Decoroom i trzypokojowe mieszkanie w świątecznym klimacie

Wystrój mieszkania na warszawskim Powiślu wymyka się schematom. Znajdziemy tu elementy typowe dla stylu boho i vintage, nie brakuje też nawiązań do soft loftu. Pozbawiona zbędnych elementów przestrzeń na co dzień sprzyja skupieniu i wyciszeniu. Wyważone świąteczne dekoracje podkreślają ciepły, rodzinny klimat.

Właścicielce trzypokojowego mieszkania zależało przede wszystkim na możliwości zrelaksowania się i komfortowym wypoczynku po intensywnej pracy. Architekci pracowni Decoroom, odpowiedzialnej za projekt wnętrza, zadbali o przytulny nastrój i wyjątkowy charakter aranżacji. Harmonijny, pełen prostoty wystrój jest wolny od surowości minimalizmu. Stonowana kolorystyka, naturalne materiały i przedmioty z duszą pomagają oczyścić myśli.

Decoroom i trzypokojowe mieszkanie na warszawskim Powiślu - foto Pion Poziom Marta Behling

– Klimat świąt wprowadzają korespondujące z całością detale. Jako dekoracyjne akcenty wykorzystano wiklinę, trawy morskie, len oraz wełnę. Jest naturalnie, lekko, bez przepychu. Całość dopełnia tradycyjna bożonarodzeniowa kolorystyka, dominują zieleń i czerwień. Dodatki nie wysuwają się na pierwszy plan, ale z wdziękiem wprowadzają świąteczną atmosferę. Subtelnym i przyjemnym dla oka akcentem są dekoracje w postaci liści eukaliptusa w salonie, kuchni i w łazience – opowiada Małgorzata Kasperek, architektka pracowni Decoroom.

Szykownie i bez przepychu w projekcie Decoroom

Kompozycje naturalnych roślin, ozdobne gwiazdy oraz subtelne dekoracje w tradycyjnej świątecznej kolorystyce świetnie wpisały się w oszczędny wystrój salonu, inspirowany stylem boho i eko. Główne skrzypce gra tu wygodna sofa w kolorze karmelu. Tuż obok architekci wygospodarowali miejsce do spożywania posiłków.

Decoroom i trzypokojowe mieszkanie na warszawskim Powiślu - foto Pion Poziom Marta Behling

Nad sporym prostokątnym stołem zawisły plecione lampy – mocny akcent dekoracyjny wnętrza, który doskonale współgra z dywanem z juty i podłogą z ręcznie postarzanych dębowych desek. Naturalne dekoracje: pachnące gałązki świerku, włoskie orzechy,  czerwone jabłka i owoce granatu, tworzą swobodną atmosferę świątecznego posiłku. Dzięki nim stół prezentuje się szykownie i odświętnie.

Soft loft z nutą vintage

Wystrój kuchni wyraźnie nawiązuje do estetyki soft loft i vintage. Ton aranżacji nadają stylizowane na retro sprzęty AGD marki SMEG – miedziany okap, czarna połyskująca lodówka oraz piekarnik. Architekci Decoroom zestawili je z prostymi frontami kuchennej zabudowy, stylowymi, skórzanymi uchwytami oraz wykonanym na zamówienie stalowym regałem, w który wkomponowano lodówkę.

Decoroom i trzypokojowe mieszkanie na warszawskim Powiślu - foto Pion Poziom Marta Behling

Na półkach, obok przedmiotów użytkowych przydatnych na co dzień w kuchni, ustawiono także gwiazdę betlejemską oraz kilka dekoracji przypominających o Bożym Narodzeniu. Przeciwległą ścianę, przy której stanął lekki stół, zdobi tapeta z motywem eukaliptusa. Roślinny wzór znakomicie rozświetla i ożywia wnętrze, a przy tym świetnie sprawdza się w aranżacji świątecznej, utrzymanej w odcieniach zieleni i barwach natury.

Pochwała prostoty

Właścicielce i architektom szczególnie zależało na stworzeniu w sypialni przytulnej atmosfery, która pozwoli oderwać myśli od codziennych spraw. Dlatego postanowili ograniczyć do minimum wyposażenie i dekoracje, a co za tym idzie także ilość bodźców docierających z otoczenia. Neutralna paleta barw w odcieniach nude oraz miękkie, naturalne tkaniny – takie jak ręcznie wykonany, ciepły pled z wełny czesankowej czy proste lniane zasłony – niosą ukojenie zmysłom. W centralnym punkcie sypialni stanęło duże, wygodne łóżko z tapicerowanym zagłówkiem. Rolę nocnej szafki, a zarazem oryginalnej dekoracji pełnią walizki z lat 80. Pleciona lampa, wiklinowe kosze oraz bambusowa drabinka-wieszak to oczywiście kontynuacja estetyki boho. Ducha świąt wprowadzają poduszki w odcieniach czerwieni i zieleni oraz gwiazda betlejemska.

Decoroom i trzypokojowe mieszkanie na warszawskim Powiślu - foto Pion Poziom Marta Behling

W łazience znajdziemy odwołania do estetyki loftowej, jednak nie w surowej, lecz w przytulnej wersji soft. Jasne płytki Tubądzin Torano White Mat skontrastowano z grafitowym odcieniem sufitu i fragmentów ścian oraz czarnymi dodatkami, grzejnikiem, oprawami lamp i armaturą. Monochromatyczną kompozycję przełamuje szafka podumywalkowa w optymistycznym, pomarańczowym odcieniu, na której ustawiono gałązki eukaliptusa.

Umiejętnie łącząc różne style i materiały, architekci Decoroom stworzyli harmonijną, a jednocześnie pełną wyrazu kompozycję. Emanuje z niej ciepło i spokój, tak potrzebne w okresie przedświątecznego natłoku obowiązków.

Decoroom i trzypokojowe mieszkanie na warszawskim Powiślu - foto Pion Poziom Marta Behling

Pracownia Decoroom

Pracownia wnętrz Decoroom jest obecna na rynku od 10 lat. Firma jest liderem usługi kompleksowego wykończenia mieszkania „pod klucz”. Swoich klientów zaprasza do wyjątkowego biura połączonego z showroomem w samym centrum Warszawy. Zespół Decoroom tworzy około 20 architektów. Pracownia zaprojektowała wiele ciekawych wnętrz, takich jak apartament na Bemowiewnętrza mieszkania na warszawskiej Wolimieszkanie z barem, apartament w stylu modern classicczterdziestometrowe mieszkanie ze szczyptą retrownętrze z industrialnymi akcentami czy nowoczesne i funkcjonalne mieszkanie na wynajem.

Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling, Pion Poziom – fotografia wnętrz

Decoroom i trzypokojowe mieszkanie na warszawskim Powiślu - foto Pion Poziom Marta Behling Decoroom i trzypokojowe mieszkanie na warszawskim Powiślu - foto Pion Poziom Marta Behling Decoroom i trzypokojowe mieszkanie na warszawskim Powiślu - foto Pion Poziom Marta Behling Decoroom i trzypokojowe mieszkanie na warszawskim Powiślu - foto Pion Poziom Marta Behling Decoroom i trzypokojowe mieszkanie na warszawskim Powiślu - foto Pion Poziom Marta Behling Decoroom i trzypokojowe mieszkanie na warszawskim Powiślu - foto Pion Poziom Marta Behling Decoroom i trzypokojowe mieszkanie na warszawskim Powiślu - foto Pion Poziom Marta Behling Decoroom i trzypokojowe mieszkanie na warszawskim Powiślu - foto Pion Poziom Marta Behling Decoroom i trzypokojowe mieszkanie na warszawskim Powiślu - foto Pion Poziom Marta Behling Decoroom i trzypokojowe mieszkanie na warszawskim Powiślu - foto Pion Poziom Marta Behling Decoroom i trzypokojowe mieszkanie na warszawskim Powiślu - foto Pion Poziom Marta Behling Decoroom i trzypokojowe mieszkanie na warszawskim Powiślu - foto Pion Poziom Marta Behling Decoroom i trzypokojowe mieszkanie na warszawskim Powiślu - foto Pion Poziom Marta Behling Decoroom i trzypokojowe mieszkanie na warszawskim Powiślu - foto Pion Poziom Marta Behling

 

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter