Eklektyczne 60-metrowe mieszkanie w Warszawie

Szlachetne, niezwykle wyraziste i oddziałujące na zmysły – takie właśnie jest eklektyczne, 60-metrowe mieszkanie w Warszawie, którego projektantką jest Gosia Kozieł z pracowni Studio Rysik. Wnętrze wyróżnia się zawężoną gamą barw, na którą składają się ciemne odcienie przełamane żywą zielenią i drewnem. Naturalne materiały i faktury wykorzystane w aranżacji sprawiają, że wnętrza nie tylko są wizualnie piękne, ale też stają się przyjemną, kojącą przestrzenią. Dzięki architektce mieszkanie zmieniło się w oazę spokoju i prawdziwego relaksu.

60-metrowe mieszkanie w Warszawie oprawione w elegancką paletę ciemnych odcieni

Z 60-metrowego mieszkania w Warszawie rozciąga się przepiękny widok na Wisłę i otaczające ją lasy. Wnętrze jednak zupełnie nie pasowało ani do widoku, ani do osobowości i stylu życia inwestorów. Dlatego też, mimo że początkowym założeniem miał być remont kuchni i drobne odświeżenie pozostałych pomieszczeń, po spotkaniu z architektką zapadła decyzja o rewolucji w całym mieszkaniu. Inwestorzy to niezwykle barwni ludzie, którzy kochają podróże, wino, muzykę z winyli i dobrą zabawę. W projekcie Gosi Kozieł na wszystko znalazło się miejsce.

Szara sofa w przestronnym salonie
Szara sofa w przetulnym salonie

Warszawskie mieszkanie trudno jest wpisać w ramę konkretnego stylu. Są w nim loftowe metalowe regały, pokój relaksu rodem z Bali, kolonialne meble z drewna mango, czy minimalistyczna łazienka. Tym, co łączy wnętrza, są kolory. W całym mieszkaniu królują zróżnicowane szarości – od ponadczasowych, ciemnych, głębokich grafitów, po lekkie, jasne i niebanalne odcienie. Za sprawą zawężonej gamy barw, odpowiadający osobowościom mieszkańców eklektyzm, staje się spójny i szlachetny.

Materiały i faktury, które dopieszczają zmysły – przestrzeń relaksu i ukojenia

Monochromatyczną bazę ożywiają naturalne akcenty, takie jak żywe rośliny i surowe drewno, wprowadzone niemalże do każdego pomieszczenia. To dzięki nim stonowane kolorystycznie wnętrza stają się ciepłe, przytulne i kojące. Kamienny blat w kuchni, łazienkowe płytki z subtelną fakturą, len – wszystkie te elementy każdego dnia dopieszczają zmysły domowników i składają się na niepowtarzalny, a jednocześnie ponadczasowy i szlachetny, charakter mieszkania. Nasycenie wnętrz wyjątkowymi fakturami i materiałami sprawia, że przebywanie w nich jest czystą przyjemnością.

Biało-czarna kuchnia w 60-metrowym mieszkaniu
Biało-czarna kuchnia

Choć całość aranżacji sprzyja odpoczynkowi, w mieszkaniu znalazły się dwa naprawdę wyjątkowe miejsca gwarantujące relaks i wyciszenie. Pierwszym z nich jest pomieszczenie z biblioteczką. Na drewnianym regale znalazł się domowy księgozbiór, sprzęt do odtwarzania muzyki i obowiązkowo rośliny. W dużym, wygodnym fotelu można zatopić się w lekturze lub odpływać przy ulubionych dźwiękach i lampce wina. Natomiast na tarasie można podziwiać widok na Wisłę, czy wypić kawę na siedziskach wypełnionych beżowymi i brązowymi poduszkami przy ścianie pokrytej drewnem i roślinami.

Unikalne wykończenie i niezwykłe detale

Każde z pomieszczeń ma swój unikalny rys i styl mieszczący się w ramach spójnego połączenia szarości z naturą. Do sypialni została wprowadzona nuta niewymuszonej elegancji, w łazience króluje minimalizm z niezwykle subtelnej i pełnej delikatności odsłonie, a korytarz jest nowoczesny i chłodny, dzięki połączeniu bieli, czerni i wysokich luster. W otwartej na salon kuchni z wyspą znalazło się kilka loftowych akcentów, taki jak stalowe regały, otwarta przestrzeń na wiszące kieliszki, czy czarne, błyszczące płytki. Oprócz eklektycznej mieszanki stylów, o unikalnym charakterze wnętrz decydują także detale, takie jak na przykład zdjęcia i grafiki.

Biblioteczka we wnętrzu 60-metrowego mieszkania
Pomieszczenie z biblioteczką

Warto też zwrócić uwagę na oświetlenie – wiszące lampy o ciekawych formach, kinkiety, podświetlenia regałów, lampy wbudowane w sufity lub ściany… Każde ze świateł zostało precyzyjnie dobrane do przestrzeni tak, aby budować w niej odpowiedni nastrój i stylowo uzupełniać aranżację. 60-metrowe mieszkanie w Warszawie projektu Gosi Kozieł pełne jest takich właśnie elementów – niebanalnych, przemyślanych i dopasowanych do wyjątkowych domowników. Dzięki temu wnętrza zachwycają kojącą, szlachetną i ciekawą aranżacją.


Projekt: Studio Rysik | studiorysik.pl
Zdjęcia: Michał Czech | instagram.com/hypkulifer/

Zobacz również: 95-metrowe mieszkanie w Warszawie dla pary z dwoma kotami | 40-metrowe mieszkanie w Krakowie dla kobiety pracującej w finansach

Eklektyczne 60-metrowe mieszkanie w Warszawie
Biały przedpokój z czarnymi drzwiami
Lustro w drewnianej ramie
Toaletka z lustrem w drewnianej ramie
Czarna ściana w sypialni
Kieliszki wiszące w kuchni
Czarne płytki ceramiczne w kuchni
Drewniany stół w kuchni
Kuchnia połączona z salonem
MInimalistyczna łazienka w 60-metrowym mieszkaniu
Eklektyczne 60-metrowe mieszkanie w Warszawie
MInimalistyczna łazienka z wanną
Eklektyczne 60-metrowe mieszkanie w Warszawie
Udostępnij ten artykuł
Wpisz szukane słowo i kliknij enter