Funkcjonalność, logika projektu oraz piękno detali

Funkcjonalność, logika projektu oraz piękno detali

Dołączając do grupy projektowej marki BoConcept, od 2010 roku René Hougaard’a odpowiada za kolekcje mebli do sypialni oraz jadalni. Dodatkowo, obierając za priorytet użyteczność, tworzy systemy do przechowywania przedmiotów. Dla duńskiego producenta mebli zaprojektował kultowe już krzesło London, biuro Cupertion – jedna z ikon BoConcept, a teraz prezentuje fotel Harvard.

„Inspirowałem się projektami z branży motoryzacyjnej. W szczególności zainteresował mnie postęp w dziedzinie samochodów hybrydowych – porywający styl w połączeniu z inteligentną technologią. Tak samo fotel Harvard jest przykładem połączenia designu, jakości i funkcjonalności, dając ostatecznie unikalny, nowoczesny produkt”– mówi René Hougaard’a.

Harvard to bez wątpienia fotel, który świetnie sprawdzi się w nowoczesnym, miejskim wnętrzu, zapraszając do chwili relaksu i odprężenia. Wychodząc naprzeciw trendom i stale rozwijającym się technologiom udowadnia, że zaawansowane systemy mogą być zamknięte w intrygującym designie. Hougaardowi projekty związane z technologią towarzyszą od początku kariery. Studiując w duńskiej szkole artystycznej Arkitektskolen równolegle pracował w Designit – globalnej firmie produktowej, która zajmowała się obsługą takich klientów jak Audi czy Cisco.

Jak sam przyznaje, jego najnowszy projekt – Fotel Harvard ma wiele wspólnego z klientami Designit. Dzięki zdobytemu wcześniej doświadczeniu powstał funkcjonalny i oryginalny fotel, który dorównuje technologii XXI wieku i zachwyca komfortem.  René Hougaard stworzył dwie wersje fotela, w zależności od wymagań klientów dostępna jest wersja Premium – w wersji elektrycznej lub zasilanej na baterie – wykorzystuje innowacyjny mechanizm nie zajmujący dużo miejsca, dzięki czemu kształt fotela jest bardzo elegancki. Oddzielne sterowanie pochyłem oparcia oraz podnóżkiem wbudowane jest w podłokietnik razem z portem USB, teraz wszystkie urządzenia są pod ręką. Wersja Essential, dedykowana odbiorcom ceniącym zastosowanie technologii z nutą tradycjonalizmu. Sterowana jest ręcznie, jednak dzięki dodatkowemu podnóżkowi nie ustępuje wygodzie fotelowi Premium. Obie wersje posiadają również ręcznie sterowany zagłówek oraz są dostępne w niemal 100 kolorach, tkaninach i skórach.

 

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter