Dwa i pół pokoju

Dwa i pół pokoju

Pierwotnie mieszkanie o powierzchni 55 m2 składało się z trzech małych pokoi, łazienki, długiego, ciemnego korytarza oraz osobnej kuchni. Dopasowując je do potrzeb nowych użytkowników powstały jasne, przestronne wnętrza, gdzie zmieściła się sypialnia z garderobą, salon połączony z kuchnią oraz częściowo wydzielonym pokojem oraz wygodna łazienka. Przestawienie ścian działowych pozwoliło na lepsze wykorzystanie istniejącej powierzchni oraz doświetlenie całego mieszkania. Za projektem stoi Marmur Studio.

Salon został połączony z kuchnią oraz drugim pokojem, który obecnie pełni rolę jadalni. Ten otwarty obecnie pokój nadal zachowuje jednak łatwą możliwość wydzielenia i zamknięcia. Kuchnia została otwarta na salon i ustawiona w literę U. Wykończenie ścian cegłą w połączeniu z drewnianymi frontami szafek i czarnym blatem nadaje przytulnego charakteru. Specjalnie przygotowana wnęka w kuchni służy za niewielki barek.

Podłogi w całym mieszkaniu są identyczne, w kolorze ciepłego, jasnego drewna. Kolorystyka jest stonowana i przytulna. Jadalnia została optycznie wydzielona za pomocą tapety w jasno szare trójkąty.

W niewielkim przedpokoju powstały dwie szafy wnękowe, pomiędzy którymi znajdują się drzwi do łazienki. Duże lustro optycznie poszerza dość wąski korytarz. Przy samym wejściu, gdzie ściana jest najbardziej narażona na zbrudzenia, została zastosowana tapeta, identyczna jak w jadalni.

Dzięki obszernej garderobie prosta i niewielka sypialnia zawiera tylko niezbędne sprzęty. Czarna ściana sypialni stanowi tło dla białych mebli oraz ironicznego plakatu autorstwa Magdy Danaj.

W łazience zastosowano płytki o kolorze i fakturze betonu. Całość dopełnia biel oraz elementy z drewna. Pod blatem, obok wpuszczanej w blat umywalki, znalazło się miejsce na pralkę. Niewielką wnękę wypełniły półki z koszykami na kosmetyki. We wnęce łazienki znalazł się obszerny prysznic z odpływem liniowym.

Foto. Marta Niedbalec

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter