Fotel Cyborg – niekończąca się opowieść o projektowaniu

W 1960 roku naukowiec, wynalazca i muzyk Manfred Clynes stworzył termin “cyborg”, który wkrótce zyskał na popularności dzięki niezliczonym powieściom i filmom science fiction. Czym lub kim jest cyborg? Termin ten oznacza organizm, który łączy w sobie elementy naturalne i sztuczne. Studio Marcela Wandersa interpretuje tę fuzję jako wyraz ciągłego poszukiwania nowych kombinacji w świecie, w którym wydaje się, że nie ma już nic naprawdę nowego do wymyślenia. Tak właśnie powstał ten niezwykły fotel – fotel Cyborg stworzony dla marki Magis.

Fotel Cyborg

Cyborg to fotel z wysoce odporną i uniwersalną skorupą z poliwęglanu. Projekt autorstwa studia Marcela Wandersa opiera się na części przemysłowej, składającej się z czterech bardzo prostych plastikowych nóg, niemal podstawowych, celowo „nieprojektowanych” oraz na części rzemieślniczej, „projektowanej”, czyli oparciu, które może być wykonane z wikliny, litego drewna lub tapicerowane pokrowcami z delikatnych tkanin, lub skóry.

Magis - Fotel Cyborg - projekt Marcel Wanders

Najbardziej podstawowa wersja łączy w sobie zarówno siedzisko, jak i oparcie wykonane z poliwęglanu. To nieoczywiste połączenie wnosi nutę elegancji do każdego pomieszczenia.

Cyborg Club

Wersją przytulną jest fotel Club z typową ramą z poliwęglanu połączoną z oparciem z wikliny. Występuje w wersji z białym, błyszczącym siedziskiem i naturalnym wykończeniem górnej części lub w wersji czarnej błyszczącej z czarnym wiklinowym oparciem.

Magis - Fotel Cyborg Club - projekt Marcel Wanders

Cyborg Elegant

Kolejną wersją z wiklinowym oparciem jest Cyborg Elegant. Fotel ten prezentuje unikalne detale przedstawiające tkany wzór, który staje się jego charakterystycznym elementem. Jest to doskonały sposób na podkreślenie każdego wnętrza i dodanie mu pazura.

Magis - Fotel Cyborg Elegant - projekt Marcel Wanders

Cyborg Stick

Cyborg Stick łączy swoją ramę z poliwęglanu z oparciem z giętego i toczonego litego jesionu, naturalnego lub malowanego. Jego projekt wygląda niezwykle prosto i esencjonalnie, ale to detale są tym, co naprawdę robi różnicę.

Magis - Fotel Cyborg Stick - projekt Marcel Wanders

Cyborg Lady

Najbardziej elegancki i najdelikatniejszy ze wszystkich Cyborg Lady zachwyca najwyższej jakości tkaniną lub skórą, przytulnym siedziskiem i wyróżniającym się wyglądem.

Magis - Fotel Cyborg Lady - projekt Marcel Wanders

Cyborg Lord

Mocny charakter Cyborg Lord łączy majestatyczny blask z wysokim i rozbudowanym oparciem na ramiona. Pomiędzy przeszłością a przyszłością, eksplorując archetypy królewskie i science-fiction, jego design jest ponadczasowy. Ta wersja może być pokryta tkaniną lub skórą.

Magis - Fotel Cyborg Lord - projekt Marcel Wanders

Do wszystkich foteli Cyborg – z wyjątkiem Cyborg Lady i Lord – dostępne są dodatkowe poduszki siedziskowe z ekspandowanego poliuretanu (klasa 1IM), pokryte gamą delikatnych tkanin (Kvadrat).

Zobacz również: Magis – włoska kwintesencja industrialnej magii | Stefan Diez i projekt kanapy Costume

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter