Fioletowe meble na festiwalu NYCxDesign od Crosby Studios

Firma projektowa Crosby Studios stworzyła serię zabawnych, fioletowych mebli i akcesoriów do domu, którą wystawiono w ramach festiwalu NYCxDesign.

Kształty rąk odnajdziemy w całej gamie wzorów surrealistycznej kolekcji autorstwa Crosby Studios. Wszystkie projekty cechuje ten sam, purpurowy odcień zaczerpnięty z wzornika Pantone. Instalacja inspirowana jest m.in. kultowym krzesłem meksykańskiego artysty Pedro Friedeberga. Ogromny wpływ na wygląd instalacji wywarł Włoski Ruch Radykalnego Projektowania i futurystyczne krzesło „Joe-Joe” zaprojektowane przez Jonathana De Pasa, Donato D’Urbino i Paolo Lomazzi’ego w 1970 roku.

Zespół projektowy bawi i wciąga w monochromatyczny, surrealistyczny i figlarny świat. Projekty Crosby Studios cieszą się ogromną popularnością wśród odwiedzających NYCxDesign Festival.

„Kolekcja jest ucieleśnieniem motywu anatomicznego z figlarną, kreskówkową abstrakcją i konstrukcjami przypominającymi dodatki wnętrzarskie” – zdradza projektant, z pracowni prowadzonej przez rosyjskiego designera, Harry’ego Nurieva.

Purpurowe krzesło autorstwa firmy Crosby Studios, w którym dłoń działa jak siedzenie, a palce uginają się tworząc oparcie, jest główną atrakcją serii mebli i akcesoriów. Kolejny eksponat – kudłate krzesło, w całości pokryto futrzaną tapicerką, wyglądem zbliżonej do ponadczasowej zabawki „Furby”. Seria fioletowych stolików w multi-funkcjonalny sposób odnajdzie zastosowanie zarówno jako stolik kawowy, stołek, czy jak zapewniają projektanci –  ozdoba, która wpisze się w każde wnętrze. Więcej kształtów dłoni pojawia się w szeregu obszernej oprawy oświetleniowej, która rozciąga się wzdłuż ścian, pozwalając utrzymać niezwykle wyważoną spójność projektową. Iluminacje nawiązują do francuskiej lampki-pająka autorstwa Serge’a Mouilla, sprzedawanej raz do roku w ilości tysiąca egzemplarzy na cały świat. Giętki wieszak na ubrania, podąża za obrysem dłoni pozwalając na powieszenie odzieży „między palcami” konstrukcji.

Kolekcja pokazywana jest w dwóch nowojorskich lokalizacjach NYCxDesign Festival, należą do nich sklep Opening Ceremony’s i prezentacja Collective Concept, na Międzynarodowych Współczesnych Targach Meblowych (ICFF) połączonych z festiwalem.

W ramach współpracy z Opening Ceremony’s Crosby Studios zaprojektowało również zestaw wazonów, torebek i t-shirtów sygnowanych własną marką. Kolekcja wyprzedała się w ciągu dwóch godzin od swojej premiery.

Udostępnij ten artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter