser będzie poświęcony gospodarce obiegu zamkniętego i projektowaniu produktów oraz usług w sposób bardziej przyjazny środowisku i społecznie odpowiedzialny. Gościem specjalnym z Wielkiej Brytanii będzie Joe Iles, szef programu Circular Design w Ellen MacArthur Foundation, gościem z Warszawy będzie Aleksandra Kretkowska, przedstawicielka Kampanii 17 Celów.

Zaproszeni eksperci opowiedzą m.in.:

dlaczego ważne jest, byśmy zmienili nasze myślenie o gospodarce, kulturze, konsumpcji i innych aspektach życia codziennego z linearnego na cyrkularne;
jakie rozwiązania i zachowania czynią gospodarkę i kulturę, w której funkcjonujemy, bardziej odpowiedzialnymi i zrównoważonymi;
jaka jest w tym rola innowacyjnego designu i przełomowych technologicznie materiałów;
czy gospodarka obiegu zamkniętego ma faktyczny potencjał, by proponować nowe, istotne rozwiązania, czy sama jest po prostu kolejnym trendem.

Poznamy przykłady pomysłów i rozwiązań w oparciu o model cyrkularny, które powstały dzięki współpracy przedsiębiorców kreatywnych, artystów i inżynierów. Podczas moderowanej dyskusji zastanowimy się, jakie są największe wyzwania, ale i korzyści związane z gospodarką obiegu zamkniętego na poziomie globalnym i lokalnym.

Spotkanie poprowadzi Parvinder Marwaha, Design Programme Manager w British Council UK.

Creative Mikser: Circular Cultures – kultura i gospodarka w nowych czasach

Prelegenci Creative Mikser

Joe Iles, Ellen MacArthur Foundation (Wielka Brytania) – Jako szef programu Circular Design w Ellen MacArthur Foundation, Joe współpracuje z projektantami na całym świecie i inspiruje ich do tego, by projektowali produkty, usługi i systemy wpierające gospodarkę obiegu zamkniętego. Joe dołączył do zespołu w 2011 roku i od tego czasu współtworzy strategie wspierające rozwój gospodarki obiegu zamkniętego i edukację w tym zakresie.

Aleksandra Kretkowska, CSR Consulting, Kampania 17 Celów (Polska) – Aleksandra pracuje jako konsultantka w dziedzinie gospodarki obiegu zamkniętego i zrównoważonego rozwoju w CSR Consulting. Zarządza stroną internetową, która jest bazą wiedzy na ten temat dla polskich przedsiębiorców oraz zawiera ofertę dla biznesu w ramach „Akademii GOZ”. Aleksandra pomaga firmom wdrażać rozwiązania zgodne z założeniami gospodarki obiegu zamkniętego.

Parvinder Marwaha, British Council (Wielka Brytania) – Parvinder pracuje w British Council w Londynie, gdzie współtworzy i zarządza międzynarodowymi projektami z zakresu architektury, designu i mody. Koordynuje pracę w tym zakresie w Europie i krajach Azji Południowej. Jednym z projektów, którymi się opiekuje jest „Making Matters”, poświęcony gospodarce obiegu zamkniętego. Aktualnie rozwija program „Circular Cultures”, w którym bierze udział siedem europejskich krajów i który bada narzędzia i język pomocne we wdrażaniu rozwiązań zgodnych z modelem cyrkularnym.

British Council

British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Realizujemy nasze działania na sześciu kontynentach i w ponad 100 krajach, codziennie tworząc nowe międzynarodowe możliwości. W Polsce British Council działa od ponad 80 lat, realizując swoją misję na wielu polach poprzez edukację, promowanie brytyjskiej kultury, realizowanie projektów społecznych, zapewnianie dostępu do egzaminów językowych i nauczanie języka angielskiego.

Data, godzina: 14 października 2020 r., 18:00

Organizatorzy: Miasto stołeczne Warszawa, British Council

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter