Eva Szumilas: polski design prosto z Bejrutu

Eva Szumilas: polski design prosto z Bejrutu

Eva Szumilas to projektantka wyjątkowa. Jest architektem, projektuje również meble, oświetlenie i rożnego rodzaju instalacje a od ponad 6 lat mieszka i tworzy w Bejrucie. Mam nadzieję, że już wkrótce pokażemy Wam aranżację wnętrz autorstwa Evy Szumilas ale teraz zobaczcie dwa naszym zdaniem najciekawsze projekty.

Lampa podłogowa „25”

Lampa zaprojektowana na wystawę świąteczna dla „smogallery” w Bejrucie; zbudowana z 25 prętów, zakończonych ręcznie robionymi szklanymi kloszami (szkło dmuchane).

To współczesna wersja drzewka świątecznego, trójwymiarowa wersja mapy linii metra, pociągu. Nazwa „25” i cała późniejsza logika projektu, wzięła się od numeru mojego mieszkania w Polsce, za którym najbardziej tęsknie podczas Świąt. Święta to czas powrotów do domu, spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Dla mnie i dla wielu innych to czas podróży, samolotem, pociągiem, metrem. Lampa odzwierciedla mapę połączeń, a podświetlone szklane klosze miejsca docelowe.

Wymiary: Wys. 1800mm x Szer. 900mm x Gł. 900mm
Limitowana edycja: 25 sztuk, kolor czarny mat.

 

 

 

 

 

Świecznika „Albero”

Zaprojektowany dla „smogallery” na wystawę „Around the table” w grudniu 2014. Istnieją dwie wersje świecznika, każdą z nich można aranżować dowolnie, przesuwając elementy uzyskujemy nowy kształt. Możliwość wyboru dowolnego drewna.
1. wersja kwadratowa, o wymiarach: Dł. 110mm x Szer. 110mm x Wys. 250mm
składająca się z 9 ruchomych elementów, wykonanych z drewna litego (na zdjęciu drewno dębowe); metalowych nakładek kolor czarny mat i metalowej podstawy w kolorze czarnym.
2. wersja prostokątna, o wymiarach: Dł. 350mm x Szer. 30mm x Wys. 250mm
składająca się z 9 ruchomych elementów, wykonanych z drewna litego (na zdjęciu drewno dębowe); metalowych nakładek kolor czarny mat i metalowych podstaw w kolorze czarnym.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter