Fotel Offline – rozwiązanie na uzależnienie od telefonu

W dzisiejszych czasach praktycznie nie rozstajemy się ze smartfonem. Czujemy dyskomfort, kiedy o nim zapomnimy wychodząc z domu. Większość młodych ludzi nie wyobraża sobie dnia bez telefonu komórkowego. Właśnie dlatego powstają takie projekty, jak fotel Offline Agaty Nowak.

Czym jest Fonoholizm

Agata Nowak zaprojektowała fotel Offline, który pomaga walczyć z objawami fonoholizmu. Zwrot ten oznacza uzależnienie od telefonu, na które w szczególności narażone są młode osoby. Objawia się nadmiernym przywiązywaniem uwagi do telefonu komórkowego oraz nadużywaniem go w różnych codziennych sytuacjach. Osoby, które cierpią na fonoholizm muszą mieć swój telefon zawsze przy sobie. Jego brak powoduje u nich uczucie niepokoju i  nadpobudliwość.

Garść statystyk

Popularność urządzeń mobilnych w Polsce wciąż rośnie. Według raportu przeprowadzonego przez Millward Brown na zlecenie firmy Eniro, 9,4 mln osób posiada smartfona, z tabletów zaś korzysta 3,1 mln Polaków. Wśród najczęściej wybieranych celów przeglądania internetu w smartfonie odnaleźć można m.in. czytanie wiadomości, odbieranie i wysyłanie e-maili, poszukiwanie informacji i danych z różnych dziedzin oraz używanie nawigacji i lokalizatorów usług mapowych.

Fotel Offline

Coraz więcej czasu spędzamy wpatrując się w ekrany smartfonów. Fotel Offline projektu Agaty Nowak ma nam to utrudnić. Podstawowa funkcjonalność mebla opiera się na specjalnej kieszeni, której zadaniem jest blokowanie zasięgu telefonu oraz internetu. Po włożeniu do kieszeni telefonu i jej szczelnym zamknięciu, telefon traci zasięg. Pokryta miękkim materiałem forma fotela tworzy natomiast intymną, wygłuszoną przestrzeń wokół użytkownika. Fotel to ciekawa propozycja również dla biur, gdzie może sprawdzić się jako miejsce relaksu i krótkiej przerwy od pracy.

 

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter