Filtry przepływowe – zdrowie, ekologia i design w jednym

Wyposażenie współczesnych domów skoncentrowane jest na dobrobycie mieszkańców. Coraz chętniej inwestujemy w technologie, które pozwalają nam żyć wygodniej, zdrowiej i bardziej ekonomicznie. Nic dziwnego, że łatwy i wygodny dostęp do wysokiej jakości wody pitnej staje się dzisiaj priorytetem. Jednym z rozwiązań, które to ułatwia, jest filtr przepływowy.

Filtr przepływowy – co to takiego?

Umieszczony pod zlewem wielofunkcyjny filtr oczyszcza wodę, zanim trafi ona do naszej szklanki. Codzienna wygoda idzie tu w parze z dużą oszczędnością miejsca, co jest szczególnie istotne w małych kuchniach i nowoczesnych aneksach oraz biurach i pomieszczeniach socjalnych. Filtr przepływowy to rozwiązanie zdecydowanie uniwersalne, polecane nie tylko do domów i mieszkań wyróżniających się nowoczesnością, lecz także do tych wnętrz, które wymagają remontu.

Filtry przepływowe - zdrowie, ekologia i design w jednym - DAFI
Filtr przepływowy oczyszcza wodę, zanim trafi ona do naszej szklanki

Marka Dafi – lider na polskim rynku w branży filtrów do wody zaprojektowała Innowacyjną technologia FLOW COMFORT. System jest łatwy do zainstalowania w kuchniach, z których korzysta się na co dzień, ale i firmowych zapleczach socjalnych m.in. sklepach, biurach czy fabrykach). Sam montaż nie generuje żadnych przeróbek, specjalnych narzędzi czy zatrudnienia fachowca. Smaczna oraz czysta woda z kranu jest więc na wyciągnięcie ręki.

Jak działa system FLOW COMFORT? 

Wyjątkowym atutem Systemu Flow Comfort jest możliwość indywidualnej regulacji twardości wody. Skąd będzie wiadomo jaki stopień twardości ma woda w naszym domu? Na bazie przeprowadzonego na miejscu testu. To ważne, ponieważ w każdej miejscowości sytuacja wodna może kształtować się inaczej.

Filtry przepływowe - zdrowie, ekologia i design w jednym - DAFI
System FLOW COMFORT daje możliwość indywidualnej regulacji twardości wody

Konstrukcja systemu Flow Comfort jest bardzo prosta, podobnie jak zasada działania. Filtr przepływowy montuje się na ścianie pod zlewem. Składa się on z głowicy, wkładu filtrującego oraz wskaźnika LED, który informuje o potrzebie wymiany filtra na nowy. System podłączony jest do ujęcia zimnej wody wodociągowej. Drugim elementem zestawu jest trójdrożna bateria instalowana w blacie tuż obok baterii, którą już posiadamy w kuchni. Użytkownik ma więc łatwy dostęp do wody z jednego miejsca.

Jakość wody z kranu a nasze zdrowie

Przestarzałe instalacje wodociągowe, awarie, przecieki w sieci i brak regularnego dezynfekowania to najczęstsze przyczyny obniżenia jakości wody płynącej z kranu. Mieszkańcy niektórych miast Polski skarżą się na mętność lub nieprzyjemny smak i zapach chloru w wodzie.

Filtry przepływowe - zdrowie, ekologia i design w jednym - DAFI
Czysta woda jest niezbędna dla zachowania prawidłowego zdrowia

Zdaniem naukowców dorosły człowiek powinien tymczasem spożywać dziennie ok. 2 litrów wody. Odpowiednie nawodnienie organizmu jest kluczowe dla poprawnego działania metabolizmu, funkcjonowania nerek czy układu nerwowego. Bezpieczna, czysta woda okazuje się zatem niezbędna dla zachowania prawidłowego zdrowia.

Zainwestuj w ekologię

Korzyści wynikające z instalacji technologii FLOW COMFORT wykraczają poza komfort, zdrowie i radość z picia smacznej, czystej wody. System bowiem zastępuje kupowanie butelkowanej wody, co daje znaczące oszczędności ekonomiczne. Mniej opakowań typu PET to także ogromna ulga dla środowiska naturalnego, które już dziś dusi się pod ciężarem plastiku.

Filtry przepływowe - zdrowie, ekologia i design w jednym - DAFI
System FLOW COMFORT od Dafi

Elegancja, nowoczesność i minimalizm

Filtr FLOW COMFORT perfekcyjnie wpisuje się w dominujące obecnie w świecie designu trendy estetyczne. Współczesne kuchnie często stanowią integralną część salonu i z tego względu muszą być odpowiednio reprezentacyjne. Elegancka zabudowa wygląda zaś korzystniej, jeśli nie towarzyszy jej chaos – stąd też zabudowane lodówki i zmywarki, szafki bez uchwytów czy niewidzialne płyty indukcyjne, które już teraz podbijają rynek.

Filtry przepływowe - zdrowie, ekologia i design w jednym - DAFI
Filtry przepływowe zastępują kupowanie butelkowanej wody

Ukrycie filtra przepływowego pod zlewem pozwala osiągnąć pożądany efekt stylowego minimalizmu. Jedyną widoczną częścią urządzenia pozostaje trójdrożna bateria, którą płynie filtrowana woda.


Zobacz również: Czy na piciu wody można zaoszczędzić?

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter