Funkcjonalne mieszkanie od Clou Design

Czy z niewielkiego i mało funkcjonalnego mieszkania da się zrobić wygodne, dobrze rozplanowane i całkiem spore? Architektkom z pracowni Clou Design to się udało! Zrobiły świetny projekt, przeprowadziły remont, zaproponowały rozwiązania, które spodobały się właścicielom. Urządzając postawiły na najlepsze materiały wykończeniowe zakupione w salonach Dekorian Home.

Zmiana układu mieszkania w projekcie Clou Design

Ewa nie potrafiła opisać koloru jaki chciałaby uzyskać w swoim nowym mieszkaniu, więc porównała go do… owsianki. I trafiła w samo sedno. Przybrudzona biel z domieszką beżu daje rzeczywiście efekt kolorystyczny, o jaki chodziło Ewie. A wszystko zaczęło się od tego, że razem z Piotrem zapragnęli zmienić swoje dotychczasowe mieszkanie w centrum Kielc. Wpuścić do 50 metrowej przestrzeni trochę oddechu, nieco zmienić układ na bardziej funkcjonalny i urządzić tak, żeby było bardziej przytulne. Nie przewidywali wielkich zmian, ale na wszelki wypadek postanowili oddać sprawę w ręce zawodowców.

Pokój dzienny z białym stołem, czarnymi krzesłami i dużym regałem z książkami w mieszkaniu w Kielcach

Funkcjonalność i wygoda we wnętrzu

Padło na duet młodych architektek z ich rodzinnego miasta: Weronikę Janaszek i Katarzynę Jagiełło z pracowni Clou Design. Wulkan energii i uosobienie spokoju, bo tak mówią o sobie projektantki, taki miks osobowości musiał zaowocować udanym projektem. Tak też się stało. Okazało się, że architektki nie tylko świetnie się uzupełniają, ale też od pierwszego spotkania złapały nić porozumienia z klientami. We czwórkę doszli do wniosku, że w tak niewielkim mieszkaniu najlepiej będzie postawić na funkcjonalność i wygodę. Weronika i Kasia w końcu w tym się specjalizują. Projekt nowego lokum dla Ewy i Piotra powstał więc błyskawicznie i bez większych przeszkód.

Pokój dzienny z dużym oknem i beżowymi zasłonami

Właścicielom zależało na jasnym, przestronnym wnętrzu o ciepłej i stonowanej kolorystyce – wyjaśnia Weronika. Nie chcieli nowoczesnych, błyszczących materiałów, chromowanych i pretensjonalnych. Oboje stawiali na przytulność, raczej oszczędność w dekoracjach i kolorystyczną harmonię. Zdecydowałyśmy nadać wnętrzom więcej przestrzenności, świeżości i nowoczesności, ale w klasycznym wydaniu – opowiada Weronika.

Mieszkanie w kamienicy

Mieszkanie w kamienicy wymagało nie tylko przebudowy, ale też remontu, dlatego projektantki postanowiły pójść na całość nie obawiając się ewentualnych zniszczeń spowodowanych wyburzeniami. Na pierwszy ogień poszła ściana oddzielająca sypialnię od kuchni. Runęła prawie w całości. W ten sposób kuchnia została otwarta na duży pokój, do którego przeniesiono salon z jadalnią. Z kolei w dotychczasowym salonie powstała całkiem spora sypialnia z wyjściem na balkon. Udało się również powiększyć łazienkę zabudowując wnękę, która była w salonie – okazała się ona wymarzonym miejscem na prysznic.

Pokój dzienny z białym stołem, czarnymi krzesłami i dużym regałem z książkami w apartamencie dla pary zaprojektowanym przez Clou Design

Przebudowa mieszkania

Przebudowa była większa niż się spodziewali właściciele, ale jak mówią – opłacało się. Zyskali sporo miejsca, mają dużą sypialnię i więcej przestrzeni w salonie. W swoim starym, choć zupełnie nowym mieszkaniu, czują się fantastycznie, bo architektki z Clou Design świetnie wyczuły klimat i zastosowały rozwiązania o jakie im chodziło. Weronika i Kasia zaproponowały spokojną kolorystykę w odcieniach przełamanej bieli, brązów i zieleni. Idealnie udało się połączyć podłogę z egzotycznego drewna z blatami oraz frontami górnych szafek kuchennych. Czekoladowy odcień winylowych desek podłogowych marki Designflooring ładnie odcina się od białych listew Creativa.

Zielona sofa i zielona tapeta w mieszkaniu zaprojektowanym przez Clou Design w Kielcach

Białe meble w salonie

Właściciele zdecydowali, że większość mebli w salonie – okrągły stół, który nie zabiera dużo miejsca oraz niski bufet – będą białe. Biel optycznie powiększa przestrzeń, dlatego w tym kolorze jest też przeszklona witryna na książki, szafy w przedpokoju oraz stolarka. Bardzo ładnie udało się zlicować ze ścianami drzwi wejściowe, które przez to stały się prawie niewidoczne. Ścianę, która oddzielała przedpokój od reszty pomieszczeń, wyburzono na tyle, żeby stworzyć wrażenie większej przestrzeni. Projektantki zdecydowały się jednak zachować jej fragment po to, żeby wytyczyć granicę pomiędzy strefą wejściową a prywatną.

Zielone dodatki w sypialni

Tapeta w sypialni

Jak urządziły sypialnię? Przede wszystkim postawiły na pozytywna energię! Sypialnia nie może być przecież smutna, dlatego gospodarze zgodzili się na wprowadzenie do pokoju akcentu kolorystycznego w postaci tapety Allegro marki Khroma w botaniczne motywy – tylko na jednej ze ścian. Została ona zakupiona, jak większość materiałów wykończeniowych (deski podłogowe, listwy oraz farba Para Paints) w salonie z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home.

Zielona sofa i zielona tapeta w mieszkaniu zaprojektowanym przez Clou Design

Do ściany w delikatne desenie roślinne udało się idealnie dobrać wygodną, rozkładaną sofę w podobnym odcieniu zieleni. Żeby zyskać więcej miejsca, w dzień zastępuje ona łóżko. W łazience projektantki nie wygospodarowały miejsca na wannę – jest zbyt mała – ale prysznic w zupełności Ewie i Piotrowi wystarcza. Znalazł się za to kąt na pralkę. Kolorystyka konsekwentnie jak w całym mieszkaniu utrzymana jest w tonacji brązów i bieli, rozweselona dekorami w geometryczne motywy. Dzięki uporowi architektek i zaufaniu jakim obdarzyli je właściciele, powstało nieduże, ale za to pomysłowo zaaranżowane i przytulnie urządzone mieszkanie.

Zobacz również: Mieszkanie dla współczesnych nomadów | Mieszkanie pod Koszalinem

Łazienka w mieszkaniu dla młodej pary
Zielona sofa i zielona tapeta w apartamencie w Kielcach
Zielona sofa i zielona tapeta w mieszkaniu dla pary
Pokój dzienny z białym stołem, czarnymi krzesłami i dużym regałem z książkami w mieszkaniu dla pary
Czarny zlew w kuchni w mieszkaniu zaprojektowanym przez Clou Design
Pokój dzienny z białym stołem, czarnymi krzesłami i dużym regałem z książkami w małym mieszkaniu
Zielona tapeta w mieszkaniu zaprojektowanym przez Clou Design
Oparcie zielonej sofy
Pokój dzienny z białym stołem, czarnymi krzesłami i dużym regałem z książkami w mieszkaniu w kamienicy
Pokój dzienny z białym stołem, czarnymi krzesłami i dużym regałem z książkami w mieszkaniu zaprojektowanym przez Clou Design
Sypialnia w beżową sofą w mieszkaniu zaprojektowanym przez Clou Design
Pokój dzienny z białym stołem, czarnymi krzesłami i dużym regałem z książkami
Kuchnia z dużym okniem w mieszkaniu w kamienicy
Wazon z kwiatami stojący na białej komodzie w mieszkaniu zaprojektowanym przez Clou Design
Wazon z kwiatami stojący na białej komodzie
Biały stół z zieloną zastawą w mieszkaniu zaprojektowanym przez Clou Design
Biały stół z zieloną zastawą w mieszkaniu w kamienicy
Łazienka w mieszkaniu z brązowymi kafelkami
Przedpokój w mieszkaniu zaprojektowanym przez Clou Design
Przedpokój w mieszkaniu, lustro na ścianie i brązowe drzwi
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter