Designerskie meble od ukraińskiej marki Woo Furniture

Woo Furniture to ukraińska marka, która od 2015 roku tworzy wysokiej jakości meble. W swoich produktach szukają odpowiedniego balansu pomiędzy nietypowym kształtem a przystępną ceną. Uwielbiają wysoką jakość i preferują proste oraz sprawdzone w technologie!

Meble od marki Woo Furniture

Woo Furniture to ukraińska manufaktura z siedzibą w Kijowie. 24 lutego życie właścicieli marki uległo drastycznej zmianie. Rosyjskie rakiety uderzyły w ukraińskie miasta, a oni uciekali od wybuchów, słyszeli syreny lotnicze i chronili się w schronach przeciwbombowych. Po kilku tygodniach takiej egzystencji zrozumieli, że życie jest zbyt krótkie, żeby tak dalej żyć. Zebrali się w swojej pracowni, która pozostała niezniszczona i postanowili dać z siebie wszystko, aby wprowadzić na rynek nowe produkty, celebrować życie i znaleźć nowe sposoby na zwrócenie uwagi na ukraiński design! Jednak zielonkawe odcienie tapicerki ich produktów nadal przypominają, że wojna w ich kraju trwa.

Woo Furniture - Loop
Loop

Loop – projekt Dmytro Kozinenko

Nietypowy kształt tego przedmiotu sprawia, że ludzie przez chwilę się zastanawiają: co to za mebel? Jak się z nim obchodzić? Jak go ustawić? Loop ma asymetryczny kształt i trzy punkty podparcia. Jest to obiekt przyciągający wzrok, który zawsze jest centralnym punktem przestrzeni.

Woo Furniture - Loop
Woo.Furniture – Loop

Dwa okrągłe dyski są obrócone prostopadle do siebie. W pierwotnym rozumieniu nie ma oparcia i każdy może znaleźć własny sposób, aby na nim usiąść. Mebel zachęca użytkownika do interakcji i eksperymentów. Jest to rodzaj gry, w której masz nieskończone warianty do zbadania.

Drova – projekt Dmytro Kozinenko

Kiedy przyjechałem w odwiedziny do moich rodziców, którzy mieszkają na wsi w zachodniej Ukrainie, zauważyłem, jak starannie ojciec układa drewno przy piecu. Trzy patyki wzdłuż, trzy patyki w poprzek i tak w kółko. Tworzy to idealną, stabilną konstrukcję. Ten prosty rytm wygląda estetycznie i przytulnie – opowiada projektant Dmytro Kozinenko o swoich inspiracjach.

Woo Furniture - puf Drova
Puf Drova

Puf Drova może odgrywać rolę podstawowego i zarazem funkcjonalnego mebla we wnętrzu. Jej kształt został zaprojektowany w taki sposób, że można ją wygodnie przesuwać, wkładając rękę w szczelinę między panelami. Pasuje do przestrzeni publicznych i mieszkalnych. W ofercie marki znajdują się małe i średnie pufy, które można ze sobą kreatywnie łączyć.

Krzesło Axe – projekt Dmytro Kozinenko

Najlepsze krzesło to to, które jest wygodne. Oto i ono! Axe ma niezwykły kształt. Zaokrąglona linia podłokietników otula użytkownika, a solidne oparcie w kształcie litery T daje niezawodne oparcie. Model łączy ciekawą estetykę i bezkompromisowy komfort. Może być stosowany we wnętrzach prywatnych i publicznych.

Woo Furniture - Krzesło Axe
Krzesło Axe

Stolik kawowy Plane – projekt Kateryna Sokolova

Asymetryczny kształt i harmonijne linie sprawiają, że stolik Plane jest czymś więcej niż tylko meblem. To przedmiot, który wniesie do wnętrza radość i artystyczny klimat. Funkcjonalny i minimalistyczny mebel wykonany jest z jednego kawałka stali. Występuje w dwóch różnych rozmiarach, które można doskonale ze sobą łączyć.

Woo Furniture - Stolik kawowy Plane
Stolik kawowy Plane

Marka: Woo Furniture | woo.furniture

Zobacz również: The Felt Collection | Kolekcja „Departures”

Woo Furniture - Stolik kawowy Plane
Woo Furniture - Stolik kawowy Plane
Woo Furniture - Krzesło Axe
Woo Furniture - Krzesło Axe
Woo Furniture - puf Drova
Woo Furniture - puf Drova
Woo Furniture - Loop
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter