Elegancki telewizor dla miłośników kina… i designu

Wybór nowego telewizora to decyzja, przy której zawsze musimy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Dla jednych kluczowy jest design urządzenia, tak aby pasował do aktualnego wnętrza, ale też był ponadczasowy przy ewentualnej zmianie aranżacji. Inni powiedzą, że jakość obrazu jest najważniejsza, bo przecież po to przede wszystkim kupujemy telewizor. A gdyby tak połączyć wyjątkowy wygląd i wysokie parametry? Projektanci i inżynierowie marki Philips TV & Sound zmierzyli się z tym wyzwaniem i stworzyli model, który wyróżnia się eleganckim i minimalistycznym designem, a także oferuje ponadprzeciętną jakość wyświetlanych treści oraz brzmienia.

Eleganckie i minimalistyczne wzornictwo

Ekran telewizora Philips OLED807, bo o nim mowa, zamknięto w ultracienkiej metalowej ramce i osadzono na centralnej obrotowej podstawie w kształcie litery T. W przypadku największego 77-calowego rozmiaru projektanci zdecydowali się na obłe metalowej nóżki dla większej stabilności urządzenia. Wszystkie elementy obudowy wykończono w kolorze ciemnego chromu. Oczywiście telewizor posiada rozwiązania pozwalające na jego powieszenie na ścianie.

Philips OLED807 - elegancki telewizor dla miłośników kina i designu
Wszystkie elementy obudowy Philips OLED807 wykończone są w kolorze ciemnego chromu

Sporo uwagi projektanci poświęcili również pilotowi, który jest ergonomiczny i elegancki. Metalizowany front w kolorze srebrnym z płaskimi i podświetlanymi przyciskami, które ułatwiają sterowanie w czasie wieczornych seansów.  Boki i tył pilota powleczono przyjemną w dotyku i pozyskiwaną w sposób zrównoważony skórą szkockiej firmy Muirhead. 

Realistyczne wrażenia podczas seansu dzięki Ambilight

Równie imponująco prezentują się parametry techniczne. Autorska technologia Ambilight, oferowana wyłącznie w sprzętach marki Philips TV, to system inteligentnych diod LED zamontowanych z tyłu telewizora i rzucających na ścianę światło w kolorach wyświetlanych aktualnie na ekranie. Wokół urządzenia powstaje barwna poświata, dzięki której widzowie mogą poczuć się jak w środku akcji, a sam ekran sprawia wrażenie większego niż w rzeczywistości. W modelu Philips OLED807 czterostronne podświetlenie zostało udoskonalone dla jeszcze lepszych wrażeń, dzięki czemu obraz mocniej wychodzi poza granice ekranu, co szczególnie docenią fani wieczornych seansów i grania w gry.

Philips OLED807 - elegancki telewizor dla miłośników kina i designu
W Philips OLED807 wykorzystano technologie Ambilight

Dodatkowym nowym rozwiązaniem jest domyślnie zainstalowana aplikacja Ambilight Aurora, czyli galeria zainstalowanych fabrycznie grafik i filmów. W momencie gdy nie korzystamy z telewizora, pozwala ona zamienić urządzenie w mniej lub bardziej statyczny obraz wychodzący płynnie poza ramy ekranu. Użytkownicy mogą wybierać spośród dostępnych animacji dobranych tak, aby pasowały do różnego charakteru wnętrz.

Philips OLED807 i rozwiązania dla fanów kina

Za jakość wyświetlanych treści i jeszcze bardziej realistyczne efekty odpowiada również udoskonalony procesor obrazu Philips P5 AI szóstej generacji, który wykorzystuje możliwości sztucznej inteligencji. Fani kina docenią ponadto wsparcie najważniejszych formatów HDR, w tym Dolby Vision, HLG, HDR10 i HDR10+ oraz kompatybilność z HDR10+ Adaptive.

Philips OLED807 - elegancki telewizor dla miłośników kina i designu
Telewizor Philips OLED807

W telewizorze zastosowano także opracowaną przez Philips TV technologię zapobiegającą wypalaniu się matrycy w miejscu wyświetlania elementów statycznych (np. grafiki w grach czy logo stacji), a także zainstalowano panel OLED-EX, czyli najnowsze rozwiązanie na rynku. Udoskonalony system głośników 2.1 o mocy 70 W zapewnia mocne i szczegółowe brzmienie, które jest dopełnieniem realistycznego obrazu podczas seansów.

Philips OLED807 - elegancki telewizor dla miłośników kina i designu
Philips OLED807 działa pod kontrolą systemu Android TV w wersji 11

Philips OLED807 działa pod kontrolą systemu Android TV w wersji 11 z dużą biblioteką aplikacji i treści na żądanie takich jak Netflix, Rakuten TV, Disney+ czy rodzimy Player, a także posiada wbudowanego Asystenta Google i współpracuje z Alexą. Sterowanie głosowe telewizorem za pomocą mikrofonu w pilocie wywołuje się jednym przyciskiem.


Zobacz również: Philips Fidelio T1 – designerskie, bezprzewodowe słuchawki z ANC | Rod White: Prawdziwe potrzeby konsumentów są kluczem do udanych projektów

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter