Eklektyczne mieszkanie w Katowicach od Jałocha Design

Zarówno projektanci, jak i sami inwestorzy coraz częściej decydują się na aranżacje nieco odważniejsze niż styl minimalistyczny czy skandynawski.  Eklektyczne mieszkanie w Katowicach jest dowodem na to, że możliwe jest stworzenie wnętrza funkcjonalnego, a jednocześnie estetycznego, eleganckiego i, co najważniejsze, zupełnie nieoczywistego. Przed Tobą projekt pracowni Jałocha Design.

Granatowa koncepcja od Jałocha Design

Nie trudno zauważyć, że kolorystycznym motywem przewodnim projektu stworzonego przez Iwonę Jałochę jest kolor granatowy, zwany również nową czernią. Intensywna barwa nie tylko wpisuje się w obecne trendy, ale przede wszystkim jest ponadczasowa. Co więcej, wykorzystanie granatu w tym wnętrzu przyczyniło się do optycznego zmniejszenia przestrzeni, dzięki czemu szczególnie strefa dzienna wydaje się przytulniejsza.

Kuchnia z wyspą połączona z salonem w projekcie Jałocha Design
Salon połączony z kuchnią w projekcie Jałocha Design

W projekcie Jałocha Design króluje przykuwający uwagę i niezwykle oryginalny styl eklektyczny. Cały klimat jest wyrazisty, a lekkie stonowanie całej aranżacji wprowadzają materiały wykończeniowe, takie jak jasna jodełka węgierska, która zdobi podłogi i ścianę telewizyjną, ale także drewniane meble czy biel na ścianach. Ciekawym elementem w tym wnętrzu, a jednocześnie projektową inspiracją są gitary, będące pasją jednego z inwestorów.

Kuchnia, która kryje w sobie funkcjonalną tajemnicę

Kulinarnym sercem mieszkania w Katowicach jest pozornie niewielki, ale pojemny i niezwykle funkcjonalny aneks kuchenny w odcieniach bieli i z dodatkiem drewnianych elementów. Uniwersalny styl tej przestrzeni doskonale wpisuje się w klimat strefy wypoczynkowej. Przestrzeń kuchni otwartej na salon wyznacza praktyczny półwysep z marmurowym blatem, a także czarno-drewniany wiszący regał w loftowym stylu.

Szare fronty kuchenne w projekcie pracowni Jałocha Design
Funkcjonalny aneks kuchenny

Poza pojemnymi szafkami i dodatkowym miejscem na żywność i naczynia w postaci drewnianej zabudowy z piekarnikiem kuchnia eklektycznego mieszkania kryje w sobie tajemnicę, a jest nią ukryta spiżarka. To właśnie tutaj inwestorzy mogą przechowywać zapasy żywności i własnoręcznie przygotowane przetwory na zimę. Spiżarka została sprytnie ukryta pomiędzy meblami, dzięki czemu absolutnie każdy centymetr przestrzeni kuchennej został maksymalnie wykorzystany.

Dekoracje wielkiej wagi

W eklektycznej przestrzeni niezwykle istotną rolę odgrywają oryginalne dodatki. Tu mamy ich cały przekrój, a listę otwierają wspomniane wcześniej gitary jednego z inwestorów. Wyeksponowanych na ścianie instrumentów jest sześć, a każdy z nich ma swoją własną historię. Nietypowa dekoracja ścienna znajduje się również w salonie – mowa tu oczywiście o niezwykle kolorowym obrazie, znajdującym się nad kanapą. To dzieło sztuki, obok którego nie można przejść obojętnie.

Gitary na ścianie w pokoju w projekcie Jałocha Design
Gitary na ścianie w pokoju

Iwona Jałocha zadbała o każdy, nawet najmniejszy detal – cała przestrzeń jest spójna i dobrze doświetlona, w każdym pomieszczeniu pojawia się zarówno granat, jak i drewno, dzięki czemu eklektyczne mieszkanie w Katowicach jest przytulne, a jednocześnie lekko ekstrawaganckie i w pełni dopasowane do upodobań oraz stylu życia inwestorów.

Projekt został wyróżniony w konkursie „Light up! With AQForm”.


Projekt: Jałocha Design
Zdjęcia: Wojciech Mateusiak

Zobacz również: 40-metrowe mieszkanie na wynajem | 50-metrowe mieszkanie w kolorze

Obraz na ścianie w salonie w projekcie Jałocha Design
Granatowe zasłony w salonie w projekcie Jałocha Design
Okrągłe lustro w przedpokoju w projekcie Jałocha Design
Granatowa szafka w przedpokoju w projekcie Jałocha Design
Okrągłe lustro nad umywalką w łazience
Okrągłe podświetlane lustro w łazience w projekcie Jałocha Design
Industrialna lampka we wnętrzu zaprojektowanym przez Jałocha Design
Żółta narzuta na łóżku w sypialni
Detal mebla w projekcie Jałocha Design
Granatowa ściana w pokoju
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter