Natalia Jargiełło z pracowni Think White zaprojektowała dwa niewielkie mieszkania dla inwestorów spoza Gdańska, które są dla nich wakacyjno-weekendową odskocznią. Ich atrakcyjna lokalizacja na Wyspie Spichrzów w daje również możliwość sezonowego wynajmu, co w ostatnich latach stało się w Gdańsku bardzo popularnym rodzajem inwestycji. Projektantka stworzyła przytulne, ponadczasowe wnętrza z nutką nadmorskiego charakteru, a wszystko uchwyciła na zdjęciach Agnieszka Karaś ze studia AW WA.
Nadmorskie wnętrza projektu Think White
Natalia Jargiełło zaprojektowała dwa mieszkania o powierzchni 25 i 35 m2 w inwestycji Gdańsk Granaria. Otwarta przestrzeń większego mieszkania została dyskretnie podzielona za pomocą ściany telewizyjnej i luźno zwieszonych z sufitu lin żeglarskich. Stanowią one subtelne przepierzenie dla sypialni, jednocześnie podkreślając nadmorską stylistykę wnętrza.
Motyw sznura znajdziemy również na uchwytach meblowych w sypialni oraz podstawach lampek nocnych. Wspólnie ze stylistką Agnieszką Karaś projektantka wyposażyła wnętrze w lniane poduszki i kapy, wiklinowe kosze, podkładki pod talerze oraz naczynia o błękitnym zabarwieniu. Dodatki te wzmocniły nadmorski klimat mieszkania i wprowadziły w nim trochę wakacyjnego luzu. Otwarta przestrzeń większego mieszkania jest jasna i przestronna. Projektantka zastosowała tutaj odcienie czystej oraz złamanej bieli w kontekście lekko zgaszonej dębiny, jasnego beżu oraz błękitu. Gęsto marszczone zasłony o biszkoptowym zabarwieniu wpisują się w kolorystykę mieszkania, dodając mu jednocześnie elegancji i przytulności.
Meble tarasowe w konsekwencji kolorystycznej do wnętrz zostały dobrane w tych samych tonacjach – fotele z beżowego rattanu z drewnianymi nogami, stolik kawowy w ciepłej tonacji. Z obu tarasów można podziwiać dynamicznie rozbudowującą się historyczną część Gdańska w kontekście nowoczesnej architektury.
Idealnie dopasowane wnętrze
Wiele elementów w tych mieszkaniach zostało wykonanych na wymiar według projektu Natalii Jargiełło. Dzięki temu udało się maksymalnie wykorzystać niewielką przestrzeń. Przykładem są meble, a w szczególności szafy, które oprócz wizualnej strony miały również tę praktyczną – musiały pomieścić pralkę, deskę do prasowania, suszarkę oraz akcesoria do sprzątania. W mniejszym mieszkaniu szafa wręcz chowa aneks kuchenny, dzięki czemu znajdująca się w tym samym pomieszczeniu część dzienno – sypialna pozostaje na głównym planie. Natomiast w sypialni większego mieszkania szafa wpasowana we wnękę wykonana została z frontów w kolorze ścian, dlatego też sporych rozmiarów mebel nie przytłacza pomieszczenia.
Praktyczny sposób otwierania drzwi szafy oszczędza sporo miejsca w sypialni i korzystnie wpływa na komunikację. Tutaj każdy detal ma znaczenie – wnętrze szafy wykonane jest z tego samego materiału co drewniane elementy w kuchni czy też uchwyty w formie splątanego sznura. Kuchnia również została zaprojektowana w optymalny sposób. Mieści w sobie nie tylko wszelkie niezbędne sprzęty, ale również wąską szafę gospodarczą oraz zabudowaną pralkę. Meblem wieńczącym kuchnię jest drewniany stół wysokości blatu, który konsekwentnie wykonany został z drewna o tym samym wybarwieniu co w pozostałej części mieszkania.
Łóżka na zamówienie
Kolejnym elementem wykonanym na zamówienie były łóżka z wysokimi tapicerowanymi panelami. W większymmieszkaniu wezgłowie w szaro-niebieskiej tkaninie spotyka się na ścianie z białymi deskami. Całość uzupełniają powieszone nad łóżkiem drewniane wiosła. W mniejszym wnętrzu mamy podobną sytuację, ale w nieco innej kolorystyce. Panele z mięsistej beżowej tkaniny wypełniają ścianę wraz z deskami pomalowanymi na niebieski kolor.
„Nad nimi analogicznie zawisły masywne białe wiosła. W obu sypialniach znalazły się dopasowane kolorystycznie i wykonane według mojego projektu stoliki nocne. Całości dopełniają przepiękne lampki nocne ze sznurową podstawą i lnianym abażurem” – mówi Natalia Jargiełło z pracowni Think White.
Elementem wartym uwagi jest winylowa podłoga o dębowym wybarwieniu. Jej wysoka odporność na wilgoć pozwoliła na zastosowanie we wszystkich pomieszczeniach, łącznie z kuchnią i łazienką. Udało się dzięki temu w elegancki sposób spiąć apartamenty w spójną całość. Dodatkowo drewniana podłoga wprowadziła w łazienkach sporo ciepła, będąc jednocześnie praktycznym materiałem nadającym się do zastosowania w strefie mokrej.
Pozostałe materiały w łazienkach nawiązują do reszty – duże gresy o przyjemnym beżowym zabarwieniu oraz porcelanowe cegiełki w błękitnych tonacjach. Postawiona na drewnianym stelażu umywalka nadaje tej niewielkiej przestrzeni lekkości, natomiast zabudowana szafką wnęka nad toaletą stanowi przestrzeń do dodatkowego magazynowania.
Produkty wykorzystane w projekcie:
Farby: Benjamin Moore
Podłoga: Winyl Quick Step
Płytki: Ceramica Sant Agostino, Emil Ceramica
Armatura: Grohe
Meble: wykonane na wymiar w firmie Bianco Design z Sopotu
Projekt: Think White | think-white.pl
Zdjęcia: Agnieszka Karaś | agnieszkakaras.pl
Stylizacja: AW WA Interior | interior.awwa.pl
Zobacz również: Apartament w stylu hamptons | Nadmorski klimat w sercu Śląska