Driade – sztuka i włoski design w jednym

Włoskie meble są dzisiaj synonimem luksusu, elegancji i wytworności. I choć Italia słynie ze swojego przywiązania do tradycji, na rynku wnętrzarskim znaleźć można firmy, które w doskonały sposób potrafią połączyć ustalone konwencje z przyszłościowym rozwojem. I robią to ze spektakularnym efektem. Do tych wybitnych jednostek należy producent mebli włoskich Driade – firma, która skupia się na tworzeniu wyposażenia wnętrz z duszą.

Nawiązanie do natury

Designerski producent mebli swoją działalność rozpoczął w 1968 roku za sprawą Enrico i Antoni Astori oraz Adelaide Acerbi. Jak sama nazwa wskazuje, Driade to marka, które dużą wagę przywiązuje do czerpania inspiracji z natury. Największym natchnieniem dla projektantów i architektów współpracujących z firmą Driade w głównej mierze był symbolizujący niezwykłą wytrzymałość dąb. Być może to właśnie odniesienie do siły tego drzewa przełożyło się na niesamowity sukces i renomę tego włoskiego producenta mebli.

Driade SISSI
Driade SISSI

Driade i historia napisana od nowa

Marka Driade powstała w 1968 roku. Jednakże to rok 1989 był przełomowy. To on otworzył nowy rozdział w historii włoskiego designu. Do tej pory Dride współpracowała jedynie z Włochami. Ten rok jednak skłonił kierowników marki do współpracy z projektantami z całego świata. Wśród nich, do dziś znajdują się takie osobowości jak Phillipe Starck, Tokujin Yoshioka, Ludovica + Roberto Palomba, Claudio Bellini i wielu innych.

Era plastiku

W tym samym czasie marka rozpoczęła “erę plastiku”. Na rynku światowego designu wybuchła rewolucja. To Driade sprawiła, że przedmioty z plastiku stały się atrakcyjne. Wcześniej bowiem kojarzyły się one ze stylem, który dziś możemy określić jako tandetny. Natomiast dzięki tej włoskiej firmie powstało wiele ciekawych mebli z poliuretanu. Dzięki nim Driade przyczyniła się w istotny sposób do popularyzacji tworzyw sztucznych w przemyśle meblowym.

Driade NEMO
Driade NEMO

Nienaganne piękno

Dziś Driade to miejsce, gdzie powstają nowe idee, projekty, koncepcje. Pomysł na produkt rodzi się we Włoszech, jednakże sama produkcja zlecana jest fabrykom w różnych częściach świata. Na przykład, ceramika wytwarzana jest w Chinach i Japonii, a meble rattanowe w Indonezji. Włoskie wzornictwo przemysłowe zyskało dzięki Driade markę, która w pierwszej kolejności przywiązuje wagę do nienagannego, naturalnego i fascynującego wyglądu. Driade to marka wrażliwa na piękno, o czym można przekonać się, przeglądając poniższe efekty twórcze.

Driade - komoda ERCOLE E AFRODITE
Komoda ERCOLE E AFRODITE

Aby projekt wszedł do kolekcji Driade, musi spełniać określone warunki. Musi do niego pasować co najmniej trzy spośród pięciu następujących cech: zabawny, elegancki, ekstrawagancki, ponadczasowy, eklektyczny. Właśnie dlatego stylistyka produktów Driade nie zna granic. W ofercie znajdziemy przedmioty od minimalistycznych po maksymalnie zwariowane i odstające od klasycznych wzorów. Jednak każdy pojedynczy mebel traktowany jest tu jak dzieło sztuki, którego nie należy w żaden sposób zmieniać. Jeśli projektant stworzył go w danej formie, to właśnie w takiej formie pozostanie. To niecodzienne działanie w świecie, w którym większość firm tworzy przedmioty pod klucz.

Dziś chcemy podzielić się z Wami cząstką piękna, które oferuje nam Driade. Oto kilka projektów, które idealnie obrazują filozofię firmy i pozwalają nam poznać ją od środka.

Driade 33 Cuscini – sofa w poduszkowym stylu

Zagłówki stworzone z obitych, symetrycznych elementów to rozwiązanie powszechnie znane. Ale kanapa oparta na dokładnie tej samej koncepcji może być już sporym zaskoczeniem. Oczywiście, nie dla projektantów marki Driade. Niekwestionowanym liderem na naszej liście jest kanapa 33 CUSCINI, składająca się z dokładnie trzydziestu trzech miękkich, poduszkowych elementów, które razem tworzą naprawdę spektakularny mebel w pięknych odcieniach czerwieni.

Driade 33 Cuscini
33 Cuscini

Driade CAMOUFLAGE – oryginalny eklektyzm tarasowy

Pozostając w dziedzinie oryginalnych mebli z duszą, prezentujemy stolik outdoorowy. Wyprowadzamy z błędu wszystkich tych, którzy do tej pory żyli w przekonaniu, że jest to mebel, który nie może zaskoczyć swoją oryginalnością. Otóż może, i to jak! Camouflage to propozycja, która robi wrażenie pod każdym względem. Stolik kawowy w całości oparty na aluminiowych elementach uformowanych w fantazyjne wzory to ekstrawagancka propozycja, która zada szyku na każdym balkonie i tarasie.

Driade CAMOUFLAGE
CAMOUFLAGE

Driade ZIQQURAT – z głową w kwiecistych chmurach

Inspiracje naturą znalazły swoje stałe w miejsce w kolekcji marki Driade. W 2020 roku niekwestionowanym liderem mebli inspirowanych przyrodą kontenerów modułowych. Kolekcja mebli do przechowywania składających się z wygodnych elementów została poszerzona między innymi o romantyczną wersję kwiatową, która doskonale dopełni wnętrza zarówno eklektyczne, jak i te, którym bliżej do wschodniej kultury.

Driade ZIQQURAT
ZIQQURAT

Driade ADELAIDE – niekonwencjonalna five o’clock

Trzeba podkreślić, że marka Driade nie skupia się jedynie na projektach stricte meblowych. Dla tego włoskiego producenta niezmiernie ważne jest szerzenie naturalnego piękna w kwestii aranżacji wnętrz. W związku z tym, w ofercie Driade znaleźć można naprawdę przyciągające, ale i praktyczne dodatki. Należy do nich między innymi zestaw filiżanek w nieco „pogiętej” wersji. Marszczona ceramika w białym kolorze skradnie serca zarówno wielbicieli kawy czy herbaty, jak i miłośników abstrakcyjnych tworów.

Driade ADELAIDE
ADELAIDE

Driade KACHNAR – owoce na gałęzi

Inspiracja pięknem przyrody w przypadku Driade zaszła tak daleko, że projektanci współpracujący postanowili wprowadzić klimat matki natury nawet w miejscach, gdzie wydaje się to sprzeczne z logiką. Dlatego też, jeśli nie masz możliwości zjedzenia jabłka prosto z drzewa, zaopatrz swój salon w misę na owoce, która przywodzi na myśl plątaninę gałęzi. Gwarantujemy, że naczynie wykonane z mosiądzu potrafi zrekompensować braki w obcowaniu z owocowymi sadami.

Driade KACHNAR
KACHNAR

Driade NEMO – fotel maska

Za projekt tego wyjątkowego mebla odpowiada Fabio Novembre. Kształt fotela jest powiększoną repliką klasycznej maski teatralnej używanej w starożytnej Grecji oraz odzwierciedleniem nieskazitelnego piękna. Jego debiut miał miejsce na Salone Del Mobile 2010, od tego czasu stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów Włocha.

Driade Nemo
Fotel NEMO

Marka Driade łączy potencjalne oczekiwania klientów z inwencją twórczą projektantów, tworząc niepowtarzalne dzieła sztuki, które trafiają nie tylko do domów klientów, ale także do ich serc. Marka wciąż rozwija się i odpowiada na zmiany zachodzące na świecie. W nowych projektach wykorzystywane są już nie tylko tworzywa sztuczne. Teraz jest to także drewno, skóra, szkło, metal, tkaniny.

Zobacz również: Artemide – wyjątkowe oświetlenie z włoską duszą | Vitra – rodzinna tradycja jak w szwajcarskim zegarku

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter