Dwupoziomowy apartament w Toruniu od YONO ARCHITECTURE

Biel, naturalne drewno i kamień – to elementy, które widzimy zaraz po przekroczeniu progu dwupoziomowego apartamentu w Toruniu. Para architektów – Sebastian Marach i Sandra Bogucka otrzymali zadanie stworzenia wnętrza funkcjonalnego i bliskiego naturze. Jest nowoczesne, pełne światła i przestrzeni. Nie brak tu również elementów klasycznych, orientalnych oraz boho. Przedstawiamy Ci projekt od YONO ARCHITECTURE, który zostanie w Twojej pamięci na długo.

Dwupoziomowy apartament w Toruniu – funkcjonalny układ pomieszczeń

Układ apartamentu o powierzchni 111 m2 został dopasowany do potrzeb Klientów. Na parterze zaprojektowano część dzienną, składającą się z salonu  i aneksu kuchennego, łazienki, klatki schodowej oraz pokoju wypoczynkowego. Na piętrze znajdziemy natomiast sypialnię z garderobą, łazienką oraz gabinetem.

Dwupoziomowy apartament w Toruniu - pufiasta sofa w przestronnym salonie
Dwupoziomowy apartament w Toruniu – salon

Z klatki schodowej na piętrze prowadzi wyjście na taras, na dachu budynku. W ramach zmian deweloperskich dostosowano instalacje elektryczne, instalacje wodno – kanalizacyjne, instalację klimatyzacji oraz dokonano korekt w warstwach posadzki tarasu. Mieszkanie jest funkcjonalne i pełne przestrzeni.

Detal tworzy piękno

O wcześniej wspomnianej funkcjonalności świadczy przede wszystkim otwarta część dzienna. To tutaj znajdziemy wyspę kuchenną połączoną ze stołem jadalnianym. Wyspa została zaprojektowana, by odgradzać przestrzeń kuchenną od części wypoczynkowej. W miejscu, w którym znajduje się sofa, ściana jest wysoka na obie kondygnacje mieszkania. Nad pufiastą sofą umieszczono obraz Agnieszki Kirzanowskiej – Osińskiej.

Poetycka gra światła

Jedna ze ścian salonu została zaprojektowana z użyciem bloczków ceramicznych, które przepuszczają światło i wprowadzają grę światła i cienia w całej przestrzeni. Dzięki nim powstało również specjalne miejsce na pianino. Poza światłocieniem widać zmianę struktury posadzki – w części wejściowej i kuchennej zastosowano białe płytki, natomiast pierwszoplanową rolę w pozostałej części mieszkania odgrywa drewniana jodełka.

Dwupoziomowy apartament w Toruniu - wnętrze w stylu klasycznym

Może kawy?

W mieszkaniu znajduje się pomieszczenie, które osobiście chwyciło nas za serce. Z myślą o Pani domu, para architektów Yono Architecture zaprojektowała pokój kawowy. Można tu wypocząć przy kawie oraz ulubionej książce. Klimat tego wnętrza sprawia, że chcesz przebywać w nim godzinami.

Wnętrze pokoju kawowego w stylu klasycznym
Pokój kawowy w projekcie YONO Architecture

Kamień, drewno, biel

Motyw kamienia, drewna i bieli pojawia się również w łazience. Pod prysznicem zaprojektowano siedzisko, obłożone drewnianymi listewkami.

Łazienka w beżu
Motyw drewna w łazience

Odrobina luksusu

Na piętro docieramy klatką schodową, którą jednocześnie możemy wyjść na taras zewnętrzny, położony na dachu budynku. To miejsce jest oazą spokoju i relaksu właścicieli. Pod ażurową pergolą znajdują się sofy i fotele, natomiast jacuzzi oraz stół na spotkania z przyjaciółmi skryty pośród wysokich traw i roślin ciepłolubnych przyciąga gości niczym magnes.

Taras na dachu nowoczesnego apartamentowca w Toruniu

Labirynt doznań estetycznych

Na wprost wyjścia z tarasu znajdują się drzwi przesuwne prowadzące do sypialni, w której zastosowano ciemniejszą niż na parterze tonację kolorów. Dzięki temu pomieszczenie zyskało intymny charakter. Sypialnia łączy strefę wypoczynku z garderobą, do której prowadzi przeszklony łącznik z toaletką.

Apartament z antresolą - sypialnia

Tuż naprzeciw jest wejście do prywatnego gabinetu Pana domu. Garderoba natomiast jest przejściem do ukrytej łazienki. Pomieszczenie zostało wykończone płytkami o strukturze kamienia, których wyraźne żłobienia stanowią tło dla elementów z drewna. Nie mogło tu również zabraknąć wanny wolnostojącej odbijającej się od okna tarasowego.

Projekt: architekt Sebastian Marach, architekt Sandra Bogucka

Zobacz również: POSPOKÓJ – domek letniskowy od Yono Architecture | Rubedo house – domek letniskowy w Strachowie

YONO ARCHITECTURE - salon połączony z kuchnią
Dwupoziomowy apartament w Toruniu - lustro w holu
YONO ARCHITECTURE - ściana z ceramiki
Toruński apartament z antresolą
Dwupoziomowy apartament w Toruniu - projekt YONO ARCHITECTURE
Dwupoziomowy apartament w Toruniu - projekt YONO ARCHITECTURE
Dwupoziomowy apartament w Toruniu - projekt YONO ARCHITECTURE
Dwupoziomowy apartament w Toruniu - projekt YONO ARCHITECTURE
Dwupoziomowy apartament w Toruniu - projekt YONO ARCHITECTURE
Dwupoziomowy apartament w Toruniu - projekt YONO ARCHITECTURE
Dwupoziomowy apartament w Toruniu - projekt YONO ARCHITECTURE
Taras na dachu nowoczesnego apartamentowca w Toruniu
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter