Elegancja z akcentem surowości w projekcie Vzorovo

Na gdańskim osiedlu Dawna Poczta powstała nietuzinkowa przestrzeń. Wnętrze 34-metrowego mieszkania przeznaczonego do krótkoterminowego wynajmu jest autorstwem pracowni Vzorovo. Projektanci niesztampowo połączyli ze sobą elegancję oraz surowość, tworząc nowoczesną aranżację z akcentami soft loftu.

Niepowtarzalny duch przeszłości

Architekci Vzorovo wraz z inwestorami podjęli jednogłośną decyzję dotyczącą realizacji projektu, którego celem było zarówno nawiązanie do zabytkowej historii osiedla, jak i uwzględnienie współczesnych motywów. W związku z tym zastosowano m.in. okładzinę z blachy corten, dzięki której mieszkanie na osiedlu Dawna Poczta stało się połączeniem wielu sprzecznych względem siebie cech takich jak estetyka i wytrzymałość, elegancja i surowość, a przede wszystkim nowoczesność i historia.

Czarne meble w kuchni w projekcie Vzorovo
Czarna wyspa kuchenna w projekcie pracowni Vzorovo

Wyrafinowane wnętrze według Vzorovo

Kombinację surowości i elegancji da się zauważyć w całym mieszkaniu, jednak najbardziej jest to widoczne w salonie, połączonym z aneksem kuchennym. Wykorzystany na ścianach mikrocement podkreśla minimalizm oraz prostotę tego pomieszczenia. Ciemna zabudowa o strukturze drewna razem z kamiennym, granitowym blatem sprawiają, że wnętrze wygląda niezwykle okazale, gustownie i nieprzeciętnie.

Salon z miedzianą ścianą w projekcie pracowni Vzorovo
Salon z widokiem na Gdańsk

Warto zwrócić także uwagę na fakt, iż meble kuchenne zostały wykonane z wysokiej jakości płyt włoskiego producenta Forner. Welurowa sofa o ceglanym odcieniu, okładzina w dębowym kolorze czy też oryginalne oświetlenie producentów Chors oraz AQForm, nadaje temu salonowi ciepły, a zarazem urokliwy klimat.

Sypialnia i łazianka

Za ukrytymi drzwiami znajduje się łazienka, pokryta płytkami imitującymi kamień, zdobiona zabudowami z naturalnego drewna, półokrągłym lustrem oraz ledowym oświetleniem o ciepłej, intymnej barwie.

Duże, półokrągłe lustro w łazience nad umywalką
Duże lustro na ścianie w łazience

Sypialnia to pomieszczenie pełne zmysłowości i tajemniczości. Czarny sufit, abstrakcyjna tapeta WallArt czy plakat ukazujący kobietę w króliczej masce to akcenty, które intrygują, a zarazem pobudzają wyobraźnię. Wyjątkowe lampy z dymionego, giętkiego szkła od Aqform wprowadzają romantyczny nastrój, którego nie może zabraknąć w tych czterech ścianach. Duża szafa z lustrem optycznie powiększa przestrzeń, odbijając najciekawsze elementy sypialni.

Unikalność i zaufanie kluczem do sukcesu

Jak wspominają sami architekci Vzorovo, proces projektowania i realizacji apartamentu był zarówno intrygujący, jak i satysfakcjonujący. Zastosowanie stali cortenowskiej we wnętrzu to nowatorskie rozwiązanie. Jej walory estetyczne spowodowały uzyskanie niesamowicie designerskiego efektu. Nie była to pierwsza kolaboracja pomiędzy inwestorami, a pracownią, co udowadnia jakim zaufaniem darzą siebie nawzajem. Mieszkanie na osiedlu Dawna Poczta pokazuje tylko, jak owocna była ich ostatnia współpraca.


Projekt: Vzorovo | vzorovo.com
Zdjęcia: INKADR Natalia Kaczmarek | inkadr.pl

Zobacz również: 80-metrowe wnętrze dla podróżników | 70-metrowe mieszkanie na Pradze

Plakat ukazujący kobietę w króliczej masce wiszący na ścianie w sypialni
Szafa z lustrem w sypialni w projekcie Vzorovo
Czarna wyspa w kuchni w projekcie pracowni Vzorovo
Sofa w kolorze miedzianym w projekcie pracowni Vzorovo
Czarny grzejnik na ścianie w salonie w projekcie pracowni Vzorovo
Ściana w kolorze miedzianym za telewizorem w salonie
Czarne meble w kuchni
Elegancja z akcentem surowości w projekcie Vzorovo - foto INKADR Natalia Kaczmarek
Czarne meble kuchenne w projekcie pracowni Vzorovo
Wejście do łazienki
Biała, okrągła umywalka na czarnym blacie
Plakat ukazujący kobietę w króliczej masce wiszący na ścianie w sypialni
Duże łóżko w sypialni w projekcie pracowni Vzorovo
Udostępnij ten artykuł
Wpisz szukane słowo i kliknij enter