Dialogi z przyszłością. Dotknij mnie na odległość. Jeśli potrafisz

Już 8 grudnia w PPNT Gdynia odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Dialogi z przyszłością. Joanna Murzyn (Instytut Ekologii Cyfrowej) porozmawia z Marcinem Maciejewskim (Ergodesign) o możliwych sposobach postrzegania oraz odczuwania świata w przenikającej się przestrzeni realnej i wirtualnej.

Dialogi z przyszłością w PPNT Gdynia 

Rzeczywistość cyfrowa coraz mocniej przedziera się przez granice, które wytyczyła jej nasza wyobraźnia i manifestuje swoją obecność w przestrzeni fizycznej, tkance społecznej, a także naszych odczuciach i emocjach. Jak zmienia się dziś percepcja oraz doświadczanie codzienności za pomocą zmysłów?

Firmy technologiczne na zmianę z futurystami zarysowują przed nami wizje przyszłości, w której po kolei każdy obszar naszego ciała i poszczególnych zmysłów poddany zostaje digitalizacji. Czy to jedyny możliwy scenariusz? A może w nadmiernej euforii i wierze w niezawodność technologii powoli zatracamy to, co jest w nas najbardziej ludzkie?

Dialogi z przyszłością. Dotknij mnie na odległość. Jeśli potrafisz - PPNT Gdynia

Uczestnicy wydarzenia

Joanna Murzyn – Propagatorka filozofii Ekologii Cyfrowej i działań na rzecz zmniejszenia negatywnego wpływu rozwoju środowiska technologicznego na środowisko naturalne oraz człowieka. Technologiczna aktywistka, promotorka cyrkularnego i niskoemisyjnego projektowania cyfrowego, zorientowanego na zasoby naturalne oraz dobrostan istot ludzkich i nieludzkich.

Dialogi z przyszłością. Dotknij mnie na odległość. Jeśli potrafisz - PPNT Gdynia

Marcin Maciejewski – Future(s) Strategist w Ergodesign, firmie projektowo-doradczej. Prowadzi strategiczne projekty badawczo-rozwojowe dla produktów i usług przyszłości. W swojej pracy wykorzystuje badania (design research) oraz trendy, siły i czynniki zmian (mega, makro, mikro) w celu identyfikowania szans i materializacji dalekosiężnych innowacji. Pracował jako Foresight Leader w Inkubatorze Technologicznym Deutsche Telecom.


Wydarzenie: Dialogi z przyszłością w PPTN Gdynia
Kiedy:
8.12.2022, godz. 18:00
Gdzie: PPNT Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98, bud. III, sala kinowa
Wstęp wolny | Obowiązują zapisy – https://app.evenea.pl/event/208088-326111/

Zobacz również: Wystawa „Fangor. Poza obraz” w Pałacu Opatów w Gdańsku | EkoEksperymentarium – wystawa o ekologii w Muzeum Warszawskiej Pragi

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter