DESIGNBOX: fitness i ekskluzywne akcesoria

DESIGNBOX: fitness i ekskluzywne akcesoria

Musicie to zobaczyć! W dobie kiedy prawie każdy z nas uprawia jakiś sport, zaczynamy interesować się również gadżetami i akcesoriami, które mają nam umilić aktywność fizyczną. Okazuje się, że dużą rolę może tu również odegrać design takich gadżetów albo akcesoriów, które używamy w trakcie zajęć fitness… Poznajcie  Marcina Gacka właściciela marki DESIGNBOX odpowiedzialnego za projekty i realizacje  produktów dla marki PENT

Z  wykształcenia jestem stolarzem, miłość do drewna i rzemiosła obecna jest w mojej rodzinie od pokoleń. Jako właściciel marki DESIGNBOX, aby nadać mojemu zawodowi wyjątkowy charakter, ukończyłem dwie wyższe uczelnie z tytułem magistra – Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Central Saint Martin’s College of Art and Design w Londynie na wydziałach Wzornictwa Przemysłowego. Promowanie tradycji jest niezwykle istotnym elementem strategii marki. Większość projektów tworzonych przez nas jest wykonana przy dużym nakładzie pracy ręcznej, z zachowaniem  tradycyjnych technik stolarskich. Każdy element konstrukcyjny oraz każdy etap produkcji oparty jest na wielopokoleniowej wiedzy. Zanikające techniki obróbki drewna są w naszej firmie stale pielęgnowane i rozwijane, aby nadać każdemu przedmiotowi wyjątkowy, niepowtarzalny charakter. Zachowanie i kultywowanie lokalnej tradycji rzemieślniczej poprzez archiwizacje technik i narzędzi branży stolarskiej jest podstawą ogólnej filozofii mojej firmy – mówi projektant i właściciel Marcin Gacek.

 

Idea akcesoriów sportowych PENT powstała z połączenia bardzo nośnych trendów zdrowia i natury, które coraz bardziej stymulują ludzi do dbania o zdrowie i środowisko. Efektem tego połączenia było powstanie domowej siłowni – strefy wellness w pomieszczeniach prywatnych. W poszukiwaniu właściwych materiałów projektant wraz ze swoim zespołem przeanalizował wiele propozycji. Oczywistym wyborem, idealnym dla ich akcesoriów stało się drewno i stal. Drewno orzecha europejskiego zostało wytypowane ze względu na swoje wyjątkowe walory estetyczne i właściwości antyseptyczne. Jest to niezwykle rzadki materiał pozyskiwane lokalnie, praktycznie nieosiągalne w  powszechnym obrocie. Każdy element drewna jest odpowiednio selekcjonowany ze względu na swoją jakość, rysunek słojów.  jak i kolorystykę.

Stal szlachetna to gwarancja najwyższej jakości i odporności w szczególnym środowisku jakim jest siłownia.  Celem projektanta było stworzenie unikalnych przedmiotów dla wymagającego klienta, dlatego zdecydowano się użyć wyjątkowych materiałów. Forma akcesoriów to wynik kilku miesięcznego procesu projektowego podczas którego testowano wiele rozwiązań i materiałów dążąc do uzyskania produktów z wszech miar wyjątkowych. Obcowanie z naturalnym drewnem dostarcza wiele dodatkowych wrażeń tworzących emocje harmonii z otaczającym nas światem. Obecnie w ofercie marka PENT. proponuje cztery gatunki drewna takie jak orzech, wiąz, jawor i niezmiernie rzadki czarny dąb. Oprócz stali nierdzewnej na szczególna uwagę zasługuje niedawno wprowadzony brąz. Planowane jest również wprowadzenie w niedalekiej przyszłości innych materiałów takich jak skóra licowa. W skład rodziny akcesoriów PENT. wchodzą  miedzy innymi drabinki, ławeczki, zestawy ketli i hantli.

Zestaw Colmia tworzy stojak z pięcioma parami hantli o wadze od 2 do 10 kg. Całkowita masa zestawu to 48 kg. Zestaw daje wyjątkowy efekt wizualny i jest ergonomicznie zoptymalizowany. Bardzo wygodnie można pobierać i odkładać hantle do ćwiczeń. Hantle same w sobie łączy bardzo prosta konstrukcja i niecodzienne w podobnych akcesoriach połączenie drewna i stali szlachetnej. Naoliwione drewno orzecha europejskiego zapewnia dobrą przyczepność  i daje poczucie przyjemności podczas kontaktu dłoni z drewnem. Zastosowane drewno wykazuje właściwości bakteriobójcze. Jest to niezwykle istotne  podczas użytkowania takich akcesoriów w szczególnych warunkach.

Scala to drabinka do ćwiczeń.  Zestaw składa się z ramy montowanej punktowo do ściany i podłogi oraz z 6 wyjmowanych drążków o masie od 1 kg do 6 kg przeznaczonych do  treningu funkcjonalnego TRX – narzędzia szkoleniowego, który wykorzystuje wagę i masę ciała użytkownika w celu wykonywania złożonych wielofunkcyjnych ćwiczeń. Ergonomia i proces użytkowy determinowały całościową formę, wymiary i rozwiązania konstrukcyjne.  Zestaw wykonany jest z litego drewna orzecha europejskiego a zabezpieczony jest poprzez wielowarstwową impregnację specjalnie dobranym olejem mineralnym. Elementy metalowe  wykonane są ze stali szlachetnej odpornej na specyficzne warunki panujące w siłowni. Elastyczna guma zakończona karabinkami ze stali szlachetnej, umożliwia połączenie drążka z drabinką. Trzy górne i trzy dolne szczeble drabinki umożliwiają wykonywanie większości standardowych ćwiczeń  znanych z innych standardowych drabinek gimnastycznych.

Współpraca marek DESIGNBOX i PENT.  zaowocowała  przedmiotami które zmieniają punkt widzenia na domową siłownie dając jej nowe funkcjonalne jak i estetyczne znaczenie.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter