Wydarzenie East Design Days z wybitnym gościem

Inspirujące warsztaty, wystawy, wykłady obfitujące w porady architektoniczne i wnętrzarskie oraz konferencje… Już za tydzień druga edycja EAST DESIGN DAYS, czyli święta promującego dobre wzornictwo, wyjątkowych projektantów i najwybitniejsze osiągnięcia designu z kraju i zagranicy we wschodniej Polsce. Wydarzenie uświetni wybitny duński projektant BoConcept – ARDE.

Cykl wydarzeń East Design Days

East Design Days to cykl wydarzeń organizowanych przez Wydział Architektury Politechniki Białostockiej wraz z firmami oraz instytucjami z regionu północno-wschodniej Polski. Prezentuje on najważniejsze dokonania na styku designu, inżynierii i technologii. Jednym z jego głównych celów jest ukazanie młodzieży z regionu możliwości rozwoju życia zawodowego z dziedzinami kreatywnymi. Co więcej, wydarzenie stanowi połączenie merytoryki z rozrywką – jest to cykl spotkań, wystaw oraz warsztatów uświadamiających znaczenie myślenia projektowego we wszystkich dziedzinach życia.

Cykl wydarzeń East Design Days z wybitnym gościem - Wydział Architektury Politechniki Białostockiej

Charakteryzuje je również różnorodność, odnajdziemy tu tematykę związaną zarówno z wzornictwem użytkowym, architekturą, jak i automotive design czy urban art. Jego druga edycja odbędzie się w dniach 24-26 października  2019 r. na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej. Tematem przewodnim tegorocznego East Design Days jest poszukiwanie odpowiedzi na pytanie jak współczesny świat designu interpretuje relacje między sferą tożsamości i zachodzącymi na świecie zmianami. Hasłem przewodnim wydarzenia jest DESIGN – IDENTITY – CHANGE. Jego partnerem zostało BoConcept Warszawa.

Cykl wydarzeń East Design Days z wybitnym gościem - Wydział Architektury Politechniki Białostockiej

Rene Hougaard gościem East Design Days

Jednym z głównych gości specjalnych będzie ARDE Rene Hougaard, jeden z projektantów BoConcept o międzynarodowej renomie. Pierwszego dnia EDD duński designer podczas wykładu opowie o swojej działalności projektowej. Warto zaznaczyć, że ARDE (połączenie słów „architect” i „designer”) posiada tytuł magistra z Architektury i Wzornictwa oraz bogate, wieloletnie doświadczenie w branży meblowej. Dzięki nieustannemu dążeniu do przekraczania kolejnych granic w stosowanych materiałach i technologiach, jego projekty wyróżnia nie tylko piękny design, ale również funkcjonalność.

Cykl wydarzeń East Design Days z wybitnym gościem - Wydział Architektury Politechniki Białostockiej

Stanowią one doskonały przykład mariażu architektury i wzornictwa. Designer w skandynawski minimalizm wkomponowuje nieoczekiwane elementy, co powoduje, że jego dzieła wprost rozbudzają wyobraźnię. Inspirację stanowią dla niego ludzkie potrzeby, nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz nowinki architektoniczne (szczególnie projekty miejskie).

Cykl wydarzeń East Design Days z wybitnym gościem - Wydział Architektury Politechniki Białostockiej

Marka BoConcept

Marka BoConcept powstała w Danii w 1952 roku i jest dzisiaj rozpoznawalną lifestylową marką premium. BoConcept projektuje, produkuje i sprzedaje szeroką gamę współczesnych duńskich designerskich mebli, dodatków i lamp do salonu, jadalni, sypialni, domowego biura oraz na taras i do ogrodu. Ich salony oferują wszystko z dziedziny nowoczesnego wzornictwa, od designerskich sof i foteli po praktyczne moduły regałowe i funkcjonalne szafki TV. Przeczytajcie o wnętrzach według BoConcept i projektancie sofy Indivi!

Cykl wydarzeń East Design Days z wybitnym gościem - Wydział Architektury Politechniki Białostockiej Cykl wydarzeń East Design Days z wybitnym gościem - Wydział Architektury Politechniki Białostockiej Cykl wydarzeń East Design Days z wybitnym gościem - Wydział Architektury Politechniki Białostockiej Cykl wydarzeń East Design Days z wybitnym gościem - Wydział Architektury Politechniki Białostockiej Cykl wydarzeń East Design Days z wybitnym gościem - Wydział Architektury Politechniki Białostockiej

 

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter