Esotismi – kolekcja jedwabnych tapet marki Misha

Powstanie kolekcji „Esotismi” poprzedza historia związana z nowym wystrojem znanej kawiarni mieszczącej się w samym centrum Mediolanu. Specjalnie zaprojektowaną tapetę dostarczyła tam firma Misha. Jej wzór stał się sensacją i zaczątkiem nowej kolekcji.

Kolekcja jedwabnych tapet Esotismi

Wszystko zaczęło się w trakcie zeszłorocznego mediolańskiego tygodnia designu. Wówczas Cristina Celestino zaprezentowała nowy wystrój kawiarni Caffè Concerto Cucchi, gdzie pod jej kierownictwem kilka znanych włoskich marek połączyło siły, aby zreinterpretować jej wnętrze. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów wystroju była ręcznie malowana i haftowana tapeta marki Misha, zaprojektowana przez samą Celestino.

Esotismi - kolekcja jedwabnych tapet marki Misha - Christina Celestino

Unikalny wzór stał się zapowiedzią całej serii „Oasi”, która wzbudziła duże zainteresowanie na targach Paris Déco Off. Spowodowało to rozwinięcie współpracy marki Misha z Celestino, której rezultatem jest kolekcja „Esotismi” („Egzotyka”). Obejmuje ona cztery wzory: „Oasi”, „Cabana”, „Passiflora” i „Formosa”. W zgodzie z długoletnim doświadczeniem i wyznawaną filozofią marki są one wykonane z ręcznie malowanego i ręcznie tkanego jedwabiu.

Styl Celestino określany jest jako „nowoczesna kobiecość”, a jego główne składniki to proste i miękkie linie oraz przejścia kolorystyczne. Wyrafinowaną estetyczną wizję projektantki doceniają znakomite marki, z którymi współpracuje – Fendi, Nilufar, BottegaNove czy Sergio Rossi – komentują Karina Snuszka i Dorota Kuć z pracowni MoodWorks.

Esotismi, czyli egzotyka

Nowa kolekcja „Esotismi” przywołuje na myśl marzenia senne. To pełna fantazji wizja, gdzie  wyimaginowany kwiat w jaskrawych, nienaturalnych kolorach usadowiony jest na płaskim tle z powtarzającymi się elementami inspirowanymi światem tekstyliów: z na przemian biegnącymi pionowymi i poziomymi pasami, mikro wzorami i deseniami militarnymi.

Esotismi - kolekcja jedwabnych tapet marki Misha - Christina Celestino

W ten sposób mamy do czynienia z oszałamiającym krajobrazem łączącym w sobie organiczne wzory i geometryczne elementy. Tworzą one nieskrępowany obszar natury, składający się a to z wymyślnych grzybów, a to z ogromnych kwiatów męczennicy i owoców marakui. Dzięki nowoczesnemu wzornictwu, projekt zaprasza nas do wejścia w świat fantazji i pozwala myślom wędrować po egzotycznych, nieznanych światach.

Tapeta Formosa

Tapeta „Formosa” nawiązuje do świata fotografii, w którym kolorowe obramowanie służy jako tło dla hipotetycznego mise en scène sennej i surrealistycznej inscenizacji. Paprocie i egzotyczne rośliny stanowią granicę dla znajdujących się na pierwszym planie gigantycznych i pozaziemskich grzybów o jasnych i nienaturalnych kolorach. Trójwymiarowy efekt sugerują nie tylko same dekoracje, ale także ręczny haft widoczny na grzybach.

Esotismi - kolekcja jedwabnych tapet marki Misha - Formosa
Tapeta Formosa

Tapeta Passiflora

„Passiflora”, czyli kwiat męczennicy z owocami, jest niekwestionowanym bohaterem tej tapety. Ponadwymiarowy design łączy się tu z bujną paprocią poprzez naprzemienne nakładanie się i przenikanie elementów poszczególnych planów. Inspiracją dla tła jest świat tekstyliów, gdzie geometryczne mikro wzory występują naprzemiennie z szerokimi ukośnymi paskami. Na jej wyjątkowy wygląd wpływają dodatkowo ręcznie haftowane detale, które nadają kwiatom aspekt pełnej trójwymiarowości.

Esotismi - kolekcja jedwabnych tapet marki Misha - Passiflora
Tapeta Passiflora

Tapeta Cabana

Wzór „Cabana” inspirowany jest bujną i dziką roślinnością. Ponadgabarytowa flora ukrywa się i pojawia pomiędzy pasami tła o zdecydowanych kształtach geometrycznych. Ogólny efekt to ciągły dialog między statecznym porządkiem a nieokiełzanym nieładem. „Cabana” dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych, na życzenie wzbogaconych złotym ręcznym haftem.

Esotismi - kolekcja jedwabnych tapet marki Misha - CABANA
Tapeta Cabana

Tapeta Oasi

„Oasi” to zmyślne i zrównoważone połączenie figur geometrycznych i botanicznych elementów, takich jak dużych rozmiarów owoców maliny i spektakularnych palm tropikalnych, wzbogaconych jedwabnym haftem połączonym z kolorowymi paskami i wypukłymi złotymi detalami.

Esotismi - kolekcja jedwabnych tapet marki Misha - Oasi Peach + Sunset
Tapeta Oasi

Marka Misha

Nazwa Misha pochodzi z połączenia ze sobą nazw Mediolanu i Szanghaju. W ten symboliczny sposób marka podkreśla charakterystyczną dla niej mieszankę tradycji z innowacją; zderzenie orientalnych wzorów i technik z włoskim smakiem i wyczuciem stylu. Wszystkie wzory tapet każdorazowo są skalowane i wyceniane na wymiar.

Zobacz również: Tapety i fototapety od Bimago | Fascynujące struktury w kolekcjach płytek ceramicznych

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter