Design. Piękno. Skupienie. 9. edycja nocy z designem

Już 22 czerwca, we Wrocławiu, podczas 9. edycji Nocy z Designem przekonamy się jak wzornictwo wpływa na naszą codzienność.Wystawy, premiery, spotkania z czołowymi projektantami – moc atrakcji już niebawem w Galerii Wnętrz Domar.

Widzieć więcej

Hasło tegorocznej edycji #Zwolnij zachęca do zatrzymania się i spojrzenia na życie z uważnej perspektywy. Prezentowane na imprezie ekspozycje, produkty i rozwiązania pokażą, że dobre wzornictwo może wywołać radość i poprawić jakość życia.

Jak co roku Noc z Designem przybliża Wrocławianom współczesne idee, prezentuje nowości, wzornicze ciekawostki, prace uznanych projektantów wnętrz, ekspozycje i animacje związane tematycznie z ideą przewodnią wydarzenia. Bezpośrednią inspiracją tegorocznej edycji był cytat z filmu Wanga, „DYM”: „Zwolnij. Jeżeli dasz sobie chociaż trochę czasu, zauważysz więcej”. W tym roku organizatorzy chcą powiedzieć odwiedzającym: zwolnij, czyli parafrazując, zatrzymaj się, popatrz, doznaj, odczuj, zacznij żyć w zgodzie z własnym rytmem, oczekiwaniami i potrzebami. Idea nawiązuje do projektowania nakierowanego na użytkownika, związanego z konkretnymi potrzebami – odpoczynku, relaksacji, estetyki, wspólnoty rodzinnej, realizacji hobby etc. Chcą zaprezentować dizajn, który służy człowiekowi, dizajn wspierający zrównoważone życie, ekologiczny, mądrze korzystający z dóbr naturalnych, dostarczający radości wynikającej z obcowania z dobrze zaprojektowanymi produktami.

Moc atrakcji

20 wystawców, 14 ekspozycji, 9 warsztatów, w tym prezentacje gwiazd designu światowego formatu – to wszystko będzie można zobaczyć w Galerii Wnętrz Domar podczas 9 już Nocy z Designem. Dorota Koziara Gość Specjalny 9 Nocy z Designem,  przedstawi kolekcję stolików Pelagie dla Comforty, kolekcję mebli do przestrzeni publicznych i prywatnych Hussar dla Noti, Renesans, czyli ceramikę stworzoną dla Manufaktury w Bolesławcu oraz Wind of Salento– kolekcję ze szkła dmuchanego ręcznie dla Christian Dior. Dorota Koziara przedstawi także multimedialną relację z ostatniej wystawy Polish Design Tomorrowistoday której była  Art. Dyrektorem w ramach Salone del Mobile w Mediolanie. Wystawa to pierwsza międzynarodowa prezentacja Wydziałów projektowania polskich państwowych uczelni artystycznych. Kolejny Gość SpecjalnyStudio Rygalik zaprezentuje minimalistyczną kolekcję Tre Product, a Oskar Zięta– trzecia z gwiazd zaproszonych specjalnie na Noc z Designem, przybliży powstawanie gigantycznej rzeźby NAWA, której premiera na wrocławskiej Wyspie Daliowej odbędzie się 24 czerwca. Swoją premierę będzie miała także wystawa „Splątane” Agnieszki Bar oraz projekt VintageVoyagers, czyli wystawa tworzona specjalnie przez Pracoffnię Tomasza Chołuja i Jerzego Gomółki. Zobaczymy kolekcję Eli i Sebastiana Pietkiewiczów: „Sztuka szkła kryształowego” – Polski Design ze Szkła Kryształowego, a swoją książkę „Ilustrowany Elementarz Designu” zaprezentuje Ewa Solarz.Zobaczymy też jego G-Table i lustra oraz FiduAlphabet. Odbędzie się też premiera kolekcji tapet Hommage z pracowni ZahyHadid, zmarłej w ubiegłym roku królowej architektury. Uwagę zwraca równieżprojekt kuratorski  SylwiiGulewicz-Wysockiej,– Re-Cycle Storyczyli wystawę projektantów skupionych na materiałach pozyskanych z recyclingu, wykorzystujących naturalne surowce, bądź nadających „drugie życie” przedmiotom codziennego użytku. Zobaczymy więc projekty Studia Morawka, MpProject, Metal Minde, Rekoformy, CustomLamps i Piece of Wood, a ponadto rozwiązania loftowe odIconConcept. Na zaproszenie marki Anegre pojawi się znany aktor Piotr Polk, który opowie o swojej najnowszej kolekcji mebli New Clasic Design. Nie zabraknie również lokalnych akcentów. Manufaktura Bolesławiec przedstawi kolekcję Waterline, a Huta Julia zaprezentuje kryształowe klejnoty z kolekcji Polski Stół i nie tylko. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć również prace studentów i wykładowców z Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa oraz Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Wśród bohaterów wieczoru już 4. odsłona wystawy Marek Dolnośląskich. Wśród nich projekty np.:Flapo, Justyna Żak, Kalina Bańka, Paulina Burza Burzyńska Burzyńską, Gepetto czy SwallowstailFurniture.

Dodatkowe przystanki slowdizajnu

Galeria Wnętrz Domar zaplanowała także „przystanki” dobrego wnętrza, czyli punkty, w których pokazane będzie dobre wzornictwo i produkty wspierające ważne aspekty życia, np. tworzące mikroklimat w mieszkaniu, sprzyjające integracji rodziny i przyjaciół, pokazujące sposoby spędzania wolnego czasu. Uczestnicy Nocy z Designem będą mieli do dyspozycji mapę prowadzącą ich przez poszczególne przystanki, wskazujące korzyści z szeroko pojętego slowdizajnu. W trakcie wieczoru na uczestników będą czekać także m.in. wybitni Szefowie Kuchni – Tobiasz Herman i Piotr Kucharski, którzy w tym dniu uroczyście otworzą nowoczesne Studio Kulinarne Browaru Mieszczańskiego i o godz. 20:00 i 22:00 zapraszają Gości na live cooking z degustacją.Z kolei na parkingu Galerii Wnętrz Domarpojawi się najwyższy w Europie dźwig z kapsułą restauracyjną, w której mistrz kuchni Mateusz Zdyb serwował będzie kuchnię włoską. Nie można nie wspomnieć o recitalu muzyki filmowej znakomitego pianisty – Przemysława Winnickiego. Nie zabraknie mnóstwa dodatkowych atrakcji przygotowanych przez wystawców, w tym liczne promocje i warsztaty. Na uczestników czeka również strefachilloutu i muzyka na żywo.

PLN Design objął patronat nad wydarzeniem!

22.06.2017, godz. 19 – 24:00

Galeria Wnętrz Domar

ul. Braniborska 14, Wrocław

WSTĘP BEZPŁATNY

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter