FAMM Design i mieszkanie „szyte na miarę”

W tym mieszkaniu liczą się detale. To one budują niepowtarzalny klimat całej aranżacji. Niebanalne dodatki w kolorach szlachetnego złota i miedzi tworzą harmonijną całość ze starannie dobranymi meblami i oświetleniem. Magdalena Młynarska z FAMM Design spełniła nie tylko wszystkie oczekiwania Inwestorów, ale taże wyszła naprzeciw ich marzeniom. Powstała przestrzeń „szyta na miarę”, w której nowoczesny design i doskonała funkcjonalność stanowią harmonijny duet.

Mieszkanie projektu FAMM Design

Architektka z pracowni FAMM Design postawiła na bezpretensjonalną elegancję, czyniąc motywem przewodnim całej aranżacji detale. To w nich tkwi sekretne piękno tego domu. Reprezentacyjny hall zdradza charakter całego wnętrza, do którego prowadzi nas biała posadzka z kamienia. Z bielą idealnie kontrastują ciemne ściany.

FAMM Design - Magdalena Młynarska i mieszkanie "szyte na miarę" #

Lustro w dekoracyjnej złotej ramie, ława z eleganckimi nogami ze stali nierdzewnej oraz nowoczesne oświetlenie nadają mu niebanalnego charakteru. Wysokie do sufitu szafy w odcieniu delikatnego beżu z czarnymi elementami są nie tylko bardzo funkcjonalne, ale także bardzo stylowe.

FAMM Design - Magdalena Młynarska i mieszkanie "szyte na miarę"

Kuchnia i lampa w kształcie księżyca

Kuchnia zaskakuje oryginalnością. Magdalena Młynarska z pracowni FAMM Design „odkrywa nowe”, przełamując utarte konwencje. Wzrok przyciąga misternie wykonana lampa w kształcie księżyca, która w towarzystwie czarnych elementów AGD oraz mebli w kolorze pomarańczowym prezentuje się doskonale. Wraz ze starannie dobranym oświetleniem na czarnym suficie, całość przypomina nocne rozgwieżdżone niebo.

FAMM Design - Magdalena Młynarska i mieszkanie "szyte na miarę" #

Elegancki klimat dodatkowo podkreśla czarny marmur z wyraźnym rysunkiem żył: wyspa kuchenna oraz fartuch kuchenny w głebokiej czerni stanowią idealną przeciwwagę dla odcieni ciepłego brązu, miodu i złota. Wyspę kuchenną otaczają hokery ze skórzanymi siedziskami w kolorze pomarańczowym, idealnie pasując tym samym do kuchennej zabudowy oraz do sofy i foteli w salonie.

FAMM Design - Magdalena Młynarska i mieszkanie "szyte na miarę" #

Oryginalny charakter wnętrza

Wygodna, duża sofa ze skóry w odcieniu delikatnego pomarańczu idealnie komponuje się z ciemną zielenią foteli oraz z jasnobrązową podłogą. Uwagę zwraca niezwykle elegancki podłużny stolik kawowy z elementami złota. Oryginalnego charakteru całości dodają brązowe skóry na podłodze oraz stylowa lampa podłogowa. Starannie dobraną paletę barw uzupełnia intensywna czerń oraz klasyczna szarość. Ściana telewizyjna pokryta betonem jest doskonałym kontrapunktem dla ciepłych brązów i złota. To, co w salonie „kradnie serca i umysły” to zachwycający widok za oknem. Błękitne niebo, zieleń lasu w oddali… czas na relaks.

FAMM Design - Magdalena Młynarska i mieszkanie "szyte na miarę" #

Czerń we wnętrzu niejedno ma imię

W łazience i sypialni architekta postawiła na ciemne barwy. Ponadczasowa czerń w różnych tonach jest elegancka i uniwersalna. Posadzka w łazience wykonana z czarnego marmuru z wyraźnym rysunkiem użyleń idealnie komponuje się ze ścianą
z tego samego materiału. Jest elegancko i nieszablonowo! Lustro w czarnej ramie, dwie umywalki nablatowe z piękną armaturą łazienkową tworzą harmonijną całość z elementami złota i miedzi.

Ale bohaterem tej przestrzeni pozostaje ściana. Mini „cegiełki” w kolorze brązu i czerni zjawiskowo odbijają światło z kinkietów oraz subtelne płomienie ozdobnych świec. Łazienka jest nastrojowa, pełna oryginalnego wyrazu… podobnie jak sypialnia, w której znajdziemy komfortowe łóżko z wysokim grafitowym wezgłowiem. Ale pierwszoplanowym bohaterem pozostaje ściana. Biel, szarość, czerń przypomina nocne wzburzone morze, a na nim żeglarz na złotym statku. Magdalena Młynarska zadbała o detale. Oryginalne lampy ze złotymi kloszami na szafkach w kolorze szlachetnego kruszcu podkreślają charakter aranżacji. A nad telewizorem zawisł drewniany regał w kolorze intensywnej czerni. Wnętrze ocieplają długie ciemnobrązowe zasłony.

FAMM Design - Magdalena Młynarska i mieszkanie "szyte na miarę" #

Z wizytą w miasteczku South Park

Zupełnie odmienną stylistykę posiada przestrzeń dedykowana nastoletniemu synowi właścicieli. W sypialni, łazience i pokoju ćwiczeń jest jasno, przestronnie i kolorowo! Wyrazistą paletę barw: czerwień, granat, czerń, żółć uzupełnia klasyczna biel. W sypialni oprócz dużego łóżka, znalazły swoje miejsce wysokie do sufitu szafy do przechowywania oraz przesuwne drzwi, które prowadzą do pokoju ćwiczeń.

FAMM Design - Magdalena Młynarska i mieszkanie "szyte na miarę" #

Oprócz sprzętów sportowych i rehabilitacyjnych, młodzieżowy klimat tworzą tutaj zabawne grafiki na ścianach. Ale najciekawszym pomieszczeniem pozostaje zdecydowanie łazienka z dużą kabiną prysznicową, a w niej najważniejsi bohaterowie Miasteczka South Park: Stan, Kyle, Eric i Kenny ze swoim czarnym humorem sprawiają, że każdy dzień zaczyna się z uśmiechem na twarzy.

FAMM Design - Magdalena Młynarska i mieszkanie "szyte na miarę" #

Zaprojektowanie tak różnych stylistycznie i odmiennych funkcjonalnie przestrzeni stanowi duże wyzwanie. Gdy do tego dodamy dobranie dodatków w kolorze szlachetnego kruszcu tak, by idealnie komponowały się z nowoczesnymi meblami, jednocześnie tworząc oryginalny klimat wnętrza robi się jeszcze trudniej. Ale Magdalena Młynarska z pracowni FAMM Design udowodniła, że niestandardowe połączenia, inspiracje naturalnym pięknem oraz nadzwyczaj precyzyjnie zaplanowana paleta barw tworzy wyjątkową przestrzeń. Widać w niej niebanalny gust Klientów i doskonały kunszt architektki.

FAMM Design - Magdalena Młynarska i mieszkanie "szyte na miarę" #

Pracownia FAMM Design

Pracownia FAMM DESIGN powstała z miłości do piękna i potrzeby funkcjonalizmu. Założycielką marki jest Magdalena Młynarska, która po latach studiów na Uniwersytecie Zielonogórskim i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Architektury Wnętrz oraz zdobyciu kilkuletniego doświadczenia podczas pracy w wiodących biurach projektowych stolicy postanowiła stworzyć własną markę.

W swoich projektach duży nacisk kładzie na spójność i harmonię opracowywanej przestrzeni. Jej realizacje cechuje dbałość o szczegóły, klimat i nastrój.

Zdjęcia: Yassen Hristov

FAMM Design - Magdalena Młynarska i mieszkanie "szyte na miarę" # FAMM Design - Magdalena Młynarska i mieszkanie "szyte na miarę" # FAMM Design - Magdalena Młynarska i mieszkanie "szyte na miarę" # FAMM Design - Magdalena Młynarska i mieszkanie "szyte na miarę" # FAMM Design - Magdalena Młynarska i mieszkanie "szyte na miarę" # FAMM Design - Magdalena Młynarska i mieszkanie "szyte na miarę" # FAMM Design - Magdalena Młynarska i mieszkanie "szyte na miarę" # FAMM Design - Magdalena Młynarska i mieszkanie "szyte na miarę" # FAMM Design - Magdalena Młynarska i mieszkanie "szyte na miarę" # FAMM Design - Magdalena Młynarska i mieszkanie "szyte na miarę" # FAMM Design - Magdalena Młynarska i mieszkanie "szyte na miarę" # FAMM Design - Magdalena Młynarska i mieszkanie "szyte na miarę" # FAMM Design - Magdalena Młynarska i mieszkanie "szyte na miarę" # FAMM Design - Magdalena Młynarska i mieszkanie "szyte na miarę" # FAMM Design - Magdalena Młynarska i mieszkanie "szyte na miarę" # FAMM Design - Magdalena Młynarska i mieszkanie "szyte na miarę" # FAMM Design - Magdalena Młynarska i mieszkanie "szyte na miarę" # FAMM Design - Magdalena Młynarska i mieszkanie "szyte na miarę" #

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter