Dom o powierzchni 130m2 – projekt, który powstał z przyjaźni

Czy wnętrza wpływają na nasze samopoczucie? W obecnych czasach chyba nikt już nie ma wątpliwości, że tak. W czasach, które zatrzymały nas w biegu, dom stał się scenerią każdej czynności. W domu się pracuje, bawi, uczy, rozwija pasje. Agnieszka Morawiec z Grupy Siedem postanowiła stworzyć wnętrze, które pomaga przetrwać najtrudniejsze chwile. Bo piękne wnętrze pomaga nam myśleć pozytywnie. A najpiękniejsze projekty rodzi przyjaźń. Przed Tobą stylowe wnętrze – dom o powierzchni 130m2.

Kuchnia – serce domu

Najważniejszym miejscem dla domowników jest kuchnia. W tym domu przygotowuje się wspaniałe, rodzinne posiłki, podczas których spotyka się cała rodzina. Właśnie dlatego dość duża kuchnia została zaprojektowana z dbałością o każdy detal. Wysoka zabudowa kryje wszystkie niezbędne sprzęty – lodówkę, dodatkową zamrażarkę, dwa piekarniki, szafę-spiżarnię i efektowną witrynę.

Dom o powierzchni 130m2 - projekt Agnieszka Morawiec - kuchnia z zabudową w kolorze białym i w kolorze drewna
Dom o powierzchni 130m2 projektu Agnieszka Morawiec

Druga ściana główna ze zlewem i płytą grzejną mieści przepastne szafki do sufitu w wysokim połysku. Praktyczna strona to coś, na czym zależało właścicielce wnętrza. Agnieszka Morawiec dodała do niej piękna. Znalazło się również miejsce na wygodną wyspę kuchenną zintegrowaną ze stołem, która stanowi towarzyskie centrum domu. W kuchni panuje ponadczasowe połączenie kolorystyczne – czerń, biel, szarość i drewno, któremu uroku dodają pudrowo-różowe dodatki i zasłony.

Dom o powierzchni 130m2 - projekt Agnieszka Morawiec - kuchnia z zabudową w kolorze białym i w kolorze drewna
Biała i drewniana zabudowa w kuchni

To, co przykuwa uwagę to fakt, że w całym domu nie ma uchwytów. Dla właścicieli to doskonałe rozwiązanie zarówno pod kątem wizualnym, jak i funkcjonalnym. Meble bez uchwytów są bowiem dla nich symbolem nowoczesności i lekkości. Niezwykły klimat tworzy tu również oświetlenie ledowe, które oprócz kuchni znajduje się również w salonie, hallu i łazience.

Salon – strefa wypoczynku

Salon mieści jadalnię i strefę do wypoczynku. Wielkie lustro, zajmujące całą ścianę powiększa optycznie przestrzeń pokoju. Ten zabieg umownie zburzył ścianę między salonem i kuchnią. Lustro stanowi bardzo efektowny element, ponieważ nie jest widoczne od razu po wejściu do pokoju. Jest miłym zaskoczeniem.

Dom o powierzchni 130m2 - projekt Agnieszka Morawiec - przestronny salon z szarą kanapą
Dom o powierzchni 130m2 projektu Agnieszka Morawiec – przestronny salon

Projekt przewidział dość dużo ukrytego oświetlenia, na czym zależało inwestorom. Długa komoda, fornirowana orzechem amerykańskim stanowi ciekawy element aranżacyjny. Rozpościera się dostojnie na ścianie wykończonej gresem, który przechodzi wprost z podłogi.

Łazienka w ciemnych kolorach

Łazienka została zaprojektowana w ciemnej kolorystyce. Tak, jak w kuchni znajduje się w niej wiele miejsc do przechowywania. Ważnym punktem projektu jest oświetlenie, podzielone na funkcje. Dzięki temu łazienka stała się bardzo klimatycznym miejscem do relaksu.

Łazienka w szarym kolorze w projekcie Agnieszki Morawiec z Grupa Siedem
Dom o powierzchni 130m2 projektu Agnieszka Morawiec – łazienka w ciemnych barwach

Agnieszka Morawiec zadbała o to, by znalazła się tu zarówno wanna, jak i prysznic – dla każdego coś miłego. Jedno i drugie ma bowiem wady i zalety, więc idealnym rozwiązaniem jest posiadanie obydwu!

Wolność zaczyna się w domu

Dziś pojęcie wolności nabiera nowego sensu. Szukamy jej wewnątrz siebie. Według Agnieszki Morawiec, wnętrze, w którym żyjemy, powinno nam to poczucie wolności zapewnić. A to jest możliwe tylko wtedy, gdy będzie ono dostosowane do naszego stylu życia. Bo wolność zaczyna się w domu. Dobrze zaprojektowane wnętrze będzie nas cieszyć przez wiele lat i nigdy się nie znudzi. Zawsze będziemy chętnie do niego wracać.

Mamy nadzieję, że tak właśnie czują się właściciele domu, zaprojektowanego z tej wyjątkowej przyjaźni!

Zdjęcia: Pion Poziom

Zobacz również: Wnętrza 250-metrowego domu | Wnętrza domu w zabudowie bliźniaczej

Dom o powierzchni 130m2 - projekt Agnieszka Morawiec - kuchnia z zabudową w kolorze białym i w kolorze drewna
Salon połączony z kuchnią - Dom o powierzchni 130m2 - projekt Agnieszka Morawiec
Zabudowa meblowa w kolorze ciemnego drewna w projekcie Agnieszki Morawiec z Grupa Siedem
Stolik w przestronnym salonie w projekcie Agnieszki Morawiec z Grupa Siedem
Telewizor na ścianie w beżowym kolorze w projekcie Agnieszki Morawiec z Grupa Siedem
Tapeta w geometryczne wzory w projekcie Agnieszki Morawiec z Grupa Siedem
York na szarek kanapie w salonie w projekcie Agnieszki Morawiec z Grupa Siedem
Łazienka w szarym kolorze w projekcie Agnieszki Morawiec z Grupa Siedem
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter