Dom pod Poznaniem, który zachwyca harmonią

Zaprojektowany przez pracownię EV Architects dom pod Poznaniem to przykład wysmakowanej równowagi pomiędzy funkcją i estetyką. Jego właściciele oczekiwali jakości, minimalizmu i unikalnie zaprojektowanych rozwiązań.

Kuchnia otwarta na salon

Tutaj każdy detal charakteryzuje się wysoką jakością materiału i perfekcyjnym wykonaniem. Projekt bezkompromisowo opiera się na tym, co najlepsze. Mimo oszczędnej kolorystyki wnętrze jest pełne ciekawych niuansów, gry pomiędzy fakturami i materiałami. A przede wszystkim jest to przestrzeń, w której przyjemna jest zarówno codzienna, jak i odświętna krzątanina.

Kuchnia w szarościach
Kuchnia wykonana na wymiar

Wykonana na wymiar kuchnia pochodzi od marki ZAJC. Są to właściwie dwie kuchnie – reprezentacyjna i czysto techniczna, do której wejście prowadzi przez wysoką zabudowę meblową. Tę pierwszą, otwartą na salon i niezwykle elegancką, kształtuje antracytowy kolor frontów oraz blaty i część ścian wykończone matowym kwarcytem Negresco. Zachwyca on subtelnym i delikatnym wzorem jasnych żył na czarnym tle. Wprowadza odrobinę estetycznego zamieszania w tę minimalistyczną przestrzeń. Kuchnię uzupełnia duża wyspa umożliwiająca wspólne gotowanie czy spożywanie posiłków.

Szara wyspa kuchenna z czarnymi hookerami
Szara wyspa kuchenna

Meble pokryte są specjalnym laminatem, dzięki któremu na powierzchniach nie pozostają ślady palców. Dominują tu odcienie szarości, czerni i bieli, które ociepla naturalne drewno i brązy sąsiadującego z kuchnią salonu. Z kolei kuchnia techniczna to typowo funkcjonalna przestrzeń służąca do zmywania naczyń i przechowywania żywności.

Garderoba walk-in

Znajdziemy tutaj również garderobę typu walk-in. Mieści się ona w osobnym, jasnym pomieszczeniu z dużym oknem. Na wygodną strefę do przechowywania składają się wykonane na wymiar szafy z pełnymi drzwiami i przeszkloną sekcją oraz komoda-wyspa przeznaczona na rozmaite akcesoria.

Dom pod Poznaniem, który zachwyca harmonią - projekt EV Architects
Garderoba typu walk-in

Część z nich jest widoczna przez szklany blat. To niezwykle modne obecnie rozwiązanie nawiązuje do eleganckich butików. Meble wykończone są najnowszej generacji laminatem o matowej, przypominającej welwet teksturze, na której nie zostają ślady palców. Wnętrza szaf są precyzyjnie zorganizowane i dopasowane do indywidualnych potrzeb właścicieli. W przeszklonej części zamontowane są pod odpowiednim kątem półki na kolekcję butów.

Salon z wiszącym regałem

Salon spaja estetycznie całą przestrzeń domu. To tu swoją kontynuację mają kuchenne odcienie szarości, i to tu skontrastowane one zostały z ciepłym odcieniem naturalnego drewna. W salonie znajduje się m.in. specjalnie zaprojektowany wiszący regał. Mebel ma miejsce na telewizor, który w każdej chwili można zasłonić ruchomym panelem fornirowanym naturalnym dębem. To samo wykończenie powtarzają nieregularnie rozmieszczone przegródki półek. Pozostała część mebla pokryta jest najnowszej generacji laminatem o welwetowej teksturze.

Przestronny salon z dużym szarym narożnikiem
Salon z wiszącym regałem

Prowadzona przez Ewelinę Jankowską pracownia EV Architects to zespół sięgający do kultury, historii i do muzyki. Stąd zapewne ta wybrzmiewająca we wnętrzu harmonia i spokój.


Projekt: EV Architects | ev-architects.pl
Zdjęcia: Tom Kurek | tomkurekthephotographer.com

Zobacz również: Przytulne, ciepłe i eklektyczne wnętrze domu we Wrocławiu | Beże, plecionka wiedeńska i lastryko w projekcie domu w Środzie Śląskiej

Czarne hokery przy szarej wyspie projektu EV Architects
Kuchnia ZAJC we wnętrzach zaprojektowanych przez EV Architects
Jasny przedpokój z dużą szafą we wnętrzu domu projektu EV Architects
Szary narożnik w przestronnym salonie projektu EV Architects
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter