Dyle: ręczne wykonanie, prostota i nowoczesny design

Dyle to firma zrodzona z pasji tworzenia i z miłości do piękna. Konstruując meble projektanci chcieli oddać hołd dwóm wielkim siłom napędowym świata: naturze i historii. Z ich połączenia narodził się pomysł wykorzystania historycznego drewna do stworzenia linii nowoczesnych lecz ponadczasowych stołów. Dzięki ogromnemu przywiązaniu do detali i przy zastosowaniu ręcznego wykonania proste formy stołów są absolutnym odzwierciedleniem cennych dla wartości: estetyki i jakości.

Nieodłącznym elementem wszystkich modeli jest połączenie drewna i metalu. Stosowana  najwyższej jakości włoska stal lustrzana cechuje się bardzo głębokimi refleksami, co dodatkowo uwydatnia osobliwe połączenie tych dwóch materiałów. Do każdego z ich wyrobów dołączany jest certyfikat gwarantujący jego autentyczność. W dokumencie obok podpisów założycieli marki znajduje się numer wybijany na tabliczce znamionowej, a także nazwa serii, modelu, specyfikacja użytych materiałów oraz wymiary. W przypadku linii heritage w certyfikacie podano również wiek i pochodzenie drewna.

Wiodącą linią produktów jest seria heritage. Użyte do jej stworzenia blaty w 100% pochodzą z drewna dębowego, które przez kilkaset lat stanowiło budulec wiejskich gospodarstw. Chcąc ocalić to dziedzictwo projektanci korzystają z desek z rozebranych na terenie Europy budynków.  Złożony proces analizy materiału i staranna weryfikacja zapewnia, ze tylko najlepsze drewno trafia do warsztatu. Pochodzenie dębu gwarantuje, że każdy jego kawałek zastosowany do produkcji jest unikalny, co w połączeniu z całkowicie ręczną obróbką składa się na niepowtarzalność produktów tej linii. Ręczne frezowania stanowią gwarancję perfekcyjnego dopasowania metalowych elementów wykonanych z włoskiej, polerowanej stali lustrzanej. Seria heritage to unikalne połączenie historii i nowoczesności.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter