Dom Zdrojowy w Sopocie i siedziba spółki Blue Media

Dom Zdrojowy w Sopocie to znany adres na mapie miasta z długą, choć trudną historią. Dzisiejszy budynek – wybudowany w 2006 roku w miejsce zniszczonego w wojennej pożodze gmachu – odważnie patrzy w przyszłość. To tam znajduje się siedziba spółki Blue Media. Nic dziwnego, że biuro firmy imponuje na wskroś współczesną architekturą i designem, a wyposażone jest w nowoczesną automatykę budynkową.

Siedziba spółki Blue Media

Siedziba spółki Blue Media jest efektem kooperacji grona specjalistów: projektantów ARCH 515 i Rasztawicki Architekci; firmy ABB, która zapewniła rozwiązania z zakresu inteligentnego budownictwa oraz Marka Jakuba Domżalskiego z firmy DOM-I integratora automatycznych systemów.

Dom Zdrojowy w Sopocie i siedziba spółki Blue Media

Trzy kondygnacje i poddasze

Biuro zajmuje trzy najwyższe kondygnacje i poddasze Domu Zdrojowego położonego w prestiżowej lokalizacji z imponującym widokiem na sopockie molo. A także Zatokę Gdańską oraz plac Przyjaciół Sopotu. Integrację przestrzeni o powierzchni 1000 m2 z zewnętrznym otoczeniem zapewniają przestronne panoramiczne okna i otwarcia na drewniane tarasy, powstałe w drugiej fazie realizacji pod okiem pracowni ARCH 515.

Dom Zdrojowy w Sopocie i siedziba spółki Blue Media

Przeszklenia dominują również we wnętrzach w postaci klatki schodowej, a także jako elementy działowe poszczególnych sfer. Daleko jednak tej inwestycji do typowego biura. Wyróżniają ją wysokiej klasy materiały wykończeniowe – drewno parkietu we francuską jodłę oraz naturalny kamień; wartościowe wzornictwo indywidualnie zaprojektowanej zabudowy meblowej oraz przemyślane oświetlenie.

Charakterystyczne dla siedziby Blue Media są też zachowane elementy konstrukcyjne pomieszczeń oraz surowość materiałów i zachowawczość form. Zyskują one szlachetnego sznytu dzięki towarzystwu niebanalnego designu i dzieł sztuki.

Dom Zdrojowy w Sopocie i siedziba spółki Blue Media

To właśnie plastyczna aranżacja wnętrza oraz dyskretna symboliczna kompozycja kolorystyczna – niebieskie motywy w meblach i instalacjach – decydują o tożsamości tego miejsca – przekonuje Oliwer Rasztawicki, zaangażowany wraz z ARCH 515 w realizację na pierwszym jej etapie.

Warto zwrócić uwagę też na specyfikę podziału funkcjonalnego, która decyduje o jakości współprzebywania pracowników firmy. W przestrzeniach biurowych i częściach wspólnych budynku zadbano nie tylko o warstwę estetyczną, ale też użytkową. Stąd znalazło się tu wiele elementów gwarantujących komfortowe warunki akustyczne.

Dom Zdrojowy w Sopocie i siedziba spółki Blue Media

Zaawansowany system automatyki

Prestiż inwestycji podnosi dodatkowo zaawansowany system automatyki. Ten inteligentny budynek wyposażono w szereg najnowocześniejszych rozwiązań bazujących na standardzie KNX od marki oferującej rozwiązania z zakresu automatyki budynkowej – ABB.

Dom Zdrojowy w Sopocie i siedziba spółki Blue Media

Zdaniem eksperta marki, Jarosława Grabowskiego: inteligentne systemy z roku na rok coraz częściej instalowane są w prywatnych domach. Natomiast w budynkach biurowych czy przemysłowych stanowią już właściwie standard, konieczny dla w pełni efektywnego zarządzania takimi przestrzeniami.

W trosce o komfort pracowników Blue Media marka ABB zadbała o urządzenia sterujące oświetleniem wraz ze ściemniaczami oraz roletami i żaluzjami.  Za projekt teletechniczny wraz z generalnym wykonawstwem elektryki, teletechniki i automatyki odpowiedzialna była firma DOM-I.

Dom Zdrojowy w Sopocie i siedziba spółki Blue Media

Współpraca ekspertów i pasjonatów z wielu branż zaowocowała powstaniem niepowtarzalnego miejsca. W sposób efektywny i logiczny łączy ono działalność lokalu użytkowego z przestrzenią przyjazną i inspirującą. Jest przy tym spójna z aktualnymi trendami w projektowaniu przestrzeni biurowych.

Zdjęcia: Rasztawicki

Zobacz również: Biuro Mid Europa Parnters | Siedziba rodzinnej firmy Evoltec

Dom Zdrojowy w Sopocie i siedziba spółki Blue Media
Dom Zdrojowy w Sopocie i siedziba spółki Blue Media
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter