Dom w Puszczy – azyl z dala od miasta

Naturalne faktury, materiały i barwy. Proste, ponadczasowe rozwiązania z nutą nowoczesności i wędrujące przez pomieszczenia światło słoneczne… To właśnie stanowi kwintesencję wyjątkowego miejsca, jakim jest dom w Puszczy Zielonka zaprojektowany przez pracownię Skowrońska & Sekulska. W nowoczesnym projekcie ośmio pokojowego domu o powierzchni ok. 160 m2 architektki postawiły na funkcjonalność, jakość i relację z naturą. Pozwoliło to stworzyć azyl z dala od miasta, w którym właściciele mogą odpoczywać, pracować i realizować swoje pasje. 

Nowoczesność blisko natury

Głównym założeniem było wprowadzenie do wnętrza domu naturalnych materiałów i wydobycie ich piękna. Drewno w głębokim odcieniu znajduje się na ścianach sypialni, salonu, jadalni oraz strefy kuchennej, dzięki czemu tworzy spójną bazę w całym domu. Elementem spajającym projekty pomieszczeń są także czarne akcenty takie jak schody nawiązujące swoją formą do konstrukcji budynku, nóżki od mebli, ramy dużych okien, czy lampy. Czarne wyraziste akcenty nawiązują do nowoczesnych projektów inspirowanych stylem mid century modern czy loftowym, jednak w połączeniu z naturalnymi materiałami zyskują nową jakość.

Przestronny salon połączony z kuchnią w Domu w Puszczy
Przestronny salon połączony z kuchnią w Domu w Puszczy

Ponadto w projekcie został wykorzystany beton architektoniczny na ścianach w części kuchennej i sypialnej, a także kamień, który zachwyca subtelnym i szlachetnym naturalnym wzorem, szczególnie w formie wiszącego blatu. Te z pozoru zimne, choć piękne faktury, zostały ocieplone poprzez tekstylia i tapety tekstylne w naturalnych odcieniach. Całość uzupełniają stylowe drewniane meble, w większości autorskiego projektu, które zachwycają jakością i wpisują się w ponadczasowy styl.

Dom w puszczy – życie w rytmie słońca

Dzięki temu, że projekt wnętrz powstawał równocześnie z koncepcją architekta, możliwe było wspólne zaplanowanie układu funkcjonalnego pomieszczeń. To spotkanie na dość wczesnym etapie pozwoliło stworzyć maksymalnie funkcjonalne przestrzenie dostosowane do potrzeb i marzeń właścicieli. W planie rozmieszczenia pokoi uwzględniony został ruch słońca po widnokręgu, co sprawia, że życie w tym domu może podążać za promieniami słonecznymi i pozostać blisko natury.

Przestronny salon w domu z wyjściem na taras
Projektantki stworzyły maksymalnie funkcjonalne przestrzenie

Wpadające o różnych porach dnia słońce nie tylko ociepla wnętrze i pozwala ładować baterie, ale też wydobywa piękno naturalnych faktur zastosowanych w projekcie. Dzięki dużym oknom z jasnymi zasłonami rozmieszczonym na całej długości ściany w strefie dziennej – salonie z część kuchenną i jadalnianą – do wnętrz dostaje się dużo naturalnego światła, a dom pozostaje otwarty na otaczającą go przyrodę.

Ponadczasowa prostota i jakość

Poza relacją z naturą dla duetu Skowrońska & Sekulska niezwykle ważna była użyteczność, jakość i detale takie jak formy mebli, wykorzystane w projekcie tekstury czy światło. Architektki stawiają na proste i ponadczasowe projektowanie, które jest zarówno solidne, jak i niezmiennie piękne. Ważne jest dla nich także to, aby projekt pozostawał spójny z marzeniami i osobowością właścicieli, co również wyraźnie widać w tej realizacji.

Kuchnia z czarną wyspą w projekcie Skowrońska & Sekulska
We wnętrzach króluje prostota i jakość

Naturalne surowce i wąska gama barwna utrzymana w kolorach ziemi sprawiły, że wnętrza nabrały spójnego i szlachetnego charakteru, a przy tym pozostały kojące, ciepłe i przytulne. Dom w Puszczy stał się dla właścicieli prawdziwym azylem. Dbałość o jakość użytych materiałów, funkcjonalnośc projektu i detale okazała się kluczem do stworzenia wnętrza domu, który z pewnością z biegiem lat nie straci stylu i klasy.

Produkty wykorzystane w projekcie:

Farby/tapety: tapety Vescom | farby Flugger
Płytki: 49 Concept Store
Meble: większość mebli to autorski projekt | stół z Hoom | dodatki Muubs


Projekt: Skowrońska & Sekulska | skowronskasekulska.pl
Zdjęcia: ONI Studio | oni.com.pl

Zobacz również: Eklektyczne wnętrze domu we Wrocławiu | Projekt domu w Środzie Śląskiej

Drewno we wnętrzu Domu w Puszczy
Drewno w kuchni projektu Skowrońska & Sekulska
Czarne schody we wnętrzu projektu Skowrońska & Sekulska
Beton w sypialni z dużym łóżkiem w projekcie Skowrońska & Sekulska
Drzwi prowadzące do sypialni w Domu w Puszczy
Łazienka z oknem na poddaszu
Szara łazienka z prysznicem ze skosami
Czarne schody prowadzące na piętro Domu w Puszczy
Duży salon z dużym stołem
Drewno na ścianie w jadalni w projekcie Skowrońska & Sekulska
Czarna wyspa kuchenna w kuchni w projekcie Skowrońska & Sekulska
Zabudowa meblowa w szarym kolorze
Łazienka w ciemnych kolorach i z dużym lustrem
Minimalistyczna sypialnia z dużym łóżkiem w projekcie Skowrońska & Sekulska
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter