Fotel Leaf od TON z nagrodą German Design Award

Nagrodzony fotel Leaf został zaprezentowany po raz pierwszy na targach w Mediolanie – Salone del Mobile 2019 – jako uzupełnienie przebojowej kolekcji Leaf, projektu włoskiego studia E-ggs. Jury konkursu Design Award 2020 uznało ten fotel zwycięzcą w kategorii Doskonały projekt produktu – Meble. To już druga nagroda German Design za wzornictwo kolekcji Leaf, krzesło i taboret barowy zostały zwycięzcami w tej samej kategorii w roku 2017.

Fotel Leaf z nagrodą German Design Award 2020

Leaf to zgrabny fotel wykonany z litego drewna oraz precyzyjnie formowanego drewna giętoklejonego. Jego kształty perfekcyjnie komponują się z pozostałymi modelami z tej kolekcji. Fotel Leaf to powrót do natury – wybór materiałów, detale projektu i zastosowana technologia są tego świadectwem. Drzewa i ich liście były inspiracją dla tej kolekcji, kształty te odnajdziemy w formie podstawy, siedziska i oparcia. Fotel zachwyca też niespotykaną konstrukcją podstawy oraz doskonałą ergonomią. Siedzisko w fotelu Leaf można też tapicerować, zwiększony komfort  pozwoli na długie posiedzenia.

Fotel Leaf od TON z nagrodą German Design Award

Oświadczenie Jury konkursu German Design Award 2020

Podłokietniki, które dyskretnie wysuwają się z oparcia, zwiększają komfort i sprawiają, że design tego ponadczasowego fotela jest niepowtarzalny. Filigranowe przejście między skorupą siedzenia a oparciem zostało również wykonane bardzo umiejętnie.

Fotel Leaf od TON z nagrodą German Design Award

Marka TON

Marka TON produkuje meble gięte w mieście Bystrice pod Hostynem od 1861 roku, kiedy ich produkcję rozpoczął tam Michał Thonet. Po wielu zmianach nazwy i struktur właścicielskich, od 1953 roku sygnują swoje produkty marką TON, która jest niezależną i prawdziwie czeską firmą.

Fotel Leaf od TON z nagrodą German Design Award

Misją firmy TON jest łączenie unikalnej technologii wykorzystującej pracę ręczną, z pomysłami czeskich i zagranicznych projektantów. Marka chce kontynuować rozwój tradycyjnego rzemiosła, aby było nie tylko nawiązaniem do legendarnego modelu Nr 14, ale również zachwycało następne pokolenia.

Swoje produkty wysyłają do ponad 60 krajów na świecie. Realizują zamówienia od jednej sztuki do wnętrz domowych, po setki krzeseł do hoteli, restauracji, kawiarni, jadalni, kościołów czy domów spokojnej starości. Marka zdobyła szereg prestiżowych nagród, między innymi: Good Design, Red Dot Design Award, Interior Innovation Award, German Design Award, Czech Grand Design.

Fotel Leaf od TON z nagrodą German Design Award Fotel Leaf od TON z nagrodą German Design Award

 

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter