Discovered – odkrywamy kolejne pokolenie utalentowanych projektantów

Najnowszy projekt pod nazwą Discovered („Odkryte”) to efekt współpracy Stowarzyszenia Handlowego Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC) z magazynem Wallpaper, prestiżowym czasopismem poświęconym trendom w designie. Organizatorzy poprosili 20 młodych twórców z 16 krajów całego świata o stworzenie koncepcji przedmiotów, które wykonane zostaną z jednego z trzech wysoce odnawialnych gatunków amerykańskiego drewna liściastego – klonu, wiśni i czerwonego dębu. Zadaniem projektantów jest nawiązać do osobistych doświadczeń z okresu pandemii oraz stworzyć koncepcje, które będą odpowiadały uniwersalnym potrzebom połączenia z naturą, doświadczania przestrzeni, a także budowania poczucia bezpieczeństwa. Efekty przemyśleń i prac artystów powstałych przy wsparciu mentorów, w tym polskiej projektantki Marii Jeglińskiej-Adamczewskiej, będzie można oglądać w londyńskim Muzeum Designu jeszcze w tym roku.

Projekt Discovered

Do projektu Discovered młodzi projektanci wybrani zostali na podstawie dorocznie publikowanej przez magazyn Wallpaper listy absolwentów kierunków artystycznych, a także na bazie wskazań Stowarzyszenia AHEC. W ramach przedsięwzięcia podjęli współpracę z doświadczonymi mentorami w dziedzinie projektowania oraz rozsianymi po całym świecie warsztatami produkcyjnymi współpracującymi z AHEC.

– Właśnie teraz kolejne pokolenie projektantów potrzebuje naszego wsparcia bardziej niż kiedykolwiek, dlatego jesteśmy zaszczyceni mogąc współpracować wraz z AHEC przy projekcie Discovered. Dzięki temu projektanci jutra już dziś zyskują przestrzeń, na którą zasługują – powiedziała Sarah Douglas, redaktorka naczelna magazynu Wallpaper.

– Stale kontynuujemy dialog, który rozpoczęliśmy w ubiegłym roku na temat potrzeby stosowania w procesach projektowania w coraz większym stopniu surowca jakim jest drewno. Ważne jest też, abyśmy nieustannie poszerzali zakres wykorzystywanych gatunków, co pozwoli zapewnić długoterminową odnawialność zasobów leśnych – powiedział David Venables, dyrektor AHEC na Europę. – Do dyspozycji twórców oddajemy jedne z najlepszych gatunków amerykańskiego drewna liściastego, zapewniając jednocześnie mentorskie wsparcie uznanych projektantów i dostęp do najwyższej jakości rzemiosła. Dzięki temu młodzi artyści zyskają wyjątkowe doświadczenia twórcze, które, mam nadzieję, będą dla nich stanowić inspirację na dalszej drodze rozwoju zawodowego – dodał David Venables.

Stworzenie przedmiotów nawiązujących do własnych doświadczeń

Mając do dyspozycji amerykański dąb czerwony, twardy i miękki klon oraz ciepłą wiśnię, uczestnicy zmierzyli się z założeniami projektowymi, które postawiły przed twórcami wyzwanie polegające na stworzeniu przedmiotów nawiązujących do własnych doświadczeń związanych z życiem w stanie pandemii. Projektanci zostali poproszeni o swobodne przemyślenie swoich doświadczeń związanych z codziennym życiem i pracą w izolacji oraz stworzenie projektów, który będą nawiązywać do funkcjonalnych i emocjonalnych powiązań z przedmiotami codziennego użytku.

– Czerpiąc z szerokiego wachlarza dyscyplin, środowisk i kultur, 20 utalentowanych twórców z 16 krajów świata prezentuje prawdziwie globalne spojrzenie na to, co oznacza być młodym projektantem w dzisiejszym świecie – powiedział David Venables, dyrektor AHEC na Europę.

Koncepcje stworzone na potrzeby projektu Discovered obejmują niepowtarzalne, a jednocześnie funkcjonalne przedmioty i meble różnej skali, przeznaczone zarówno do użytku domowego, na zewnątrz, jak i elementy architektury miejskiej. Pokazują, w jaki sposób życie i praca w odosobnieniu zainspirowały osobiste i twórcze podejście do wyzwania, a jednocześnie stanowią wyraz zmienionego spojrzenia młodych artystów na koncepcję przestrzeni domowej i publicznej w przyszłości.

Dotyk, refleksja, siła

W swoich pracach projektanci kierowali się aspektami takimi jak dotyk, refleksja, czy siła. Za pośrednictwem stworzonych koncepcji zgłębiali charakter własnego otoczenia osobistego i środowiska kulturowego, lub też angażowali własne rodziny w proces projektowania. Inspirację czerpali z powszedniości dnia codziennego, dążenia do nawiązania kontaktu z naturą i światem zewnętrznym, a ich osobiste reakcje były zarazem wyrazem pragnienia kontaktu z innymi osobami, jak i przeżywanego poczucia odosobnienia.

Przez cały czas trwania projektu projektanci są wspierani przez mentorów, w tym redaktorkę naczelną magazynu Wallpaper*, Sarę Douglas, Davida Venables, dyrektora AHEC na Europę, a także Roda Wilesa, dyrektora AHEC na Afrykę, Bliski Wschód, Indie i Oceanię. Mentorami dla młodych twórców są uznani w świecie projektanci, tacy jak Tomoko Azumi, Nathan Yong, Adam Markowitz i Polka, Maria Jeglińska-Adamczewska.

– W projekcie Discovered jestem jedną z czwórki mentorów, zapewniając wsparcie pięciorgu projektantom z Europy i Kolumbii, którzy swoje projekty realizować będą we współpracy z warsztatem Wewood z okolic Porto w Portugalii – powiedziała polska mentorka w projekcie, Maria Jeglińska-Adamczewska. – Projektanci dostali carte blanche w tym projekcie, aby odnieść się do własnych doświadczeń z okresu pandemii. Siła tych projektów tkwi w tym, ze odpowiadają uniwersalnym potrzebom, takim jak połączenie z naturą, doświadczanie przestrzeni, czy uzyskanie poczucia bezpieczeństwa. Ważnym aspektem projektów jest także nawiązanie do funkcjonalnej problematyki związanej z przechowywaniem i pracą w przestrzeniach, które pierwotnie temu nie służyły – dodała Maria Jeglińska-Adamczewska.

Kolejne etapy projektu będą regularnie opisywane na specjalnie stworzonym w tym celu portalu, a także za pośrednictwem kanałów własnych magazynu Wallpaper. Ostatecznie powstałe prace zostaną zaprezentowane na wystawie w Muzeum Designu w Londynie jeszcze w tym roku.

– Kolejny raz podejmujemy współpracę z Muzeum Designu, a dodatkowo łączymy siły z magazynem Wallpaper*, dzięki czemu świat zwróci oczy ku młodemu pokoleniu projektantów i da im szansę zabłysnąć – podsumował David Venables.

Projektanci biorący udział w projekcie Discovered i ich projekty

Sizar Alexis, Szwecja – Lahmu – Drewno: amerykańska wiśnia

Przeżywszy wojnę w Iraku w latach 80-tych XX wieku, w trakcie pandemii Alexis wyobrażał sobie swój dom jako bunkier, chroniący rodzinę i nowo narodzonego syna. Poruszony podobieństwem między własnymi doświadczeniami z dzieciństwa a doświadczeniami jego małego syna, tworzone przez niego rzeźby charakteryzują się surowymi, monolitycznymi formami i bezruchem. Masywne twory stworzone na potrzeby projektu, zainspirowane architekturą bunkra, to szafa do przechowywania i ława.

Discovered - odkrywamy kolejne pokolenie utalentowanych projektantów - Sizar Alexis - Lahmu
Sizar Alexis – Lahmu

Isabelle Baudraz, Szwajcaria – Obecności – Drewno: amerykańska wiśnia

Walcząc z poczuciem odosobnienia, w zaprojektowanych przez Baudraz przedmiotach odtworzone zostały połączenia dotykowe i emocjonalne. Zainspirowana ideą wprowadzenia naturalnych ruchów i form do domu, projektantka stworzyła serię przedmiotów, które zachęcają do dotykania i wchodzenia z nimi w interakcję.

Discovered - odkrywamy kolejne pokolenie utalentowanych projektantów - Isabelle Baudraz
Discovered – Isabelle Baudraz

Kolekcja obejmuje zawieszony telefon komórkowy, pewien zrównoważony przedmiot, który według projektu ma stać na biurku, a także instalację ścienną, która pozwoli zapewnić chwile namacalnej łączności w trakcie zamknięcia w domu. Zainspirowane kształtami wywodzącymi się z natury, te niewielkie modułowe przedmioty stają się towarzyszami codzienności, umożliwiając nawiązanie ponownej łączności z życiem i pokonanie poczucia izolacji.

Nong Chotipatoomwan, Tajlandia – Bańka myśli – Drewno: amerykański dąb czerwony

Twórczym myśleniem Chotipatoomwan kierowała nostalgia za podróżami i kontaktami społecznymi. Fizyczne przejścia zostały zastąpione zmieniającymi się stanami umysłu, a sfera faktyczna została zintegrowana ze sferą psychologiczną za pośrednictwem przestrzeni domowej.

Discovered - odkrywamy kolejne pokolenie utalentowanych projektantów - Nong Chotipatoomwan - Thought bubble
Discovered – Nong Chotipatoomwan – Thought bubble

Projektantka dokonała analizy mebli wypoczynkowych, wybierając ostatecznie na potrzeby swojego projektu ruch kołyszący, który stał się punktem wyjścia do jej fotela bujanego, oferującego użytkownikowi relaks w połączeniu z powtarzalnym ruchem, które razem budują uważność.

Mac Collins, Wielka Brytania – Concur – Drewno: amerykański dąb czerwony

Mimo że słowo „izolacja” nabrało negatywnego znaczenia w ciągu ostatniego roku, dla Maca Collinsa jest znaczeniowo pozytywne. Dla mnie wyraz ten zawsze niósł romantyczne konotacje zadowolenia, spokoju, kontemplacji, a także poczucia wycofania się z rygoru społecznie nakazanej rutyny – wyjaśnia twórca.

Discovered - odkrywamy kolejne pokolenie utalentowanych projektantów - Mac Collins - Concur Prototypes
Mac Collins – Concur Prototypes

W okresach narzuconego odosobnienia cennymi towarzyszami codzienności stały się dla projektanta książki, co z kolei zainspirowało go do stworzenia miejsca do czytania i refleksji. Głęboki fotel z podwójnym podłokietnikiem (oraz półka na książki jako „element towarzyszący”) zachęca osobę zapadającą w mebel do wyłączenia się z codzienności i skupienia na zadaniu analogowym.

Mew Mungnatee, Tajlandia – Lampa narożna – Drewno: amerykański klon miękki i wiśnia

Projekt Mungnatee został zainspirowany pagodami, których złożone powierzchnie wykonywane są ręcznie przez wykwalifikowanych tajskich rzemieślników przy użyciu technik sprzed 200 lat. Emocjonalna reakcja projektantki na otaczające ją przedmioty przejawia się w relacji między formą, światłem i cieniem, a w ramach swojego projektu Mungnatee zbadała to połączenie za pomocą geometrii. Projekt lampy opiera się na żarówce rzucającej cień na poniższe powierzchnie dzięki skomplikowanej kompozycji siatki z drewnianymi listwami i wciętymi narożnikami.

Discovered - odkrywamy kolejne pokolenie utalentowanych projektantów - Kamonwan Mungnatee - Corners Lamp
Kamonwan Mungnatee – Corners Lamp

Siyanda Mazibuko, RPA – Kumsuka – rozwiń swoją przestrzeń – Drewno: amerykański dąb czerwony

Inspiracją dla dzieła Mazibuko była Isicolo, fryzura symbolizująca tożsamość plemienną w niektórych kulturach afrykańskich, a także Indlamu, taniec plemienny Zulusów wykonywany podczas uroczystych ceremonii. Autor powiązał te wizualne odniesienia z refleksją dotyczącą zaangażowania, ludzkich zachowań i roli projektowania w życiu ludzi.

Discovered - odkrywamy kolejne pokolenie utalentowanych projektantów - Siyanda Mazibuko - Kumsuka
Siyanda Mazibuko – Kumsuka

Angażowanie się w kontakt z innymi ludźmi jest nieodłączną cechą człowieka – powiedział Siyanda, wskazując to jako źródło swojego projektu: modularnego, warstwowego siedziska, stworzonego na potrzeby przestrzeni publicznych. Do projektu przyjął przy tym praktyczne podejście, zwracając uwagę na ergonomię i funkcjonalność, co pozwoliło stworzyć ławkę złożoną z połączonych ze sobą wąskich kawałków drewna.

Josh Krute, Finlandia – Toteemi – Drewno: amerykański klon twardy

Zainspirowany totemami (toteemi to po fińsku „totem”), Krute stworzył wielofunkcyjny system przechowywania. W miarę jak przestrzeń domowa jest przejmowana przez materiały niezbędne do pracy w domu, Krute rozwinął koncepcję serii pudełek, które można układać w stosy, a w których można przechowywać materiały biurowe i inne małe przedmioty. Pozostałe elementy systemu służą jako stolik boczny, taca lub stołki.

Discovered - odkrywamy kolejne pokolenie utalentowanych projektantów - Josh Krute - Toteemi
Josh Krute, Finlandia – Toteemi – Drewno: amerykański klon twardy

Całość powstała w wyniku analizy przyjemnych w dotyku przedmiotów drewnianych, budek dla ptaków i innych małych konstrukcji, które Krute zoptymalizował w ramach zwartej, praktycznej konstrukcji. Toteemi dostarcza rozwiązań umożliwiających pogłębianie zależności między życiem a pracą w tym samym środowisku – podsumował autor projektu.

Pascal Hien, Niemcy – Migo 01 – Drewno: amerykański dąb czerwony

Pandemia to czas przerwy i refleksji, zwiększenia samo-obecności we własnym środowisku – powiedział Hien. Jego przedmiot to wielofunkcyjny stołek, który jest wynikiem refleksji w czasie zmian i niepewności, nauki adaptacji i wyłączania się z szybkiego tempa życia. Stołek reprezentuje ciągle zmieniające się życie: można się do niego dostosować na różne sposoby, nie ma przodu ani tyłu, nie ma prawidłowego czy nieprawidłowego sposobu jego użycia.

Discovered - odkrywamy kolejne pokolenie utalentowanych projektantów - Pascal Hien - Migo
Pascal Hien, Niemcy – Migo 01 – Drewno: amerykański dąb czerwony

Mebel okazuje się pomocnikiem w dowolnym miejscu domu, lub w jakimkolwiek innym miejscu, gdzie można usiąść. Mieszkając z rodziną w okresie pandemii, Hien zaangażował swoich bliskich w testowanie swojego dzieła, po raz pierwszy włączając ich w swoje prace projektowe.

Huyen Trang Thi Nguyen, Wietnam – Dachowy taboret – Drewno: amerykańska wiśnia, dąb czerwony, klon twardy

W swoim projekcie Nguyen przeanalizowała sposób układania tradycyjnych wietnamskich dachówek, tworząc kolekcję sztaplowanych stołków, które odzwierciedlają sposób, w jaki dachówki nachodzą na siebie i kryją znajdujące się pod nimi konstrukcje łączące. Inspirowany tradycyjną architekturą świątyń i wietnamskimi sukienkami prosty projekt taboretu łączy się za pomocą szpilek wykonanych z kontrastującego drewna, niewidocznych, gdy stołki są ułożone w stos, i widocznych podczas ich użytkowania.

Discovered - odkrywamy kolejne pokolenie utalentowanych projektantów - Trang Nguyen - The Roof Stool
Huyen Trang Thi Nguyen, Wietnam – Dachowy taboret

Nguyen zauważyła, że ludzie spędzają więcej czasu w domu goszcząc znajomych, więc jej projekt ma na celu zapewnienie wiele dodatkowych miejsc do siedzenia, tworząc jednocześnie piękną kompozycję, gdy zestaw nie jest używany.

Alessandra Fumagalli Romario, Włochy – Studiolo 2.0 – Drewno: amerykańska wiśnia

Podczas licznych spotkań na Zoomie, spotkań wideo i filmików na żywo na Instagramie, Fumagalli Romario obserwowała wybierane przez ludzi tła, co skłoniło ją do myślenia o znaczeniu przedmiotów jako przedłużenia nas samych: z jednej strony tworzy się wiele granic, a z drugiej granice zanikają, podczas gdy sfera prywatna i publiczna łączą się ze sobą. Przyrównała te miejsca do niewielkich studiów, które można znaleźć w renesansowym malarstwie, i do gabinetów osobliwości.

Discovered - odkrywamy kolejne pokolenie utalentowanych projektantów - Alessandra Fumagalli Romario - Studiolo 2.0
Alessandra Fumagalli Romario – Studiolo 2.0

Zainspirowana tym, stworzyła wizualne tło – szafkę umożliwiającą prezentację danej osoby za pośrednictwem przedmiotów, które można wyeksponować lub ukryć. Drewno wiśni nadaje szafce głębię, a cały projekt stanowi zwartą architekturę, która ma zarówno cel praktyczny, jak i estetyczny.

Juan Franco i Juan Sierra, Kolumbia, Hiszpania – Ławka Riverside – Drewno: amerykański dąb czerwony

W trakcie izolacji przedmioty zmieniają swoją funkcję i przeznaczenie, podczas gdy my szukamy przestrzeni w naszej własnej przestrzeni. Ta obserwacja zapoczątkowała projekt Franco i Sierry, którzy przeanalizowali, w jaki sposób meble funkcjonują i jak ważna jest zdolność adaptacji (zarówno w pandemii, jak i we współczesnym życiu).

 Discovered - odkrywamy kolejne pokolenie utalentowanych projektantów - Juan & Juan Riverside bench
Juan Franco i Juan Sierra, Kolumbia, Hiszpania – Ławka Riverside

Zainspirowani adaptowalnym projektem (w tym kolumbijskimi domami na palach), stworzyli ławkę, która odpowiada różnym potrzebom dzięki dodatkowym akcesoriom, takim jak oparcia i tace osadzone w środkowej szczelinie. W ten sposób ławka staje się wielofunkcyjną przestrzenią, którą można dostosować do domu, miejsca pracy czy przestrzeni publicznej.

Ivana Taylor, Australia – Reframe – Drewno: amerykański klon, wiśnia i dąb czerwony

Własne doświadczenia samotności Taylor doprowadziły do dłuższych okresów refleksji, ostatecznie inspirując projektantkę do zmiany podejścia do projektowania i tworzenia. Na potrzeby projektu postawiła sobie za cel zaprojektować kontemplacyjny obiekt rzeźbiony, który wywołałby refleksję nad wielowarstwowością każdego doświadczenia, w tym odosobnienia.

Discovered - odkrywamy kolejne pokolenie utalentowanych projektantów - Ivana Taylor - Reframe
Ivana Taylor, Australia – Reframe

Powtarzający się temat jej badań dotyczył sposobów przedstawienia tego poglądu w różnych skalach – jej projekt to wielowarstwowy przedmiot wykonany z mniejszych elementów rzeźbionych, które nakładają się na siebie, tworząc w ten sposób kompozycję układającą się w wyrzeźbioną ścieżkę dla światła.

Martin Thübeck, Szwecja – Rå – Drewno: amerykański dąb czerwony

Podczas zamknięcia w domu ze swoimi małymi dziećmi, Thübeck znalazł inspirację w sposobie, w jaki dzieci w sposób naturalny dostosowują swoje otoczenie do zabawy, rzucając wyzwanie tradycyjnym sposobom użytkowania mebli. Nagle ograniczenia stały się możliwościami – powiedział projektant. Po przeanalizowaniu sposobów korzystania z tradycyjnych mebli i wyposażenia placów zabaw, Martin opracował koncepcję projektu, którego konstrukcja nawiązuje do tradycyjnych szwedzkich tradycji rzemieślniczych, a funkcję można zinterpretować jako krzesło lub zjeżdżalnię (po odwróceniu przedmiotu do góry nogami).

Discovered - odkrywamy kolejne pokolenie utalentowanych projektantów - Martin Thübeck - Rå
Martin Thübeck, Szwecja – Rå

Ten mebel jest symbolem współistnienia, a obracanie go przypomina poruszanie się między światami – powiedział, nawiązując do łączenia przestrzeni wewnętrznej i zewnętrznej, statyczności i ruchu, punktu widzenia dorosłych i dzieci. Moim zamiarem nie jest pełne połączenie tych dwóch funkcji, ale zweryfikowanie, co się stanie, gdy zbliżą się one do siebie na tyle, aby stać się jednością – powiedział Thübeck.

Doris Wang, Chiny – Kręty strumień – Drewno: amerykański klon twardy

Bez możliwości angażowania się w trakcie zamknięcia w zwyczajowe tradycje, ludzie zmuszeni zostali do wykonywania rytuałów w domu. Pojawiło się nowe zapotrzebowanie na odpowiednie meble i przedmioty, które zmieszczą się na małej przestrzeni, ale służyć będą temu samemu celowi. Wang postanowiła stworzyć domową alternatywę dla „imprezy z wijącym się strumieniem”, chińskiego zwyczaju picia, który zwykle odbywa się w herbaciarniach: kubek z napojem unosi się na wodzie, spływając w dół strumienia, a po obu stronach siedzą ludzie – osoba, przed którą kubek się zatrzyma, musi go wypić.

Discovered - odkrywamy kolejne pokolenie utalentowanych projektantów - Doris Yunhan - Winding Stream
Doris Wang, Chiny – Kręty strumień

Projektując w tym celu niewielki stół, który mógłby pełnić tę funkcję, Wang zainspirowała się okrągłymi domami Hakka, a nawiązanie architektoniczne przełożyła na falisty projekt stołu ze schowkiem ukrytym w nogach i środkowym rozcięciem na tace i kubki.

Tan Wei Xiang, Singapur – Szafka wspomnień – Drewno: amerykański klon miękki, klon twardy, dąb czerwony

Szukając fizycznego kontaktu z bliskimi, wykraczającego poza spotkania wirtualne, Tan uciekł się do pamiątek jako sposobu na walkę z nostalgią. Jego szafka wspomnień to sposób na przechowywanie i zabezpieczanie przedmiotów, które są nam bliskie, z należnym im z szacunkiem; formy mebla inspirowane są wszechobecnymi placami budowy Singapuru i ogrodzeniem z falistej blachy używanym do ich ochrony z zewnątrz.

Discovered - odkrywamy kolejne pokolenie utalentowanych projektantów - Tan Wei Xiang - Recollect
Tan Wei Xiang, Singapur – Szafka wspomnień

Tan odtworzył ten motyw jako zewnętrzną obudowę wysokiej, smukłej szafki, dodając do tego wygięte półki, a także wypolerowany na lustrzany połysk mosiężny okrąg, naśladujący słońce zachodzące na horyzoncie.

Duncan Young, Australia – Akin – Drewno: amerykański klon twardy

Young skupił się na fizyczności drewna i na tym, w jaki sposób ten organiczny materiał może pomóc nam nawiązać kontakt z naturą w czasie zamknięcia w domu. W odniesieniu do osób przebywających w gęstych tkankach miejskich ograniczenia i blokady miały wpływ na naszą siłę fizyczną i odporność psychiczną, ograniczając biologiczną potrzebę przebywania na zewnątrz – powiedział Duncan.

Discovered - odkrywamy kolejne pokolenie utalentowanych projektantów - Duncan Young Akin
Discovered – Duncan Young, Australia – Akin

Projektant przeanalizował badania potwierdzające pozytywny wpływ przyrody na zdrowie psychiczne i fizyczne, w wyniku czego stworzył nowoczesny gabinet osobliwości – swoisty filar natury, dzięki któremu użytkownik mógłby obcować ze światem przyrody w domu. Na przedmiot składa się solidny korpus z dyskretnymi łączeniami stolarskimi oraz półka z efektem mory (projekt inspirowany jest historyczną symboliką szafki jako teatru), podczas gdy prosty cokół prezentuje materiał w całej swej okazałości, odtwarzając jednocześnie moment wejścia na polanę.

Vivienne Wong, Australia – Stolik kawowy luxta Me – Drewno: wiśnia amerykańska

Była tancerka, a obecnie projektantka Wong przeanalizowała komunikację niewerbalną, która stała się punktem wyjścia do jej projektu. Do zadania podeszła, opierając się na osobistych refleksjach i wiedzy: Chciałam przełożyć moje wcześniejsze rozumienie tego, jak możemy nawiązywać łączność i komunikować się między sobą – powiedziała Wong, starając się stworzyć przedmiot, który podkreślać będzie siłę, intymność i więź.

Discovered - odkrywamy kolejne pokolenie utalentowanych projektantów - Vivienne Wong - luxta Me
Vivienne Wong – luxta Me

Niewidoczne granice fizyczne i faktury powstałe za pomocą światła stanowią podstawę projektu, który z czasem nabrał formy stolika kawowego o wzajemnie zazębiających i powtarzających się formach, w którym funkcjonalna stolarka staje się dodatkowym motywem dekoracyjnym. Nazwa projektu, Iuxta Me (łac. „blisko mnie”) reprezentuje pragnienie kontaktu i bliskości między ludźmi, stając się punktem wyjścia dla koncepcji.

Zobacz również: „Connected” – 9 projektantów, 3 gatunki drewna, 1 warsztat | Premiera projektu “Connected” w Muzeum Designu w Londynie

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter