Czy na piciu wody można zaoszczędzić?

Dla nas ludzi – woda jest nie tylko zasobem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania naszych organizmów, każdego dnia towarzyszy nam w codziennych obowiązkach. W domu używamy jej do gotowania, sprzątania, mycia i spłukiwania.

O tym, jaka powinna być woda do picia, mamy jedynie ogólne pojęcie. Nasza wiedza na ten temat sprowadza się najczęściej do ogólników – woda powinna być czysta, zimna i zawierać jakieś tam minerały. Ale czy taką wodę możemy dostać jedynie w sklepie w plastikowej butelce? Czy może istnieją inne bardziej ekologiczne i tańsze rozwiązania?

Czysta racjonalność

Wiele osób, aby ograniczyć zużycie plastiku i podreperować domowy budżet, rezygnuje z kupowania wody butelkowej w sklepach, która swoją drogą z miesiąca na miesiąc drożeje. Część osób w swoich domach korzysta z dzbanków filtrujących, a poza domem używa butelek, które również filtrują kranówkę. Czy filtrowanie wody może być jeszcze wygodniejsze i tańsze? Okazuje się, że tak! Firma Dafi, która jest czołowym polskim producentem filtrów do wody, wyszła naprzeciw konsumentom. Wprowadziła na rynek urządzenie, które sprawi, że wszystkie trudności związane z wyborem najlepszej wody do picia i gotowania po prostu znikną.

Czy na piciu wody można zaoszczędzić? Dafi System Flow Comfort
Filtrowana woda z kranu pozwala ograniczyć kupno butelkowanej wody

EkoLOGICZNA kranówka

System Flow Comfort to inteligentne rozwiązanie na filtrowanie wody w domu. Trudno na pierwszy rzut oka dostrzec całą technologię, ponieważ jest ukryta pod zlewem kuchennym. System nie zabiera dużo miejsca, jest kompaktowy i łatwy w montażu. Posiada dwa warianty do wyboru, które z łatwością wpasują się w styl każdej kuchni:

  1. Bateria trójdrożna, z której można korzystać w standardowy sposób, na przykład do mycia naczyń. W jednym kranie, który jest przystosowany do wody ciepłej i zimnej ukryty, jest wężyk, który doprowadza również wodę przefiltrowaną.
  2. Drugim rozwiązaniem, które oferuje marka Dafi, jest dodatkowy kran o małym rozmiarze do montażu obok baterii, którą już posiadamy w kuchni.

Inteligentne rozwiązanie dla inteligentnego domu

Jak to się dzieje, że prosto z kranu leci filtrowana woda? Zacznijmy od początku. Cały proces odbywa się w filtrze, gdzie woda najpierw musi przepłynąć przez warstwy włókniny polipropylenowej, złoże wysokiej jakości żywicy jonowymiennej i blok węglowy. System został dokładnie sprawdzony laboratoryjnie pod względem skuteczności działania i bezpieczeństwa, surowce zawarte w filtrze dają gwarancję, że niepożądane substancje nie przedostaną się do wody.

Czy na piciu wody można zaoszczędzić? Dafi System Flow Comfort
Filtrowana woda prosto z kranu to idealne rozwiązanie do domu

Przed montażem Systemu należy sprawdzić twardość wody. Do każdego zestawu filtrującego producent zamieszcza specjalny pasek pomiarowy. Dzięki niemu w prosty sposób można określić jaki stopień twardości ma woda w naszym domu. Kiedy już to ustalimy – stopień twardości wody można w wygodny sposób wybrać na pokrętle, które znajduje się w górnej części filtra. Warto wybrać ustawienia zgodne z rezultatem pomiaru z paska. Wówczas wydłużymy żywotność filtra.

Montaż Systemu. Czy to skomplikowane?

Przyłączenie systemu do instalacji wodnej jest bardzo proste. Nie są wymagane specjalne narzędzia czy zatrudnienie fachowca. Natomiast założenie wkładu filtrującego i regulacja poziomu twardości wody są intuicyjne i łatwe. A kiedy użyteczność filtra dobiegnie końca – bez problemu samodzielnie można go wymienić na nowy. System posiada zabezpieczenie przed wylaniem wody podczas wymiany, nie przecieka, a więc nie narobimy przy tym bałaganu w domu. W zależności od twardości wody, jeden filtr może posłużyć nawet przez rok.

Czy na piciu wody można zaoszczędzić? Dafi System Flow Comfort
Montaż Systemu Flow Comfort marki Dafi nie jest skomplikowany

Sprzęt AGD pod ochroną!

Dzięki zawartości żywicy jonowymiennej to również idealne rozwiązanie dla osób, które korzystają z czajników, żelazek i ekspresów do kawy. Kamień, który się w nich osadza to prawdziwa zmora. W filtrze zawarte są złoża zmiękczające wodę, które redukują nadmiar soli wapnia i magnezu tworzących już wcześniej wspomniany kamień i osad. Ale absolutnie nie oznacza to, że woda stanie się zdemineralizowana. Filtr nie usuwa występujących naturalnie minerałów w wodzie. Nikt raczej nie przepada również za zapachem i posmakiem chloru. System Flow Comfort Dafi dzięki blokowi węglowemu skutecznie go redukuje. Dzięki temu woda jest smaczna i pozbawiona nieprzyjemnych zapachów.

Czy na piciu wody można zaoszczędzić? Dafi System Flow Comfort
Filtrowana woda jest pozbawiona nieprzyjemnych zapachów

Czy takie rozwiązanie jest drogie?

Stacjonarne systemy filtrujące kojarzą nam się z wysoką ceną i skomplikowanym montażem, do którego często trzeba wzywać specjalistę. Na szczęście marka Dafi zmienia ten schemat. Misją firmy jest dostarczanie urządzeń wysokiej jakości nie tylko w atrakcyjnej cenie, ale również łatwych i szybkich w montażu. Również wymiana filtra nie jest skomplikowana.

Czy na piciu wody można zaoszczędzić? Dafi System Flow Comfort
Rozwiązanie można łatwo i szybko zamontować

Bądź bardziej EKO

System Flow Comfort pozwala nie tylko ograniczyć zużycie plastiku, ale również zaoszczędzić pieniądze i czas spędzany na zakupach. To również produkt w 100% wytwarzany w Polsce. System Dafi Flow Comfort został sprawdzony laboratoryjnie pod względem skuteczności i bezpieczeństwa, użyte w nim surowce dają gwarancję, że niepożądane substancje nie przedostaną się do wody, a zapach i posmak chloru zostaną zredukowane.

Chcesz poznać bliżej System Flow Comfort?

DAFI – STREFA DLA PROJEKTANTA | STRONA INTERNETOWA MARKI DAFI


Zobacz również: Szara kuchnia – aranżacje i inspiracje | Biała kuchnia – porady i inspiracje

Czy na piciu wody można zaoszczędzić? Dafi System Flow Comfort
Czy na piciu wody można zaoszczędzić? Dafi System Flow Comfort
Czy na piciu wody można zaoszczędzić? Dafi System Flow Comfort
Czy na piciu wody można zaoszczędzić? Dafi System Flow Comfort
Czy na piciu wody można zaoszczędzić? Dafi System Flow Comfort
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter