Designerska pościel dla dzieci od SLIPin

Na łamach PLN Design nie za często pokazujemy design dla najmłodszych. Czas to zmienić! Jakiś czas temu trafiliśmy na produkty marki SLIPin i zakochaliśmy się w nich od pierwszego wejrzenia! Dlatego postanowiliśmy przepytać o nie panią Aleksandrę — założycielkę marki SLIPin, szczęśliwą żonę i mamę 3-letniej Hani i 5-letniej Marysi. Zachęcamy do przeczytania wywiadu!

 

Skąd inspiracja i pomysł na to, aby założyć własną firmę? Co w ogóle sprawiło, że marka powstała?
Inspiracją i impulsem do stworzenia SLIPin były nasze dzieci. Jak to zwykle bywa w markach tworzonych przez mamy, historia zaczyna się od jakiegoś problemu czy potrzeby… Wiesz, że istnieje, szukasz rozwiązań, próbujesz różnych alternatywy, przeszukujesz internet wzdłuż i wszerz i okazuje się, że nie ma. Ale jak to nie ma? Myślisz, czy tylko ja wstaję w środku nocy, żeby przykryć dzieci, które zmarzły? Czy jeszcze ktoś, tak jak ja nie lubi ścielić łóżek swoich córek, po tym, jak wyskoczą z nich z rana, a jednocześnie ceni estetykę i porządek w pokoju? Myślisz dalej i dochodzisz do wniosku, że czas wziąć sprawy w swoje ręce i zadbać o swój komfort, a przy okazji ciepły sen swoich dzieci.

 

Skąd pomysł na rozwiązanie 3w1?

Lubię mądre i przemyślane produkty, które posiadają kilka funkcji. Spójrzmy na telefony, zabawki czy akcesoria dziecięce – wiele z nich to urządzenia 2,3,5 w 1. Pościel też może taka być. Śpiworek, kołdra, narzuta w zestawie z prześcieradłem i poszewką na poduszkę to właśnie SLIPin. Prosto, szybko i wygodnie. Zakładasz na materac i tyle.

 

Czy był jakiś klucz, którym się Pani kierowała wybierając wzory SLIPinów?

Przede wszystkim założyliśmy, że w naszych produktach nie pojawi się tak popularny polar minky czy velvet, czyli 100% poliester. To był fundament. Co do wzorów – kierowałam się swoim gustem, ale niejednokrotnie konsultowałam się z siostrą i przyjaciółkami, które mają synów i znają ich upodobania. W końcu ja jestem mamą dwóch dziewczynek i moja optyka może być skrzywiona.

 

Czy oferta będzie poszerzana o nowe wzory SLIPinów? Jest ich teraz siedem?

W ofercie SLIPin jest znacznie więcej opcji niż 7. Mamy 3 kolory dzianin: marengo, musztardowe pole, przytulne szarości oraz 7 wzorów tkaniny. Biorąc pod uwagę różnego rodzaju kombinację jakie można stworzyć w SLIPin PREMIUM mamy łącznie 28 wzorów. Cenię sobie możliwość wyboru i personalizację produktów, dlatego w SLIPin dajemy taką możliwość.

 

Czy marka SLIPin szykuje nowości? Wiemy, że oferta poszerzona jest o poduszki np. chmurkę.

Poduszki dekoracyjne to jedynie przedsmak produktu, który pojawi się u nas za jakiś czas. Obecnie nad nim pracujemy. Testujemy i ulepszamy, aby wkrótce zainteresować rodziców kolejnym smart produktem „około-pościelowym”. Na tę chwilę jest chmurka, a księżyc, góry, gwiazda czekają w kolejce na publikację na stronie. Przyznaje, brakuje czasu na wszystko.

 

Czy można zamówić SLIPin w niestandardowym wymiarze na indywidualne zamówienie?

Oczywiście. Realizowaliśmy już kilka zamówień indywidualnych. Dotyczyły one zamiany koloru suwaka, stworzenia prześcieradełka w kolorze kołderki, poduszki w innym rozmiarze czy też samego SLIPin na wymiar nietypowych materaców.

 

Kolor musztardowy nie jest popularny dla dzieci, dlaczego padł wybór akurat na ten kolor. Czy jest to spowodowane trendami?

 

W mojej opinii kolor musztardowy jest obecnie bardzo popularny zwłaszcza w pokojach chłopców. Wybieraliśmy ten kolor w zeszłym roku, kiedy jeszcze nie był na topie. Także mam wrażenie, że idealnie wstrzeliliśmy się w aktualne trendy, a może nawet byliśmy wizjonerami!

 

Z czego są SLIPiny? Co to za materiał? Czy są to tkaniny z atestami? Czy są hipoalergiczne?

Wszystkie materiały wykorzystywane w naszych produktach to tylko bawełna ekologiczna, oddychająca, przyjazna dla skóry dziecka. W SLIPin nie ma mowy poliestrowym minky czy velvet, które są teraz tak popularne. STANDARD OEKO-TEX® i klasa – to certyfikat świadczący o tym, że SLIPin nie zawiera substancji mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i metali ciężkich. Sen musi być w końcu komfortowy i bezpieczny, a tkaniny to podstawa w produktach pościelowych.

 

My już nie możemy doczekać się “około-pościelowej” nowości i czekamy na nią z niecierpliwością. Więcej o marce SLIPin na www.slipin.pl

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter