Gdynia Design Days 2020 pod hasłem Uwaga!

Gdynia Design Days to topowy nadbałtycki festiwal designu. Każda edycja jest pretekstem do poruszania zagadnień związanych z szeroko pojętym projektowaniem w kontekście zmian, jakie zachodzą w naszym otoczeniu. Proponowane przez nas wystawy, warsztaty, wykłady i dyskusje dotykają takich tematów jak: technologia, projektowanie procesów, ekologia, wzornictwo, moda, architektura, rozwój miast czy rzemiosło. W swojej działalności łączymy branżę projektową z biznesem. Gdynia Design Days 2020 to wydarzenie dla profesjonalistów oraz wszystkich tych, którzy fascynują się projektowaniem i są ciekawi zmian, zachodzących w dynamicznie rozwijających się społeczeństwach. Hasło GDD 2020 – Uwaga – to próba spojrzenia na narastające globalnie problemy związane z eksploatacją naszego otoczenia.

Uwaga hasłem Gdynia Design Days 2020

Żyjemy w czasie głębokich przemian. Uważność w postępowaniu i koncentracja na wartościach potrzebne są nam obecnie bardziej niż kiedykolwiek. Globalne kryzysy w zakresie żywności, wody, oraz niedobór zasobów przenikają do naszego codziennego życia, także w Polsce. Nie możemy rozwiązywać nowych problemów starymi metodami. Przyszedł czas na działanie. Jaki będzie Twój udział w zmianach? Jak postąpisz, by uniknąć czarnego scenariusza przyszłości?

Gdynia Design Days 2020 pod hasłem Uwaga!

Sposobem na wyjście z chaosu jest pogłębienie relacji z drugim człowiekiem i naturą. Powinniśmy skoncentrować się na dobru wspólnym, by stworzyć zrównoważoną ekonomię, opartą nie na wzroście, a na dobrobycie społecznym. Każdego dnia podejmujemy tysiące decyzji. Czy potrafimy być na tyle rozważni, by nasze zachowania konsumenckie wpływały na to, żeby to, co dostępne na rynku było bardziej zrównoważone i w mniejszym stopniu degradowało środowisko?

Podjęcie działań i pobudzenie kreatywności

Podczas Gdynia Design Days 2020, które w tym roku odbędzie się między 4 – 12 lipca pod hasłem Uwaga, organizatorzy udowodnią, że dobre projektowanie może stać się skutecznym narzędziem rozwiązania złożonych problemów. Zaprezentują oni ciekawe propozycje, które zachęcą producentów do większej odpowiedzialności za dobro wspólne oraz wyposażą konsumentów w wiedzę, dzięki której będą świadomie oddziaływać na środowisko.

Sprawdzą dokąd zaprowadziła nas nadkonsumpcja. Wspólnie zastanowimy się nad znaczeniem wody w naszej kulturze oraz w jaki sposób mądrze korzystać z jej ograniczonych zasobów. Sprawdzimy, czy dane to nowa, wartościowa waluta, a także zobaczymy zagrożenia związane z brakiem etyki w świecie cyfrowym.

Gdynia Design Days 2020 pod hasłem Uwaga!

Tegoroczny festiwal będzie pretekstem do podjęcia działań i pobudzenia kreatywności. Już dziś potrzebujemy mądrych, funkcjonalnych i trwałych rozwiązań ulepszających naszą rzeczywistość i pozwalających zmienić tory przyszłości.

Gdynia Design Days 2020 – 4 – 12 lipca 2020

Gdynia Design Days 2020 pod hasłem Uwaga!
Gdynia Design Days 2020 pod hasłem Uwaga!
Gdynia Design Days 2020 pod hasłem Uwaga!
Udostępnij ten artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter