Fish&More. Wyjątkowe wnętrze, wyjątkowe menu

Fish&More. Wyjątkowe wnętrze, wyjątkowe menu

Jest takie miejsce w Warszawie, przy jednej z najbardziej rozpoznawalnych ulic stolicy. Nowy Świat 54/56. To tu mieście się restauracja Fish&More.

Mamy co najmniej dwa powody, dla których o niej piszemy. Pierwszy – design. „Unikatowy design” w tym wnętrzu nabiera na znaczeniu. Połączenie drewna z morskim odcieniem i to w towarzystwie polskiego designu. Zacznijmy jednak od początku. Właścicieli restauracji trochę przepytaliśmy…

Za projekt wnętrz odpowiedzialna jest warszawska pracownia – Art Of Home. Ich zadaniem było zaaranżowanie przestrzeni liczącej ponad 80m2. Projektanci od początku wiedzieli jaki charakter będzie miała restauracja oraz jakiej kuchni możemy się tu spodziewać. Można śmiało powiedzieć – nie postawili na marynistyczne dodatki i dzięki temu mamy wnętrze oryginalne i ładne.

Mówiąc o inspiracji przy projekcie, warto podkreślić jej wyjątkowość, jeśli chodzi o menu. Jak mówią sami właściciele – mało jest restauracji specjalizujących się stricte w przygotowywaniu dań rybnych. Jak już wspomnieliśmy – projektanci pominęli marynistyczne dodatki i postawili na coś sprawdzonego, a przede wszystkim ponadczasowego.

Drewno pojawia się w projekcie nieprzypadkowo. Właścicielom zależało na ciepłym i domowym klimacie w restauracji z lekkim nawiązaniem do industrialnych wnętrz – stąd pomysł regałów z kratownicami. Dochodzą do tego morskie odcienie tapicerki na krzesłach i … Ryby pojawiają się zarówno na deskach na ceglanej ścianie jak i na autorskiej tapecie. Dodatkowo w toalecie zastosowano płytki o wzorze rybiej łuski.

To na co warto również zwrócić uwagę to polskie marki we wnętrzu Fish&More. Cała zabudowa meblowa powstała dzięki marce LOFTDecora (kilka razy już podkreślaliśmy, że Panowie są genialni), natomiast krzesła to również polska firma i to z wieloletnią tradycją – Fameg.

Jaki jest drugi powód, dla którego piszemy o Fish&More? Menu..   Kuchnia głównie skupia się wokół ryb i owoców morza, choć pojawiają się w niej też sałatki, burgery czy makarony. Autorem wszystkich dań jest Szef Kuchni – Marcin Leśniewski.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter