Eleganckie wnętrze na wynajem na ul. Towarowej w Poznaniu

Często wnętrza przeznaczone na krótkoterminowy wynajem charakteryzuje prostota i nieco chłodna uniwersalność. Jednak autorka tego projektu, Marietta Wojtczak z pracowni Wonderspace, zdecydowała się postawić na nowoczesną elegancję i wygodę. Dzięki temu wnętrze na wynajem na ul. Towarowej w Poznaniu stało się w pełni funkcjonalnym i jednocześnie klimatycznym miejscem.

Eleganckie wnętrze na wynajem na ul. Towarowej w Poznaniu – nie tylko krótkie odwiedziny

45-metrowe wnętrze to jedna z kilku poznańskich realizacji architektki Marietty Wojtczak stworzonej dla firmy oferującej mieszkania na wynajem. Współpraca projektantki z tym inwestorem rozpoczęła się około dwóch lat temu od prośby o zaprojektowanie pięciu mieszkań na wynajem krótkoterminowy. Wszystkie wnętrza tworzą spójny wizualnie koncept, jednak nie oznacza to, że są takie same.

Salon połączony z kuchnią w 45-metrowym mieszkaniu w Poznaniu
Salon połączony z kuchnią w 45-metrowym mieszkaniu w Poznaniu

“Bardzo ważnym aspektem projektowanych mieszkań na Towarowej było stworzenie domowego wnętrza, które nie będzie tylko miejscem do spania” – tak główne założenia określa architektka.

Wnętrze mieszkania przy ul. Towarowej jest w pełni wyposażone. Znajduje się w nim funkcjonalna kuchnia z miejscem do spożywania posiłków, wygodne łóżko oraz sofa z funkcją spania, duży telewizor, pralka oraz przestrzeń do przechowywania. Dzięki temu wynajmujący mieszkanie będą mogli poczuć komfort codziennego funkcjonowania bez niewygody i tymczasowości krótkich odwiedzin.

Jasne i przestronne wnętrza 45-metrowego mieszkania

W niewielkim, 45-metrowym mieszkaniu udało się wygospodarować przestrzeń na wygodną łazienkę, przytulną sypialnię i salon połączony z kuchnią. W otwartej strefie dziennej znalazła się rozkładana narożna sofa w kolorze denim blue i stolik kawowy oraz stół jadalniany z miejscem dla czterech osób. Drewniane fronty kuchennej zabudowy dodały wnętrzu nieco ciepła, a kamienny blat – elegancji. Sporym wyzwaniem było zaprojektowanie szafy w bardzo wąskim holu. Projektantka zdecydowała się na zabudowę, która w dyskretny sposób oddziela salon od strefy wejściowej.

Sofa w salonie w kolorze denim blue
Sofa w salonie w kolorze denim blue

Równie ciekawie prezentuje się utrzymana w szarościach sypialnia, w której główną rolę odgrywa duże łóżko z miękkim zagłówkiem. Bardzo ciekawym pomysłem jest zastosowanie tapety z subtelnym motywem chmur w ramce ze sztukaterii. Subtelny motyw chmur nawiązuje do nieba, które widoczne zza dużych okien odbija się w lustrzanych frontach. Spore okna w sypialni oraz salonie są niewątpliwym atutem mieszkania na ul. Towarowej. Zapewniają one stały dostęp dużej ilości naturalnego, dziennego światła, co w połączeniu z jasną paletą barw optycznie powiększa pomieszczenia i sprawia, że są one przestronne i przyjazne.

Nowoczesna elegancja w ponadczasowych szarościach

Na tle pozostałych mieszkań tego inwestora, ten sprawia wrażenie neutralnego za sprawą subtelnej palety barw. Wyróżnia się za to elegancją. Ciepłe odcienie szarości i beżu przełamane są czernią i dopełnione złotymi dodatkami takimi jak uchwyty, czy elementy lamp. Takie kontrastujące połączenia pozwoliły stworzyć naprawdę nowoczesną, a przy tym elegancką aranżację, w której szczególnie wyrazista staje się łazienka z dużym, okrągłym lustrem stanowiącym znak rozpoznawczy pracowni Wonderspace.

Okrągłe lustro we wnętrzu jasnej łazienki
Okrągłe lustro we wnętrzu jasnej łazienki

Eleganckie wnętrze na wynajem na ul. Towarowej w Poznaniu to spójna i bardzo stylowa propozycja z wyrazistym, ale nie przytłaczającym charakterem. Wyważona elegancja, nowoczesny rys i ponadczasowa paleta barw sprawiły, że projekt, którego autorką jest Marietta Wojtczak, stał się nie tylko funkcjonalnym, ale też przyjaznym wnętrzem. Korzystający z niego goście będą mogli poczuć pełną swobodę i komfort przebywania w tej wyjątkowej przestrzeni.


Projekt: Wonderspace | facebook.com/wonderspacepl
Zdjęcia: Kamil Brycki

Zobacz również: 58-metrowe wnętrze pełne dobrego designu | 80-metrowe warszawskie wnętrze z duszą zaprojektowane dla tatuażysty

Sofa w salonie w kolorze denim blue w projekcie Wonderspace
Biało-czarna łazienka z dużym, okrągłym lustrem
Sypialnia w bielach i szarościach projektu pracowni Wonderspace
Biel i szarości w sypialni w 45-metrowym mieszkaniu
Sypialnia w szarościach w 45-metrowym mieszkaniu
Drewniany stół w salonie w poznańskim mieszkaniu
Eleganckie wnętrze na wynajem na ul. Towarowej w Poznaniu
Drewniany stół w salonie w 45-metrowym mieszkaniu
Zabudowa meblowa w kuchni w kolorze ciepłego drewna
Czarny telewizor na białej ścianie w salonie
Jasny hol w 45-metrowym mieszkaniu w Poznaniu
MInimalistyczny salon w 45-metrowym mieszkaniu
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter