Drukowane krzesła od Nagami

Hiszpańska pracownia projektowa Nagami zadebiutowała na Milan Design Week! W ich pierwszej kolekcji mogliśmy zobaczyć cztery krzesła stworzone niezwykle popularną w ostatnim czasie techniką drukowania 3D. Co wyszło z połączenia nowych technologii z ideą eco-design?

Nazwa kolekcji wzięła się z jednej z nasłynniejszych dzieł literatury XX wieku, wydanej w 1932 autorstwa Aldousa Huxleya „Brave New World”(„Nowy Wspaniały Świat”). Krzesła inspirowane powieścią wprowadzają nas w świat futurystycznych fantazji, w których inspiracje odnaleźli artyści tacy jak: Rose Lovegroove, Daniel Widrig i projektanci z Zaha Hadid Architects. Niepowtarzalne, wzorzyste, wyciągnięte z głębin morskich fotele „Bow” i „Rise” autorstwa Zaha Hadid Architects obrazują połączenie z naturą i przywołują przed oczy obraz rafy koralowej. Zachwycają bogactwem kolorów i oryginalnością. „Bow” i „Rise” wykonane są z polilaktydu, który otrzymujemy z odnawialnych surowców naturalnych takich jak np. mączka ziemniaczana, wspierając ekologiczny design.

Rose Lovegroove połączył zamiłowanie do botaniki i złotej proporcji z robotyką, co pozwala zrozumieć nam nazwę stołka „Robotica TM”. Wydrukowany za pomocą techniki ciągłej rotacji, wykonany z odpornego na wpływ ciepła sylikonu może służyć również, po uprzedniej rearanżacji, jako stolik, bądź półka pod TV. Główną cechą dzieła Lovegroove’a jest uniwersalność, z odpowiednią porcją designerskiego sznytu.

Krzesło Daniela Widriga to hołd dla ekologii. Stworzony z trzech kawałków przyjaznemu środowisku-polilaktydu. W założeniu miał wykorzystać jak najmniejszą ilość materiału-przy jak najmniejszym czasie działania drukarki. Ergonomiczny i ultra nowoczesny „Nowy Wspaniały” kształt, syci oko i pobudza wyobraźnię. Klasyczna czerń pasuje się do każdego wnętrza, nadając mu elegancji.

Kreatywność projektantów wytycza nowe kierunki na światowej arenie designu. Postęp technologiczny z zachowaniem idei współgrania z naturą jest trendy. Czy doczekaliśmy się rewolucji w projektowaniu? Z wielką chęcią przekonamy się o tym przekonamy.

Nagami wraz ze swoim „Brave New World” zadebiutował na Milan Design Week 2018.

 

Udostępnij ten artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter