Pływający dom na wodzie zacumował w przystani w Bydgoszczy

Pracownia DFD.studio zaprojektowała dom na wodzie dla firmy Floatinghouses. Ekskluzywny dom o nazwie floodule zacumował w Bydgoszczy.

Marzy Wam się pływający dom? W Europie to coraz popularniejsze rozwiązanie, ale w Polsce to ciągle nowość. Cieszy nas fakt, że pojawiają się coraz częściej w naszych portach. Wśród nich znajdują się również polskie projekty. Właśnie z polskiej pracowni pochodzi dom na wodzie, który zacumował w Bydgoszczy. Obiekt pod względem użytkowym nie różni się od zwykłego domu jednorodzinnego. Jest tu wszystko co jest potrzebne do wygodnego życia i nic nie przypomina ciasnych kajut na statku. Ma jednak szczególna cechę, ponieważ w dowolnym momencie można go odpiąć od nabrzeża i przepłynąć nim w dowolne inne miejsce.

Domy na wodzie – kształt

Konsekwentnie tak jak na zewnątrz dominują tu proste kształty o łukowo ściętych narożach. We wnętrzu barwami wiodącymi są czerń, szarość oraz biel. Gdzieniegdzie pojawiają się jaskrawe elementy w postaci niewielkich akcentów. Ożywiają one przestrzeń i czynią ją mniej sterylną.

Domy na wodzie – wygląd

Mieszkanie na wodzie ma charakter studia – składa się z dużej części dziennej połączonej z jadalnią i kuchnią oraz osobnego, dwunastometrowego salonu kąpielowego z jacuzzi. Z części dziennej przez opuszczenie rolety można wydzielić niedużą sypialnię. Powierzchnia całego domu to 80 m2. Mieszkańcy będą mogli też korzystać ze znajdującego się na dachu tarasu o takiej samej powierzchni.

Domy na wodzie – wyposażenie

W standardowym wyposażeniu tego domku na wodzie znajduje powietrzna pompa ciepła, ogrzewanie podłogowe oraz biologiczna oczyszczalnia ścieków. Istnieje też możliwość wyposażenia domu także w dodatkowe urządzenia jak kolektory fotowoltaiczne, solary czy turbiny wiatrowe i wodne. Pozwolą one właścicielom na komfortowe życie także z dala od nabrzeża, z którego można czerpać prąd i inne media.

Obecnie dom pełni funkcję biura projektu oraz mieszkania pokazowego. W przyszłości jednak ma stać się zgodnie ze swoim przeznaczeniem domem mieszkalnym. Firma floatinghouses.eu na bazie doświadczenia zdobytego przy budowie tego projektu ma zamiar budować kolejne podobne obiekty w całej Europie.

Mamy nadzieję, że domy na wodzie staną się popularniejsze w naszym kraju!

 

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter