Dom wygodny

Nowoczesny dom dla nowoczesnej rodziny to projekt biura Marmur Studio. Dom został wyposażony w składane okna na parterze i na piętrze, co pozwala połączyć wnętrze z ogrodem na całej rozpiętości. Budynek ma kształt „L”, jest kompaktowy i przygotowany na zastosowanie systemów odzysku energii. Minimalizm w wyrazie architektonicznym podkreśla jego dostojność.

Ołtaszyn to dzielnica w poludniowej części Wrocławia, przyłączona do miasta w latach 50tych XXw. Chociaż historia Ołtaszyna sięga Średniowiecza, z powodu prawie całkowitego zniszczenia w trakcie II Wojny Światowej, dziś funkcjonuje jako prestiżowa dzielnica domów jednorodzinnych i – od 2000 roku – osiedli mieszkaniowych niskiej intensywności. Budynek usytuowany jest 5m od ulicy, zwrócony do niej ścianą z wjazdem do garażu. Dzięki temu, że wjazd do garażu jest w miejscu uskoku granicy działki, na terenie posesji zmieszczą się tymczasowo dodatkowe samochody. Budynek jest maksymalnie dosunięty do północnej, zachodniej i północnej granicy.
Układ pomieszczeń pozwala płynnie przejść z jednego końca domu na drugi.Na piętrze znajduje się część sypialna i rekreacyjna. Pokoje dzieci mają antresole, oraz okna na dwie strony. Duża łazienka na piętrze połączona jest z sauną, która ma bezpośrednie wyjście na taras.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter