Designerskie mieszkanie w Warszawie od OSOM Group

Oryginalne, artystyczne, eleganckie! Właśnie tak można określić niemal 167-metrową przestrzeń, zaprojektowaną przez pracownię OSOM Group. Warszawskie mieszkanie dla trzyosobowej rodziny składa się z jedenastu pomieszczeń, a każde z nich ma w sobie designerskie „to coś”!

Niecodzienne zestawienia od OSOM Group 

Wyjątkowy klimat w warszawskim mieszkaniu czuć już od progu – duch wolności unosi się od przestronnego wejścia. Majestatyczny, wysoki korytarz obudowany płytami meblowymi prowadzi do dalszej części mieszkania – obszernego salonu, pełnego designerskich smaczków. Tutaj również na ścianie zagościły płyty, a resztę przestrzeni wypełniają półki, które stały się miejscem przechowywania ulubionych pamiątek i książek.

Designerski fotel Imola w salonie projektu OSOM Group

Uwagę przyciągają jednak inne dekoracje ścienne – unikatowe fotografie, których barwy silnie kontrastują z czernią ceglanej ściany w stylu loftowym. Elegancka, szara sofa delikatnie wycisza tę industrialną atmosferę, dając wytchnienie po całym dniu pracy. Prawdziwą gwiazdą na salonach okazuje się jednak stylowy fotel, który wręcz zaprasza do relaksu przy dźwiękach ulubionej muzyki.

Jedna kuchnia, dwa światy

Ciekawym rozwiązaniem w tej realizacji okazała się funkcjonalna kuchnia „schowana” za winklem, utrzymana w monochromatycznych barwach. Ascetyczna biel pokrywa funkcjonalną, białą zabudowę do samego sufitu, sprawiając tym samym wrażenie wysokiej i przestronnej. Wyraźną granicę pomiędzy tymi dwoma światami wyznaczają jedynie kierunkowe, czarne kinkiety, umieszczone na listwie. Czarna wyspa kuchenna w doborowym towarzystwie dwóch barowych stołków służy jako dodatkowy blat roboczy, a ciężka zasłona podkreśla odważny charakter pomieszczenia.

Czarna wyspa kuchenna w salonie połączonym z kuchnią

Klasyczna, ponadczasowa czerń króluje również w sypialni. Obecna na połyskujących zasłonach oraz dodatkach wprowadza atmosferę spokoju i harmonii. W tym wnętrzu znajdziemy także industrialny akcent w postaci oświetlenia oraz stolików nocnych. Nie sposób jednak nie zauważyć oryginalnej tapety rozpościerającej się na całej ścianie z imponującym wizerunkiem nosorożca. Każda z tapet w warszawskim mieszkaniu sprawia wrażenie, jakby była odręcznym szkicem, co uwypukla artystyczny wymiar wnętrz.

Pokój kąpielowy

Obie łazienki utrzymane są w podobnym, nowoczesnym stylu, a elementem wspólnym jest wykorzystanie fenomenalnych dekoracji ściennych. Łagodne formy, gładkie linie i wyraziste kolory to cechy jednej z łazienek. Tutaj również na ścianie zagościła tapeta z motywem roślinnym, a wolnostojąca wanna idealnie koresponduje z dwoma umywalkami umieszczonymi w drewnianej podwieszanej szafce.

Wanna wolnostojąca w łazience z płytkami z motywem kwiatowym

Układ drugiej łazienki jest absolutnym zaskoczeniem. W projekcie postawiono na bardzo oryginalne rozwiązanie. W łazience wydzielono specjalną strefę kąpielową. W tym celu zaprojektowano wnękę, w której zmieściła się zarówno prysznic, jak i wanna. Aby jednak zażyć relaksującej kąpieli w wannie, należy najpierw przejść przez prysznic. Tapeta z meduzami stanowi intrygujące tło dla zabudowanej jasnymi płytkami drewnopodobnymi, eleganckiej wanny.

Produkty wykorzystane w projekcie:

Farby/tapety: Flugger | Wall & Deco
Podłoga: Kaczkan Premium Floors
Płytki: Marazzi | Casal Grande Padana
Armatura: Treemme | Palazzani
Meble: Boconcept | Tonon Structure | Neowall
Lampy: Brokis Balloons | 2BM Bella 90 | Norman Copenhagen | Tom Dixon


Projekt: OSOM Group | osomgroup.pl
Zdjęcia: Pietruszka Fotografia | pietruszkafotografia.pl

Zobacz również: Przytulny apartament w centrum stolicy | Apartament z widokiem na panoramę Pragi

Stół i komplet designerskich krzeseł
Obraz na czarnej ścianie
Brązowo-czarny hol we wnętrzu warszawskiego mieszkania
Czarno-brązowy hol w projekcie OSOM Group
Biała stojąca umywalka w łazience projektu OSOM Group
Tapeta z nosorożcem w sypialni projektu OSOM Group
Beżowo-brązowa łazienka
Brązowe, drewniane meble w łazience
Brązowo-beżowa łazienka z wanną
Płytki z motywem kwiatowym w łazience
Łazienka z płytkami z motywem liści
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter