Dom weselno-eventowy Lubaszka projektu MEEKO

Dom weselno-eventowy Lubaszka został zaprojektowany w Woli Chorzelowskiej, w otoczeniu lasów sosnowych i borów mieszanych. Teren ten należy do programu Natura 2000 pod nazwą Puszcza Sandomierska. Usługowo-gastronomiczny charakter kompleksu Rado Resort oraz naturalne walory krajobrazowe stały się tłem dla tego projektu.

Projekt domu weselno-eventowego Lubaszka

Pracownia MEEKO Architekci stworzyła projekt rozbudowy, przebudowy i nadbudowy istniejącego budynku usługowego branży gastronomicznej. Obiekt rozbudowuje się w kierunku południowym i zachodnim, wchłaniając istniejącą zabudowę. Projektowany budynek swoją formą nawiązuje do zespołu „stodół”, scalonych przez wspólną prostopadłościenną podstawę. Dom weselno-eventowy Lubaszka charakteryzuje się niszami wejściowymi na każdej elewacji, przy czym wschodnia i zachodnia nisza zostały ścięte pod ostrym kątem. Dzięki temu rozwiązaniu nisze wgłębiają się w budynek i tworzą naturalne zadaszenie przez własną bryłę.

Fasada domu Weselno-Eventowego Lubaszka projektu pracowni MEEKO

Wykończenie deskami z modrzewia syberyjskiego

Na północnej i południowej elewacji zlokalizowane są duże przeszklenia w systemie aluminiowo-szklanym do wysokości 6,85 m. Wyróżniają one główną część funkcjonalną obiektu, czyli salę bankietową (eventową). Budynek wykończony jest deskami drewnianymi z modrzewia syberyjskiego w naturalnym kolorze, nadając całości ciepłego, wiejskiego charakteru.

Dom Weselno-Eventowy Lubaszka projektu pracowni MEEKO

Udogodnienia w projekcie

Wejścia główne do domu weselno-eventowego Lubaszka znajdują się od strony wschodniej i zachodniej mniej więcej pośrodku całości założenia i prowadzą do przestronnych lobby. Podstawowe funkcje obiektu stanowią przestrzenie gastronomiczne w formie sali bankietowej i baru wraz z obszernym zapleczem kuchennym.

Przystrojone stoły w domu Weselno-Eventowym Lubaszka projektu pracowni MEEKO

Dodatkowo obiekt zawiera w sobie wydzieloną i całoroczną przestrzeń z salą zabaw dla dzieci. To miejsce może być używane przez gości weselnych jak i klientów baru czy kawiarni. Dodatkowo przed obiektem, od strony północno-zachodniej projektowany jest wygodnie urządzony plac zbaw dla dzieci oraz tarasy z meblami ogrodowymi oraz lekkimi zadaszeniami dla rodziców i klientów.

Wystrój domu Weselno-Eventowego Lubaszka projektu pracowni MEEKO

Projekt wnętrza domu weselno-eventowego Lubaszka

Projekt wnętrza budynku ściśle odwołuje się do leśnego kontekstu i charakteru usług. W głównej sali bankietowej jest wyeksponowana drewniania więźba dachowa wykonana w technologii drewna klejonego. Drewniane wykończenie z połączeniem z wielkimi przeszkleniami okien otwartymi w stronę lasu tworzą unikalną atmosferę dla gości weselnych.

Zastawione stoły w domu Weselno-Eventowym Lubaszka projektu pracowni MEEKO

Architektura budynku weselno-eventowego „Lubaszka” jest efektem precyzyjnego poszukiwania formy, która łączy tradycyjne stodoły z dachami dwuspadowymi z prostopadłościenną bryłą scalającą funkcjonalnie założenia programowe w jedną unikatową całość.

Wnętrze domu Weselno-Eventowego Lubaszka projektu pracowni MEEKO

Architekci: Tomasz Janiec, Kamila Fijałkowska-Janiec, Monika Piguła, Damian Maj / MEEKO Architekci

Lokalizacja: Gmina Mielec, Wola Chorzelowska pod Mielcem, PL

Powierzchnia działki: 4 900 m2

Powierzchnia użytkowa: 1 150 m2

Projekt: 2019

Wizualizacje: NOISE STUDIO Mateusz Kot

Zobacz również: Tiny House ukryty w drzewach | Hotele w górskich kurortach

Front z dużym oknem w domu Weselno-Eventowym Lubaszka projektu pracowni MEEKO
Front domu Weselno-Eventowego Lubaszka projektu pracowni MEEKO
Drewniane detale w domu Weselno-Eventowym Lubaszka projektu pracowni MEEKO
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter