Drewno, czerń i szarość w mieszkaniu na Bielanach od Studia KU

Dobry design, elegancja i funkcjonalność to główne cechy wnętrza nowoczesnego mieszkania na warszawskich Bielanach. Pierwotnym założeniem inwestorów było stworzenie przytulnej strefy dziennej z funkcjonalną kuchnią i jadalnią. Wysmakowane, przemyślane połączenie industrialnego chłodu i subtelnego soft glam, uchwycone w obiektywie Pawła Biedrzyckiego to zasługa pracy Anny Kuźnik ze Studia KU.

Loftowy sznyt

Nie bez przyczyny mówi się, że kuchnia to serce każdego domu. Z całą pewnością to kluczowy obszar w domowej przestrzeni z punktu widzenia wspólnego spędzania czasu. Tutaj przygotowywane są posiłki, toczy się życie codzienne domowników. Jadalnia natomiast stanowi centrum spotkań z rodziną, przyjaciółmi oraz miejsce radosnego biesiadowania. W 75-metrowym mieszkaniu na Bielanach rolę główną gra duży, drewniany stół, który pomieści nawet 6 osób.

Czarne, duże lampy nad stołem oraz mniejsze, punktowe oświetlenie w kuchni wprowadzają nieco industrialnego temperamentu, który został ocieplony dzięki obecności drewna na podłodze, blatach i frontach szafek kuchennych. Z kolei ergonomiczna kuchnia to efekt intensywnych prac koncepcyjnych Studia KU nad układem funkcjonalnym tej przestrzeni. W ten sposób z niewielkiego aneksu kuchennego powstał całkiem spory blat roboczy oraz więcej miejsca do przechowywania, co w przypadku kuchni jest szalenie istotne.

Jej wysokość soft glam

W bielańskim mieszkaniu, na honorowym miejscu otwartego salonu mieści się obszerna kanapa w odcieniu butelkowej zieleni, która jest jak gwiazda pośród szarości ścian. Zaraz obok wyeksponowano przeszkloną i podświetlaną witrynę, która pełni funkcję barku. Oryginalne, narożne siedzisko pośród zabudowanej szafy to prawdziwa wisienka na torcie projektu stworzonego przez Studio KU. Delikatnie pobłyskujące aksamitne tkaniny na wspomnianym siedzisku, kanapie, i krzesłach oraz mosiężne detale wprowadzają odrobinę królewskiego charakteru, który można przypisać stylowi soft glam.

Studio KU i wizja łazienki w stylu domowego SPA

Obie łazienki w mieszkaniu na Bielanach kontrastują ze sobą pod względem aranżacji i wykorzystanych materiałów. Elementem wspólnym dla tych pomieszczeń jest nastrojowe, wyciszone oświetlenie oraz funkcjonalność, osiągnięta przy niewielkiej powierzchni. W łazience z wanną pierwsze skrzypce gra szlachetna biel, która w zestawieniu z naturalnym drewnem wprowadza do pomieszczenia harmonię i spokój. Elegancji dodają podświetlenia typu LED oraz elementy mosiądzu, co sprawia, że można niemal poczuć się jak w SPA!

W łazience z kabiną prysznicową natomiast króluje nowoczesność, która w większym stopniu nawiązuje do stylu całego mieszkania. Surowość płytek przypominających beton znakomicie komponuje się z ciepłem drewnopodobnego gresu i ciemno-grafitowym odcieniem frontów. Dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu przestrzeni, w łazience znalazło się miejsce zarówno na obszerną kabinę prysznicową walk-in, jak i przestronną zabudowę, mieszczącą m. in. pralkę i inne potrzebne sprzęty.


Projekt: Studio KU | Anna Kuźnik | www.studioku.pl
Zdjęcia: Kąty Proste | Paweł Biedrzycki | www.katyproste.pl

Zobacz również: Niewielkie mieszkanie na warszawskiej Ochocie | 80 m2 na Warszawskim Ursynowie

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter