East Design Days 2020 – dyskusje, warsztaty i prezentacje

Białystok znów przygotował ucztę dla fanów designu. Będą wirtualne dyskusje, warsztaty i prezentacje. Poznamy dokonania i produkty powstające na styku wzornictwa, architektury i nowych technologii oraz ludzi je tworzących. W październiku odbędzie się trzecia edycja East Design Days.

East Design Days 2020 – wydarzenie organizowane przez Wydział Architektury Politechniki Białostockiej

East Design Days to cykl wydarzeń organizowanych przez Wydział Architektury Politechniki Białostockiej wraz z firmami oraz instytucjami z regionu północno – wschodniej Polski. Edycję 2020 zaplanowano na 22-23 października br. w formule zdalnej.

East Design Days 2020 - dyskusje, warsztaty i prezentacje

EDD jest źródłem wiedzy, inspiracji i pomysłów ubranych w biznesowy garnitur – podkreślają organizatorzy.

Hasło – integracje

Hasłem tegorocznej, trzeciej edycji wydarzenia są INTEGRACJE.

Pandemia wymusiła różnego rodzaju dezintegracje: prywatne, zawodowe, biznesowe. Kontakty społeczne straciły na intensywności, ale nie straciły na znaczeniu. Świat poszukuje nowych sposobów integracji, zarówno tej międzyludzkiej, jak i profesjonalnej. Świat w jakimś sensie projektuje się na nowo. Zapraszamy więc do wirtualnej dyskusji z profesjonalistami – mówi dr inż. arch. Adam Jakimowicz, prodziekan Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej, organizator wydarzenia. Porozmawiajmy o integrowaniu designu, kultury, biznesu, edukacji, ekologii, architektury, sztuki, technologii. – zachęca.

W programie tematy, które zainteresują projektantów, przedsiębiorców, studentów. To m.in. prezentacja firmy Ikea Industry „Democratic design w projektowaniu i produkcji mebli”, webinaria o rzeczywistości wirtualnej w designie czy o Urban Design, czyli projektowaniu „miasta dla ludzi”.

Goście East Design Days 2020

Gościem East Design Days 2020 będzie między innymi: Robert Konieczny – znany polski architekt, słynący ze śmiałych, często nowatorskich realizacji i projektów, tegoroczny laureat Nagrody Architektonicznej „Polityki”.

East Design Days 2020 - dyskusje, warsztaty i prezentacje

Będzie między innymi o innowacyjnym myśleniu w sztukach projektowych i architekturze, o nowoczesnym designie we wnętrzach, o wirtualnej rzeczywistości czy biznesie designu – zapowiada prof. Aleksander Asanowicz, dziekan Wydziału Architektury PB. Tworzymy przestrzeń integracji idei, pomysłów, dyskusji, miejsce spotkań mieszkańców i profesjonalistów z różnych dziedzin – dodaje. 

Wydarzenia będą dostępne online – za pośrednictwem platform Youtube i Facebook. Organizatorami East Desgin Days są: Politechnika Białostocka (Wydział Architektury), Resursa Podlaska, Elwira Horosz Studio Mody, Infinity Group, fundacja Unitalent oraz Konsulat Honorowy Finlandii w Białymstoku.

East Design Days 2020 - dyskusje, warsztaty i prezentacje
East Design Days 2020 - dyskusje, warsztaty i prezentacje
East Design Days 2020 - dyskusje, warsztaty i prezentacje
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter