Redakcja ELLE Decoration rozpoczyna 8. edycję konkursu Młodzi na Start!

Już po raz ósmy redakcja ELLE Decoration organizuje konkurs dla młodych projektantów, kreatorów,  studentów szkół artystycznych i dla każdego, kto marzy o sukcesie w świecie designu.

8. edycja konkursu Młodzi na Start

Dokładnie osiem lat temu pomysł zainicjowała i wprowadziła w życie naczelna Elle Decoration – Małgorzata Szczepańska. W ten sposób zbudowano solidną platformę umożliwiającą rozpoczęcie lub kontynuowanie drogi projektowej dla wielu zdolnych ludzi.

Idea konkursu zrodziła się z potrzeby promowania twórców ciekawych rzeczy użytkowych, którzy stawiają pierwsze kroki na trudnej drodze wzornictwa. Projektanci, dla których udział w konkursie był dobrym startem do dalszego projektowania to np. Magdalena Tekiela, Alicja Patanowska, Adam Ankiewicz. Osiągnęli oni wymierne sukcesy krajowe i międzynarodowe. Jednak konkurs to nie tylko odkrywanie nowych twarzy, ale też edukacja i otworzenie drogi do kontaktów na linii pojektant-producent-konsument.

Jest wydarzeniem uświadamiającym, że dobrze zaprojektowany przedmiot użytkowy ma za zadanie łączyć funkcję i formę. Aby mógł spełniać te zadania, powinien odpowiadać na potrzeby konkretnego odbiorcy. Projektant musi więc mieć świadomość i wiedzę, po co i dla kogo tworzy swój produkt.

Temat każdej edycji konkursu zawsze formułuje Pani Małgorzata Szczepańska. Jak twierdzi, mają one za zadanie zachęcać do refleksji i zadań projektowych. To także pewna prowokacja, zmuszenie do pogłębienia wiedzy dotyczącej technologii, konstrukcji czy historii wzornictwa.

Redakcja ELLE Decoration rozpoczyna 8. edycję konkursu Młodzi na Start!

Mój design

Tematem tegorocznej edycji jest: Mój design. Zaprojektuj dowolną formę użytkową. Prace można zgłaszać do 16.05.2019 r. za pośrednictwem strony konkursowej:  www.elle.pl/decoration/mlodzinastart

W puli nagród znajduje się aż 20 000 zł. Wybrane przez jury prace zostaną zaprezentowane na wystawie podczas prestiżowego festiwalu Gdynia Design Days, z której relację będzie można oglądać w magazynie ELLE Decoration i w social mediach. Jury będzie zwracało szczególną uwagę na projekty rzetelnie odpowiadające na hasło konkursu, czyli przede wszystkim estetyczne i dobrze wykonane. Wszystkie prace po konkursie wrócą do właścicieli, zaś projektanci będą poszukiwać swojej drogi na rynku.

W kapitule konkursowej, która od ośmiu lat wybiera obiecujących młodych projektantów, zasiadają: Małgorzata Szczepańska – redaktor naczelna ELLE Decoration, Ewa Janczukowicz-Cichosz – kierownik Centrum Designu Gdynia, Ewa Gołębiowska – dyrektor Zamku Cieszyn, Ryszard Balcerkiewicz – członek zarządu Noti, Marek Adamczewski – projektant, wykładowca akademicki, Tomasz Augustyniak – projektant.

Mecenasami konkursu są Miasto Gdynia, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny i Centrum Designu. Partnerem wydarzenia jest Zamek Cieszyn, a Patronami Medialnymi są: ELLE, Domo+, Chilli Zet, designteka.pl i PLN Design.

Redakcja ELLE Decoration już od 19 lat wspiera polskie wzornictwo, a Konkurs Młodzi na Start dla wielu laureatów stał się początkiem wielkiej kariery.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter