GDD 2022 – co będzie się działo podczas festiwalu?

Do otwarcia Gdynia Design Days zostało już tylko kilka dni. Zebraliśmy dla Ciebie podsumowanie tego, co będzie się działo podczas dziewięciu festiwalowych dni. Oto najważniejsze punkty programu GDD 2022!

Kilkanaście wystaw na GDD 2022

Nieodłącznym punktem na festiwalowej mapie są wystawy, które w tym roku ponownie będą w pełni otwarte dla zwiedzających. Część z nich zlokalizowana będzie w budynkach PPNT Gdynia, a część w centrum Gdyni, dzięki czemu festiwalu nie da się nie zauważyć.

Baltic Farming, Paulina Grabowska
Baltic Farming, Paulina Grabowska

W tym roku kilkanaście ekspozycji to kilkanaście spojrzeń na najbardziej aktualne tematy i wyzwania projektowe: komunikacja międzygatunkowa, nadmiar odpadów, projektowanie alternatywnych materiałów, poszukiwanie tożsamości w migrujących społeczeństwach, kryzys globalnych łańcuchów dostaw, czy nieznane zasoby Bałtyku – oto tylko niektóre z nich. Dla tych, którzy nie mogą odwiedzić Gdyni, od 2 lipca gotowy będzie wirtualny przewodnik po wystawach.

MANUBA kolekcja GDD

Od 2 lipca dostępna będzie również tegoroczna kolekcja MANUBA, będąca efektem rozważań nad rzeczywistością jako momentem przejścia, w którym stare metody pracy powoli przestają działać, a nowe dopiero wyłaniają się na horyzoncie. Kolekcja stanowi propozycję trzech różnych alternatywnych ścieżek, którymi można podążać. Odpowiadać będą im 3 produkty. Każdy wyprodukowany w krótkiej serii 30 egzemplarzy. Dostępne będą w pop-up store w Muzeum Miasta Gdyni oraz sklepie internetowym.

Manuba
Manuba

Wykłady i dyskusje

W tym roku czeka nas intensywny program wykładów i dyskusji, które odbywać będą się z udziałem publiczności w PPNT Gdynia. Grono ekspertów, nie tylko świata projektowego, ale także wielu innych dziedzin, będzie poruszać między innymi takie tematy, jak: projektowanie trwałych produktów, poszukiwanie rozwiązań ograniczających produkcję nowych przedmiotów, social design, legal design jako tworzenie narzędzi do wprowadzania zmian, Bałtyk jako możliwość zrewolucjonizowania rolnictwa, czy empatia w projektowaniu. To oczywiście tylko niektóre zagadnienia. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują zapisy.

GDD21 - wykład ekologia cyfrowa - Bogna Duĺe
GDD21 – wykład ekologia cyfrowa – Bogna Duĺe

Wydarzenia towarzyszące

To jednak nie wszystko. Festiwalowi towarzyszyć będzie bogaty program wydarzeń towarzyszących. W jego ramach skorzystać będzie można między innymi z warsztatów współorganizowanych z partnerami. Jako że letnia aura sprzyja spędzaniu czasu na powietrzu, dla uczestników przygotowano także bogatą ofertę merytorycznych spacerów: oprowadzań po wystawach, spotkań z kuratorami, spacerów architektonicznych oraz spacer fotograficzny.

Bom Noh (Design Academy Eindhoven, Iris Rijskamp)
Bom Noh (Design Academy Eindhoven, Iris Rijskamp)

W tym roku wszystkie wydarzenia z programu odbywają się offline, w Gdyni. Obowiązują zapisy, a ilość miejsc jest ograniczona. Udział zadeklarować należy przez panel Moje GDD. Dla tych, którzy zrobią to do
1 lipca, przygotowano paczkę wyjątkowych niespodzianek.


Wydarzenie: GDD 2022 | gdyniadesigndays.eu

Zobacz również: MPP_ALL – wystawa Maćków Pracowni Projektowej | Studio – biurowiec Skanska oczami Aleksandry Morawiak

GDD2021 - Otwarcie - foto Michał Algebra
GDD2021 – Otwarcie – foto Michał Algebra
Glony - Blanka Byrwa
Glony – Blanka Byrwa
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter