Pufy, poduszki, dywany – Idealne dodatki do wnętrza od Filo Loop

Pufy, poduszki, dywany – Idealne dodatki do wnętrza od Filo Loop

O marce Filo Loop pisaliśmy już jakiś czas temu w kontekście pięknych, ręcznie robionych puf. Trochę czasu minęło, a Filo Loop ma się bardzo dobrze i cały czas rozwija swoje pomysły. Te pomysły i inspiracje zaciekawiły nas tak bardzo, że postanowiliśmy przepytać Iwonę Trocką – projektantkę i właścicielkę marki.

Filo Loop to… głównie pufy, poduszki oraz dywany. Od niedawna również torby. Wszystko wykonane własnoręcznie przeze mnie. W dużej mierze FILO LOOP to JA.

Kiedy i gdzie, czyli początki Filo Loop?

Marka Filo Loop powstała niespełna trzy lata temu. Dokładnie w maju przyszłego roku będzie obchodzić swoje trzecie urodziny. Natomiast pracownia, w której powstają wszystkie produkty mieści się w Gdyni. Jednak jest to półprawda, ponieważ większość pracy wykonywana jest gdzieś w drodze w pociągu lub w domu późnym wieczorem przed telewizorem.

Skąd pomysł na firmę?

Pomysł na firmę był wynikiem potrzeby zmiany czegoś w swoim życiu. Filo Loop nie powstało z dnia na dzień, a droga do celu była długa i kręta. Trochę czasu mi zajęło zanim zrozumiałam co naprawdę chce robić i co daje mi najwięcej satysfakcji oraz radości. Jestem człowiekiem wielu pasji, ciągle staram się uczyć czegoś nowego. Wszystko mnie ciekawi, więc określenie się w jednym obszarze było dość trudnym zadaniem. Jednak z perspektywy czasu, mam wrażenie, że to wszystko odbyło się w bardzo naturalny sposób.

Z wykształcenia jestem wzornikiem przemysłowym, projektowanie i tworzenie zawsze dawało mi wiele satysfakcji. Połączyłam to z moimi innymi zainteresowaniami – czyli dzierganiem i szydełkowaniem. Znalazłam odpowiednie materiały, z których mogą powstać dodatki dekoracyjne do każdego wnętrza. Istotne było też, że mogę je robić własnoręcznie. Technika dziewiarska pozwala na tworzenie różnych wzorów. W połączeniu z bogatą kolorystyką powstaje niezliczona liczba kombinacji jednego produktu.

Czemu akurat pufy, dywany i poduszki?

Dzięki nim można całkowicie odmienić każde wnętrze, nadać mu bardzo indywidualny charakter. Każdy produkt FILO LOOP powstaje na zamówienie i klient ma wpływ na jego wielkość, kolor oraz zastosowany materiał. Wprowadziłam pewną standaryzację, jednak tylko po to, by tym mniej zdecydowanym ułatwić podjęcie decyzji.

Czym dla Ciebie jest dobry design?

Dobry design dla mnie charakteryzuje się ponadczasowością. To nie chwilowy trend. Jakość wykonania z wykorzystaniem technologii w taki sposób, aby nie zatracić wartości materiału z jakiego został wykonany dany przedmiot. Funkcjonalność oraz forma powinny wzajemnie się uzupełniać, jedno nawiązuje do drugiego. Dobry design jest odpowiedzią na potrzeby użytkownika.

Czym się na co dzień inspirujesz?

Czerpię inspirację z różnych źródeł, najbardziej lubię przeglądać zagraniczne magazyny modowe i wnętrzarskie. Pomysły na nowe produkty pojawiają się również podczas pracy nad tymi, które ktoś zamówił. Niektóre zamówienia wymagają ode mnie nowych rozwiązań. Czasem konsultuję się z moimi bliskimi, jednak to moja intuicja podejmuje ostateczną decyzję, że jakiś produkt trafi do sprzedaży.

Jakiej rady udzieliłabyś osobie, która szuka inspiracji do odświeżenia wnętrza swojego mieszkania/domu?

Jeśli chcemy odświeżyć swoje mieszkanie, to zacznijmy od pozbycia się przedmiotów, które były nam do tej pory obojętne. Nie spieszmy się z urządzaniem mieszkania, nie róbmy zakupów pod wpływem chwili. Spójrzmy na wnętrze całościowo. Planujmy. Trzymajmy się zasady: mniej znaczy więcej. Szukajmy przedmiotów, które będą coś dla nas znaczyły.

Filo Loop jest na rynku niespełna trzy lata, ale przez ten czas dużo się wydarzyło m.in. Gdynia Kreatywna vol.2?

Tak, w zeszłym roku FILO LOOP zakwalifikowało się do programu Gdynia Kreatywna vol.2, którego organizatorem było Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości. Do udziału w programie wybrano sześć gdyńskich marek. Przez pół roku miałam wsparcie Agencji Kreatywnej Hiday oraz możliwość udziału w profesjonalnych szkoleniach. Cieszę się też, że mogłam zaprezentować FILO LOOP na takich wydarzeniach jak: Gdynia Design Days 2017 oraz 4 Design Days 2017. Na targach WARSAW HOME brałam udział w każdej dotychczasowej edycji. Cieszę się kiedy moje produkty trafiają do magazynów wnętrzarskich. To znaczy, że się podobają i są godne polecenia.

Dużo się działo! Jakie są w takim razie Twoje plany na kolejny rok?

Nowe wzory poduszek już są, tylko czekają na swoją realizację. Pojawią się też nowe wzory pledów. Torby shopper bag czeka kilka zmian, moim zdaniem na lepsze. To wszystko jeszcze w tym roku.

Natomiast w nowym roku zmieni się wygląd sklepu internetowego. Mam nadzieję, że łatwiej będzie w nim dokonać zakupów, będzie też rozszerzony o wersje językowe. Mam w planach zrobienie dużego mebla. Coś mi już w głowie kiełkuje. Realizacja pewnie zajmie sporo czasu, ale nie brak mi wytrwałości i cierpliwości, więc się o to nie martwię. Może uda się go zaprezentować na kolejnych targach Warsaw Home.

_________
Tego życzymy Filo Loop szczególnie! I sobie również, bo koniecznie musimy zobaczyć nowy projekt!

Udostępnij ten artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter