Garaż jak showroom dla Jaguarów w projekcie pracowni Bureau Fraai

Para właścicieli dwóch modeli jaguarów poprosiła biuro architektoniczne Bureau Fraai o zaprojektowanie garażu, w którym mogliby bezpiecznie przechowywać swoje samochody, a także zaprezentować je w elegancki i ciekawy sposób. Finalny efekt zachwyca!

Wyjątkowy garaż zaprojektowany przez Bureau Fraai

Architekci z pracowni Bureau Fraai opracowali koncepcję prywatnego salonu wystawowego, który znajduje się na podwórzu domu klienta w Amsterdamie. Zaprojektowany jako charakterystyczny, czarny budynek z automatyczną windą samochodową garaż, jest doskonale widoczny z wnętrza domu.

Garaż jak showroom dla Jaguarów w projekcie pracowni Bureau Fraai

W garażu zaprojektowanym przez Bureau Fraai przechowywane są dwa jaguary. Ustawione są jeden nad drugim, a ich transport odbywa się za pomocą specjalnej windy samochodowej. W konstrukcji znajduje się duże okno, które obramowuje ulubiony model klienta tak, jakby był obrazem. Dzięki temu może on podziwiać samochód z wnętrza własnego salonu. Charakterystyczny wygląd garażu został dodatkowo podkreślony poprzez zintegrowanie specjalnie zaprojektowanego grilla z logo jaguara, nawiązującego do klasycznych modeli z historii marki.

Rozbudowa dachu

Oprócz wyjątkowego garażu architekci zaprojektowali również pasującą do niego czarną “dobudówkę” głównego budynku. Pokrycie dachu łączy się z dwoma różnymi wysokościami dachów sąsiednich budynków. Dodatkowo dwa duże okna z ramą z blachy stalowej otaczają wnętrze części mieszkalnej i roboczej na najwyższym piętrze.

Garaż jak showroom dla Jaguarów w projekcie pracowni Bureau Fraai

Obie ramy okienne pełnią również dodatkowe funkcje. Frontowa rozciąga się aż do wnętrza budynku i służy jako biurko. Tymczasem tylna, zwrócona w stronę tarasu na dachu i ogrodu, przekształca się w ławkę, na której można odpocząć i cieszyć się widokiem nieba. W przeciwieństwie do czarnego frontu wnętrze ma ciepły i delikatny charakter. Zarówno sufit, jak i połączona z nim szafa wnękowa wykonane są z drewna, z wyraźnym, dopasowanym podziałem i dopracowanym detalem.

Pracownia Bureau Fraai

Biuro architektoniczne Bureau Fraai zostało założone przez Rikjana Scholtena i Daniela Aw. Projektują oni i realizują budynki w ścisłej współpracy ze swoimi klientami i przyszłymi użytkownikami. Według nich poznanie doświadczeń i oczekiwań klientów jest niezbędne w procesie tworzenia projektu.

Zobacz również: Casa Malalcahuello projektu GAAA | Galeria Miroslava Kubíka

Garaż jak showroom dla Jaguarów w projekcie pracowni Bureau Fraai Garaż jak showroom dla Jaguarów w projekcie pracowni Bureau Fraai Garaż jak showroom dla Jaguarów w projekcie pracowni Bureau Fraai Garaż jak showroom dla Jaguarów w projekcie pracowni Bureau Fraai Garaż jak showroom dla Jaguarów w projekcie pracowni Bureau Fraai Garaż jak showroom dla Jaguarów w projekcie pracowni Bureau Fraai Garaż jak showroom dla Jaguarów w projekcie pracowni Bureau Fraai Garaż jak showroom dla Jaguarów w projekcie pracowni Bureau Fraai Garaż jak showroom dla Jaguarów w projekcie pracowni Bureau Fraai Garaż jak showroom dla Jaguarów w projekcie pracowni Bureau Fraai Garaż jak showroom dla Jaguarów w projekcie pracowni Bureau Fraai

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter