Ekskluzywne oświetlenie od Bert Frank

Robbie Llewellyn i Adam Yeats spotykają się przypadkowo w sklepie z oświetleniem. Po krótkiej rozmowie dochodzą do wniosku, że łączy ich wspólna wizja i wartości. Postanawiają stworzyć coś razem i tak rodzi się marka Bert Frank.

Oświetlenie Bert Frank

Ekskluzywne. Na takie miano zasługują lampy Bert Frank, a kryje się za tym dyscyplina rzemieślnicza, oparta na tradycyjnych technikach, ale wykorzystujących przy tym nowoczesne technologie – mówią architektki Karina Snuszka i Dorota Kuć z pracowni MoodWorks.

Ekskluzywne oświetlenie od Bert Frank - lampa Kernel Floor
Lampa Kernel Floor

Dalej, tworzenie wyłącznie lokalnie, każdego jednego elementu. Odwoływanie się do ponadczasowości i trwałości, jako wartości bezwzględnej. Do czasów, gdy przedmioty się dziedziczyło. Traktowało, jak cenne rodzinne pamiątki.

Brytyjski kunszt

Przyjrzyjmy się wielokrotnie nagradzanej kolekcji Colt od Bert Frank, na którą składają się lampy stojące, wiszące i kinkiety. Zestawienie miękkich łuków z kanciastymi liniami. Elegancka, laserowo wycinana podstawa z mosiądzu podtrzymuje dyfuzor z mlecznego szkła, a światło nadaje pomieszczeniom nowoczesny, miejski poblask. Przenika ono zarówno przez górną, jak i dolną część obrobionej maszynowo, owalnej obudowy z mosiądzu.

Ekskluzywne oświetlenie od Bert Frank - lampa Colt
Lampa Colt

Kolekcja wykonana jest z najlepszych materiałów i powstaje w kolebce brytyjskiej inżynierii od czasów wiktoriańskich, którą jest Birmingham. Zaprojektowana jest tak, by na trwałe wpisała się w kolejne pokolenia jej użytkowników. To przykład, w którym wyraźnie zauważyć można, jak wyobraźnia projektanta Robbiego Llellewyna uzupełnia się z wiedzą inżynieryjną i rzemieślniczą Adama Yeatsa.

Perfekcyjna forma

Kolekcja Rote to z kolei dowód na wręcz bezwzględne przestrzeganie zasad perfekcyjnego wykończenia. Bezspoinowe łączenia i detal. Każdy element, nawet najmniejsza, misternie radełkowana nakrętka są idealne. Nie ma tu miejsca na brak precyzji. Rote to lampa wisząca, stołowa i kinkiet zbudowane na satynowym, mosiężnym pierścieniu z laserowo wycinanymi diamentowymi „listkami”. Solidna podstawa, która wyczarowuje delikatne, dwustronnie rozproszone światło.

Ekskluzywne oświetlenie od Bert Frank - lampa Rote Pendant Chandelier
Lampa Rote Pendant Chandelier

Czas zatacza koło

Uniwersalny, ikoniczny design i zastosowanie najwyższej jakości materiałów sprawiają, że Bert Frank to lampy na pokolenia. I taka jest wizja ich twórców, przeciwstawna wobec masowej produkcji przedmiotów projektowanych z myślą o sezonowości. W warstwie estetycznej wiąże się to z odwoływaniem do ponadczasowych form. Kolekcja Revolve to lampy stojące, wiszące i kinkiety.

Ekskluzywne oświetlenie od Bert Frank - lampa Revolve
Lampa Revolve

Miękkie światło i minimalistyczny design. Retro i nowoczesny jednocześnie. Smukła elegancka podstawa, kolisty, zaoblony klosz z ręcznie szczotkowanego mosiądzu z dopasowanymi kolorowymi detalami. I wiele możliwości dopasowania kolekcji do wnętrza. Siłę brytyjskiej marki stanowi pomysłowość projektowa Llewellyna i wiedza produkcyjna Yeatsa, a twórcza wizja realizowana jest w oparciu o stare wartości. Pochwałę pracy rzemieślniczej, ponadczasowość i lokalną produkcję. Markę Bert Frank oferuje showroom MOOD.

Zobacz również: Jak wybrać odpowiednie oświetlenie do sypialni? | Catellani&Smith – dzieło sztuki w oświetleniu

Ekskluzywne oświetlenie od Bert Frank - lampa Stasis Floor
Stasis Floor
Ekskluzywne oświetlenie od Bert Frank - lampa Spate Wall
Spate Wall
Ekskluzywne oświetlenie od Bert Frank - lampa Spate
Lampa Spate
Ekskluzywne oświetlenie od Bert Frank - lampa Shear Floor
Shear Floor
Ekskluzywne oświetlenie od Bert Frank - lampa Rift
Lampa Rift
Ekskluzywne oświetlenie od Bert Frank - lampa Revolve
Bert Frank – Revolve
Ekskluzywne oświetlenie od Bert Frank - lampa Revolve Floor
Bert Frank – Revolve Floor
Ekskluzywne oświetlenie od Bert Frank - lampa Pennon
Lampa Pennon
Ekskluzywne oświetlenie od Bert Frank - lampa Masina Pendant
Masina Pendant
Ekskluzywne oświetlenie od Bert Frank - lampa Kernell Table
Kernell Table
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter